Problemy skórne z którymi borykają się kobiety w odległych miejscach świata

Ludzie żyjący w Polsce są dość jednorodni zarówno pod względem kulturowym i rasowym. Choć oczywiście różnimy się od siebie, to nasz podstawowym genotyp urody jest jeden. Biała skóra ma swoje problemy i doskonale zdajemy sobie z nich sprawę, bo część z nich dotyka nas na co dzień. A z czym borykają się kobiety z innych ras i kultur? Czy rzeczywistość jest zawsze taka różowa jak na pozór nam się wydaje?

O rodzimych problemach słów kilka

Zanim opiszemy problemy skórne kobiet o innym kolorze skóry, warto krótko przypomnieć sobie nasze własne. Biała skóra jest znacznie bardziej narażona na raka skóry i poparzenia słoneczne. Ponadto, często borykamy się z podrażnieniami, wrażliwością, pękającymi (i widocznymi) naczynkami. Atopowe Zapalenie Skóry jest charakterystyczne głównie dla ludzi o jasnym kolorze skóry. Wszelkie zaczerwienienia niedoskonałości są widoczne na pierwszy rzut oka. Często borykamy się z przesuszeniem wynikającym z przebywania w ogrzewanych lub klimatyzowanych pomieszczaniach, niską wilgotnością powietrza, mrozem, słońcem i wiatrem.

Reklama

Problemy skórne czarnoskórych kobiet

Skóra Afrykanek i Afroamerykanek kojarzy się z gładkością i dobrym nawilżeniem. Nie oznacza to, że ładna skóra jest dana raz na zawsze i nie wymaga wielu zabiegów, aby wyglądała właśnie w ten sposób. Skóra czarnoskórych ludzi narażona jest na nadprodukcję melaniny (najczęściej pod wpływem promieniowania słonecznego), co może powodować przebarwienia i utratę jednolitej tonacji skóry. Aby do tego nie dopuścić, należy stosować kremy z filtrem oraz miejscowe kosmetyki z witaminą C. Problematyczna bywa także skłonność do nadprodukcji sebum, co powoduje, że trudno utrzymać nieskazitelny makijaż. Potrzeba naprawdę regularnej i dobrej pielęgnacji, jeśli chce się zwalczyć ten problem. Problematyczne są także włosy. Choć naturalnie kędzierzawa fryzura wygląda pięknie, wymaga sporo pielęgnacji zarówno na poziomie samych włosów jak i skóry głowy.

problemy skórne, które dotykają kobiety z całego świata

Problemy ze skórą u hindusek

Hinduski mieszkające w swoim naturalnym otoczeniu mogą borykać się z wieloma problemami skórnymi. W Indiach istnieje duże zanieczyszczenie powietrza co wpływa na skłonność do alergii oraz powstawania wyprysków. Konieczne jest używanie preparatów antybakteryjnych i antyseptycznych, które hamują rozwój bakterii. Ponadto, Indie leżą blisko równika, przez co słońce operuje tam bardzo intensywnie. W związku z tym powszechny jest problem przedwczesnego starzenia się oraz przebarwień skóry. Inną sprawą jest podejście hindusek do idealnego piękna. Kobiety często starają się nadać swojej skórze odcień jaśniejszy niż jest rzeczywistości, przez co stosują środki wybielające skórę. Bardzo dbają także o depilację, która w przypadku ich typu urody bywa znacznie bardziej angażująca i trudna.

Problemy skórne Azjatek

Skóra Japonek czy Koreanek kojarzy się z idealnie jasnym i gładkim płótnem. Nie oznacza to, że kobiety z tych rejonów świata nie borykają się z problemami skórnymi. Dobra, regularna pielęgnacja to podstawa ich sukcesu. Do podstawowych problemów z pewnością należy wrażliwość i skłonność do podrażnień. Jednym z największych wyzwań, przed którymi stoją Azjatki to skłonność do przebarwień takich jak plamy starcze i piegi. Tego rodzaju skóra znacznie bardziej potrzebuje codziennej i mocnej ochrony przeciwsłonecznej. Japonki wiedzą to od wieków. Wówczas, gdy nie istniały jeszcze kremy z filtrem, powszechne było stosowanie parasolek jako ochrona przed słońcem. Niezwykle ważne jest także nawilżanie. Skóra Azjatek znacznie szybciej traci wilgoć.

Powiązane wpisy