O czym warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na powiększenie ust z użyciem wypełniaczy

Zabieg czasowego powiększania ust stał się w ostatnich latach równie popularny, co rutynowe wizyty u kosmetyczki. Bardzo wiele kobiet decyduje się na powiększenie i poprawienie konturu ust, ponieważ efekt jest naturalny i dość często wpływa na poprawę pewności siebie. Nie bez znaczenia pozostaje wpływ celebrytów, którzy nie stronią od zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, a w tym przede wszystkim od powiększania ust z użyciem wypełniaczy. O jakich podstawowych sprawach warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zabieg?

Czy zabieg wymaga szczególnych przygotowań?

Wypełnianie ust jest dość nieinwazyjnym i bezpiecznym zabiegiem i najczęściej nie wymaga od pacjenta szczególnego przygotowania. Przed zabiegiem warto jednak porozmawiać z lekarzem, zwłaszcza jeśli cierpisz z powodu przewlekłych chorób lub bierzesz leki na receptę lub farmaceutyki powodujące rozrzedzenie krwi np. aspirynę. Zabieg trwa kilkanaście minut i po wprowadzeniu wypełniacza, pacjent od razu może iść do domu.

Reklama

Czy wypełnianie ust jest bolesne?

Przed wprowadzeniem preparatu, miejsce wkłucia jest miejscowo znieczulane. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, ale niektórzy pacjenci odczuwają pewien dyskomfort. Po zabiegu przez jakiś czas może utrzymywać się delikatny obrzęk i zasinienie. Przez dobę lub dwie należy uważać podczas picia gorących napojów i unikać dużego nasłonecznienia oraz korzystania z sauny. Nie należy w tym czasie malować ust lub dotykać ich brudnymi dłońmi.

Czy efekt może być nienaturalny?

Przed zabiegiem zawsze trzeba szczerze porozmawiać z lekarzem o swoich oczekiwaniach. Delikatne podkreślenie i powiększenie ust wiąże się z zastosowaniem niewielkiej ilości preparatu, nie ma więc możliwości uzyskania sztucznego efektu. Zaufany i dobry lekarz z pewnością odradzi podania większej ilości preparatu, jeśli uzna, że może on wpłynąć na uzyskanie nienaturalnego rezultatu.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, kolagenu lub botoksu to rozwiązania czasowe, co stanowi zarówno ich wadę jak i zaletę. Efekty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Efekt pierwszego zabiegu, szczególnie jeśli chodzi o użycie kwasu hialuronowego, może utrzymywać się krócej niż po podaniu preparatu za drugim lub trzecim razem.

Czy mogę wykonać zabieg powiększania ust samodzielnie?

Nie. Lekarze podający wypełniacze przechodzą szereg szkoleń i kursów, które uprawniają ich do podawania preparatów. Ponadto, specjaliści mają wykształcenie medyczne oraz odpowiednie umiejętności manualne. Podając preparat niewiadomego pochodzenia w warunkach domowych, narażasz się na niebezpieczeństwo, reakcje alergiczne, trwałe uszkodzenia skóry i nienaturalny wygląd. Zabieg powiększania ust z użyciem wypełniaczy powinien być wykonywany wyłącznie w gabinecie. Dla własnego bezpieczeństwa, powinnaś zweryfikować reputację gabinetu lub kliniki oraz sprawdzić certyfikaty.

Kiedy zobaczę efekty zabiegu?

Wypełnienie widoczne jest właściwie natychmiast po podaniu preparatu. Przez kilka dni może utrzymywać się obrzęk i zasinienie, co zaburza ostateczny efekt wizualny. Finalny rezultat można ocenić po około 4-5 dni od zabiegu.

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu?

Tak, choć nie jest ich wiele, a niektóre z nich to przeciwwskazania czasowe. Zabiegu powiększania ust z użyciem wypełniacza, powinny unikać kobiety w ciąży oraz matki karmiące piersią. Przeciwwskazaniem może być także niewyrównana cukrzyca, nowotwory i terapia onkologiczna, infekcje skórne oraz opryszczka. Zabiegowi nie powinny poddawać się osoby, które mają tendencję do tworzenia się bliznowców.

Duże bezpieczeństwo, mała inwazyjność oraz czasowy efekt, to to powody dla których coraz więcej kobiet decyduje się na zabieg powiększania ust z użyciem wypełniaczy. Właściwie wykonany, może nadać twarzy charakteru, a nawet spowodować efekt odmłodzenia.

Powiązane wpisy