Kilka sposobów na optyczne powiększenie oczu

Duże oczy to atut. Nie bez powodu mieszkanki Azji decydują się na zabiegi, które pomagają im uzyskać wizualnie większe oczy i głębsze spojrzenie. Duże oczy kojarzą się z młodością, ufnością, są też atrybutem urody. Wiele z nas ma swoje sposoby na makijaż. Czy jednak faktycznie uzyskujemy dzięki nim pożądany efekt? Oto kilka uniwersalnych sposobów na optyczne powiększenie oczu.

Zacznij od brwi

Brwi to oprawa oczu. Niektórzy mówią, że nie tylko oczy, a całej twarzy. Jeśli zadbasz o to aby łuk brwiowy był wyregulowany, Twoje oczy będą wydawały się większe. Zbyt ciężkie brwi o nieregularnym kształcie obciążają optycznie oko. Przestrzeń pomiędzy powieką a łukiem brwiowym to miejsce, dzięki któremu oczy się „otwierają”. Pamiętaj jednak aby nie regulować brwi niezgodnie ze swoim naturalnym kształtem. Wtedy będziesz wyglądać sztucznie.

Reklama

Rozjaśnij cienie pod oczami

Na szczęście w drogeriach jest ogromny wybór korektorów pod oczy. Dobierz odpowiedni kolor do swojej skóry oraz konsystencję do swojego wieku. Korektor zawsze powinien być nieco jaśniejszy niż podkład. Nie skupiaj się na tym, aby wyłącznie zatuszować cienie pod oczami – możesz wtedy uzyskać nienaturalny efekt. Nałóż korektor pod oczami oraz w stronę kości policzkowych, tworząc trójkąt. Wklep korektor w taki sposób aby nie linia nie wyróżniała się na tle pozostałej części twarzy.

Rozjaśnij wewnętrzną linię oka

Jeszcze kilka lat temu wiele kobiet popełniało błąd rysując w wewnętrznej linii oka ciemną, a nawet czarną linię. Jest to błąd, jeśli chcemy uzyskać większe oczy i świeższe spojrzenie. Aby zyskać na wielkości oczu – zrób dokładnie odwrotnie. Nie stosuj białej kredki, a wybierz kremową, odbijającą światło. Dzięki temu oko nie tylko stanie się większe, ale dodatkowo zatuszujesz zaczerwienienie po nieprzespanej nocy.

Rozjaśnij wewnętrzny kącik oka

Lubisz mocniejszy i ciemny makijaż? Taki także może powiększyć oczy pod warunkiem, że ciemnego cienia nie użyjesz na całą powiekę. Zacznij od jasnego, świetlistego cienia w wewnętrznym kąciku oka i stosuj ciemniejsze kolory po zewnętrznej stronie. Dzięki prostemu zabiegowi oczy będą wydawały się większe, a ciemniejszy cień pogłębi spojrzenie i sprawi, ze będziesz wyglądać tajemniczo.

Zastosuj rozświetlenie pod brwiami

Użyj rozświetlacza w płynie aby rozjaśnić przestrzeń tuż nad brwiami. To prosty zabieg, który pozwala podkreślić dobrze wyregulowane brwi i jednocześnie wpłynąć na optyczne powiększenie oka. Pokreśl przestrzeń po zewnętrznej stronie oraz tuż pod łukiem.

Używaj zalotki

Przed tuszowaniem rzęs użyj zalotki. To urządzenie pozwoli Ci podnieść powiekę poprzez podniesienie linii brwi. Jeśli twoje rzęsy są cienkie i słabe – używaj jej tylko na większe okazje. Nigdy nie używaj zalotki po pomalowaniu rzęs. Łatwo je wtedy połamać.

Umiejętnie korzystaj z eyelinera

Narysowanie ładnej kreski na górnej powiece nie jest zadaniem łatwym. Jeśli masz już więcej lat niż 35, a skóra na powiekach przestała być napięta – zrezygnuj z tego kosmetyku. Kobiety, których skóra wokół oczu jest gładka mogą powiększyć oczy z pomocą kreski przeciągniętej w stronę skroni. Kreska musi być zrobiona umiejętnie – odpowiednio przeciągnięta w górę. Zbyt nisko może nadawać spojrzeniu smutny wygląd, natomiast położona zbyt wysoko – sprawiać, że makijaż będzie wyglądał teatralnie. To dość trudny zabieg, nawet dla biegłych w malowaniu oczy kobiet, jednak warto nad nim popracować.

Poza wszystkim, dbaj o dobry sen i wypoczynek. Zmęczone oczy zawsze będą wyglądały na mniejsze niż są w rzeczywistości. Ważna jest także pielęgnacja – dzięki niej dłużej zachowasz jędrność skóry. Jeśli powieki opadają z powodu upływającego czasu – możesz zdecydować się na zabieg chirurgiczny, który sprawi, że skóra będzie napięta, a spojrzenie młodsze i bardziej świeże.

Powiązane wpisy