Style w modzie. Czy któryś jest Ci bliski?

„W modzie już wszystko było”, mawiają szczególnie zainteresowani tematem. Coś w tym jest, bo poza detalami, wciąż powtarzają się te same i trendy. Niemal co sezon mamy powrót do mody z jakiegoś okresu: lat 70’tych, lat 80’tych lub inspirowanie się latami dwudziestymi. Oprócz trendów istnieją także style, które pozwalają nam określić upodobania – swoje i innych. Oto piętnaście najpopularniejszych stylów w modzie, które z pewnością obserwujecie na ulicy lub spotkaniach towarzyskich.

Casual

Czyli styl „codzienny” „zwyczajny”, najczęściej oparty na prostocie formy i koloru. Biały t-shirt i proste jeansy – to kwintesencja stylu casual. Ten rodzaj ubierania się nie przyciąga uwagi, ale powinien być dopracowany – nawet jeśli sprawia wrażenie niedbałego. Wygodny, sprawdza się podczas codziennych zajęć np. spaceru lub wyjścia do kina. Styl podkreślany jest delikatnym makijażem i drobnymi dodatkami.

Reklama

Styl Glamour

Czyli elegancki i luksusowy. Cechuje go przepych, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Glamour nie może być kiczowaty i tandetny, dlatego trzeba uważać z ilością i jakością wybieranych dodatków. Styl glamour stosowany jest najczęściej podczas wielkich wydarzeń – gali lub rozdań nagród. Zdecydowanie nie jest codzienny, choć połączony z casualowymi elementami ubrania może przynieść niesamowity efekt.

 

Styl Vibrant

Wydaje się być idealnym dla kobiet, które chcą podkreślić bogatą osobowość bogatą garderobą. Jest tu sporo wszystkiego – intensywne barwy, mnogość wzorów i fasonów. Kolory najczęściej widoczne są z dużej odległości – przeważnie intensywne pastele. Duże wzory dodatkowo podkreślają „krzykliwość” tego stylu.

Styl Sexy

Krótkie spódniczki, głębokie dekolty, czerwone usta i podkreślone oczy. Styl sexy powinien być… sexy. Ma na celu odsłonięcie największych kobiecych atutów – nóg, piersi, brzucha i przyciągać spojrzenia męskiej części populacji. Styl sexy może być całkiem fajny, pod warunkiem, że zastosujemy z niego tylko jeden element. Całościowo – nie polecamy.

Styl Punk

W całej okazałości przeznaczony zdecydowanie dla młodych i zbuntowanych. Podstawa stylu punk jest skóra,krata, mocny i mroczny makijaż a przede wszystkim – duża ilość ćwieków, kolców i łańcuchów. Podobnie jak w przypadku wielu innych stylów w modzie, niektóre jego elementy mogą wyglądać świetnie w połączeniu np. ze stylem casual lub boho.

Styl Sportowy

To chyba najłatwiejszy do opisania styl w modzie. Kobiety preferujące ten styl najczęściej noszą ubrania popularnych marek sportowych. Cenią sobie wygodę. Styl sportowy to unikanie wzorów i postawienie na gładkie tkaniny, sportowe obuwie, naturalny makijaż i wygodna fryzura ( np. koński ogon).

Styl Preppy

To połączenie zamiłowania do rocka oraz szkolnego mundurka. Krótkie spódniczki połączone z kryjącymi rajstopami oraz pasujący kołnierzyk zapięty pod samą szyję. Styl może wydawać się dziwny i w całości zdecydowanie bardziej pasuje młodym dziewczętom.

Styl Dziewczęcy

Zdecydowanie dla romantyczek. Zwiewne sukienki, dużo koronki, plisy i i jasne, „blade” kolory – to coś co charakteryzuje ten styl. Całościowo może być zbyt przesłodzony, za to świetnie łączy się ze stylem punkowym lub rockowym.

Styl Boho

Długie spódnice, wzorzyste bluzki i elementy folkloru. Styl boho nierozerwalnie kojarzy się z hipisami i latami sześćdziesiątymi oraz siedemdziesiątymi. Styl ten to również frędzle, kwiatowe wzory i luźny krój. Stosowany całościowo – może być zbyt intensywny. Warto wyciągać z niego te elementy, które podobają nam się najbardziej i łączyć je z innymi stylami.

Styl biznesowy

Albo po prostu – styl bizneswoman. Ołówkowe spódnice i dopasowane żakiety – to cechy charakterystyczne. Kobiety, które upodobały sobie ten sposób na modę, najczęściej wzbudzają szacunek i podziw. Styl podkreśla przedsiębiorczą naturę i władczy charakter.

Powiązane wpisy