Pytania, które warto zadać sobie przed labioplastyką

Labioplastyka, to zabieg polegający na korekcie warg sromowych. Jest zabiegiem z zakresu chirurgii plastycznej i jej głównym celem jest poprawa estetyki oraz komfortu fizycznego pacjentki. Zabieg korekty warg sromowych zyskuje w ostatnich latach na popularności, a samo zagadnienie przestaje być tematem wstydliwym. Zanim wybierzesz się do gabinetu chirurga plastyka, odpowiedz sobie na kilka pytań i sprawdź, o co warto zapytać lekarza.

Czy jestem dobrą kandydatką do zabiegu labioplastyki?

Wskazaniem do zabiegi są przerośnięte wargi sromowe mniejsze lub większe. Zabieg może być przeprowadzony ze względów czysto estetycznych lub w celu poprawy codziennego funkcjonowania i jakości życia pacjentki. Jeśli borykasz się z następującymi problemami, prawdopodobnie jesteś dobrą kandydatką do zabiegu labioplastyki:

Reklama
  • Nie jesteś zadowolona z wyglądu swoich warg sromowych i są ku temu rzeczywiste podstawy.
    Noszenie bielizny sprawia Ci ból i dyskomfort.
  • Jazda na rowerze oraz długotrwałe siedzenie powodują ból i otarcia.
  • Odczuwasz ból lub dyskomfort podczas stosunku płciowego.

Powyższe dolegliwości i problemy są najczęstszymi, z jakimi pacjentki przychodzą do gabinetu chirurga plastyka. Nie są to jednak jedyne wskazania, dlatego informację, czy jesteś dobrą kandydatką do zabiegu labioplastyki, powinnaś uzyskać od chirurga plastyka podczas pierwszej konsultacji.

Jakie doświadczenie ma chirurg plastyk w zakresie przeprowadzania labioplastyki

Nie bój się zadawać takich pytań. To Twoje ciało, więc jest to zrozumiałe, że zależy Ci na jak najlepszym efekcie przy skutecznym zminimalizowaniu ryzyka wystąpienia powikłań. Doświadczony chirurg plastyk z pewnością chętnie odpowie na Twoje pytania i wyjaśni wszystkie nurtujące Cię wątpliwości.

Jak długo będzie trwał powrót do zdrowia po zabiegu?

To dla Ciebie ważna informacja. Przez jakiś czas powrót do pracy i wykonywanie niektórych czynności nie będzie możliwe. Skuteczne zaplanowanie czasu po zabiegu zależne jest od Twojej wiedzy i przygotowania do tego, w jaki sposób będziesz się czuła i jakich czynności, w jakim czasie nie będziesz mogła wykonywać. Większość kobiet już w tydzień po zabiegu może wrócić do pracy, a po kilku tygodniach do aktywności fizycznej. Wiele zależy jednak od indywidualnych cech organizmu. Zorganizuj sobie pomoc i opiekę przez co najmniej kilka dni po operacji.

Omów technikę chirurgiczną

W zabiegach labioplastyki stosuje się różne techniki chirurgiczne. Podczas konsultacji, zapytaj chirurga, która z nich będzie najbardziej optymalna dla Ciebie i dlaczego właśnie ten rodzaj. Chirurg plastyk dobiera technikę operacyjną w oparciu o budowę ciała oraz estetyczne cele pacjentki. Wiedza o rodzaju nacięć, zwiększa Twoja świadomość dotyczącą prawdopodobnego samopoczucia po operacji oraz finalnych efektów zabiegu.

Jak długo trzeba czekać na efekty końcowe?

Jak w przypadku każdej operacji plastycznej, zabieg labioplastyki nie przynosi finalnego efektu po kilku dniach. Na początku z pewnością widoczne i odczuwalne będą zaczerwienienia, obrzęki i zasinienia. Ten stan minie – najczęściej w przeciągu kilkunastu/kilkudziesięciu dni. Ostateczny efekt będzie można ocenić dopiero po upływie kilku miesięcy, chociaż poprawa wyglądu będzie postępować wraz z gojeniem się i upływającym czasem.

Twoja wiedza na temat zabiegu, pozwoli Ci się przygotować zarówno do operacji jak i okresu rekonwalescencji. Podczas konsultacji warto pytać o wszystko, co Cię niepokoi lub budzi Twoje wątpliwości. Nawet jeśli wydaje Ci się, że pytanie jest nie na miejscu, głupie lub błahe – nie miej oporów aby je zadać. Dzięki temu, jeszcze przed zabiegiem zyskasz większy komfort psychiczny.

Powiązane wpisy