Muffin top – jak z nim walczyć?

Tkanka tłuszczowa bywa niesforna i umiejscawia się w niekorzystnych dla nas lokalizacjach. Zwłaszcza osoby noszące spodnie z niższym stanem zauważą ten mankament. Jak się okazuje – wystające ponad spodniami boczki mają nawet swoją nazwę – muffin top. Jak sobie z nimi poradzić?

Co to jest muffin top?

Nagromadzony w okolicy bioder tłuszczyk, który „wylewa” się ponad spodniami nosi pieszczotliwą nazwę muffin top. To cukiernicze porównanie obrazuje, o czym mowa – tkanka tłuszczowa przyjmuje wygląd babeczki wystającej ponad foremkę. W Polsce nazywamy ją po prostu boczkami. Tłuszczyk umiejscowiony po bokach w okolicy brzucha bywa niesforny, co dodatkowo podkreślają zwłaszcza dopasowane ubrania. Zazwyczaj ich przyczyną jest niewłaściwa dieta i brak aktywności fizycznej. Na gromadzenie się tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha szczególnie narażone są kobiety, a także osoby cierpiące na insulinooporność i inne zaburzenia metabolizmu węglowodanów.

Reklama
muffin top co to jest jak się ich pozbyć

Jak się pozbyć boczków z brzucha?

Aby pozbyć się nieestetycznie wyglądającego muffin top, czyli boczków, warto zacząć od najprostszych kroków. Są nimi zmiana diety oraz włączenie aktywności fizycznej. Wrogiem smukłej sylwetki są zdecydowanie nasycone tłuszcze, które można znaleźć w przetworzonej żywności, tłustym mięsie oraz słodyczach. Niestety tkanka tłuszczowa ma tendencję do gromadzenia się w okolicy brzucha, przez co powstają znane nam wszystkim boczki. Ćwiczenia, które sprawdzą się dla osób chcących zredukować niechciane muffin top to m.in.:

– nożyce,

– pompki ze skrętem,

– brzuszki ze skrętem do boku,

plank (nazywany potocznie deską) z naprzemiennym opuszczaniem bioder,

– pajacyki.

Kiedy dieta i ćwiczenia nie pomagają… – inne metody na „muffin top”

Pozbywanie się nadmiaru tkanki tłuszczowej bywa długim i żmudnym procesem. Chociaż ostatecznie przynosi pożądane efekty, może wymagać wielu wyrzeczeń. Z pomocą przychodzą jednak metody medycyny estetycznej, a zwłaszcza zabieg liposukcji. Odsysanie niechcianego tłuszczyku to rozwiązanie dla osób, które chcą pozbyć się muffin top. Dzięki zabiegowi można od razu wymodelować sylwetkę i w szybkim tempie usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej z okolicy bioder. Liposukcja jest zabiegiem przeznaczonym dla pacjentów cieszących się dobrym zdrowiem, ale mających problem ze zrzuceniem zbędnych kilogramów. Odsysaniu tkanki tłuszczowej poddawane są zwłaszcza te obszary, które najtrudniej jest wymodelować w trakcie ćwiczeń. Może to być brzuch, pośladki, uda, wewnętrzna strona kolan, czy właśnie biodra. 

liposukcja na boczki sposoby na boczki

Jak wygląda zabieg liposukcji tłuszczu z bioder?

Pacjenci, którzy zdecydują się usunąć muffin top, czyli niechcianą tkankę tłuszczową z okolicy bioder, mogą zdecydować się na zabieg liposukcji. Jest to jedna z bezpiecznych metod modelowania sylwetki. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu, co sprawia, że jest bezbolesny dla pacjenta. Procedura polega na wprowadzeniu w konkretne miejsce specjalnej igły i odessanie tkanki tłuszczowej przez wytworzenie podciśnienia. Jednorazowo można usunąć nawet do 4 litrów tkanki! Po zabiegu konieczne jest zastosowanie się do zaleceń chirurga, co przyspieszy czas rekonwalescencji. Przez okres od 2 do około 4 tygodni niezbędne jest noszenie odzieży uciskowej, która wspomaga obkurczanie skóry. Taka odzież zmniejsza również ryzyko powstania obrzęków. 

Pacjenci po zabiegu liposukcji są zadowoleni z efektów, zwłaszcza jeśli ćwiczenia i dotychczasowa dieta nie były skuteczne.  

Powiązane wpisy