Jak dobrze wyglądać na zdjęciach? Kilka trików!

Wielu z nas wciąż pamięta czasy, kiedy po wyjeździe wakacyjnym biegło się do fotografa i z niecierpliwością oczekiwało wywołania zdjęć. To już przeszłość, bo dziś cyfrowy aparat fotograficzny wbudowany jest niemal w każdy telefon komórkowy, a ilość zdjęć jakie robimy w niemal każdej sytuacji z pewnością zaskoczyłoby nas jeszcze kilkanaście lat temu. Są sytuacje, w których chcemy dobrze wyglądać podczas fotografowania. Co możesz zrobić?

Dziś na szczęście oprócz możliwości robienia zdjęć w każdej sytuacji, mamy także szansę na zastosowania korzystnego filtra lub wyretuszowania niedoskonałości. Poniższe triki dotyczą sytuacji, kiedy nie masz wpływu na poprawienie zdjęcia.

Reklama

Skręć talię

Jeśli pozujesz do zdjęcia i wiesz, że zostanie uchwycona cała sylwetka – ustaw się odpowiednio. Postaraj się stanąć skręcając jedno ramię delikatnie w stronę obiektywu, a drugie ramie odchyl w druga stronę. Stań przy tym półbokiem – dzięki temu prostemu zabiegowi będziesz wyglądać na szczuplejszą. Nie stawaj nigdy wprost do obiektywu lub całkowicie bokiem, bo wtedy będziesz wyglądać znacznie „ciężej”.

Używaj błyszczyka w odpowiednim kolorze

Wbrew pozorom, to wcale nie jest mało ważne. Unikaj bardzo jasnych błyszczyków w kolorze nude, bo na zdjęciu będziesz wyglądać niezbyt zdrowo. Najlepiej sprawdzają się błyszczyki w naturalnych, różanych kolorach.

Wyciągaj szyję, wysuwaj szczękę

To śmieszne, kiedy o tym pomyślisz, ale naprawdę działa na zdjęciach. Postaraj się teatralnie wyciągnąć szyję i wysunąć podbródek do przodu podczas uśmiechania się. Spróbuj w domu zrobić dwa zdjęcia w tym jedno stosując to zalecenie. Z pewnością zobaczysz różnicę. Dzięki temu zabiegowi pozbędziesz się efektu podwójnego podbródka, a linia szczęki będzie ładnie zarysowana.

Nie przesadzaj z rozświetlaczem

Matowe wykończenie skóry zdecydowanie lepiej wygląda na zdjęciach. Rozświetlacz możesz zostać użyty, trzeba jednak pilnować aby podczas fotografowania znalazł się w odpowiednim miejscu na twarzy. W przeciwnym wypadku, możesz uzyskać efekt tłustej skóry. Jeśli zależy Ci, aby na zdjęciu wyglądać dobrze – użyj matowego podkładu i odrobiny pudru.

Przeanalizuj swoje zdjęcia

Jeśli zależy Ci na tym, aby samemu sobie podobać się na fotografii – weź kilkanaście swoich zdjęć i zastanów się co spowodowało, że dobrze wyszłaś na wybranych. Może to być odpowiednia postawa, lepszy profil, uśmiech lub makijaż. Podczas pozowania do zdjęć wyciągnij odpowiednie wnioski.

Użyj różu

Odpowiednio nałożony róż dodaje uroku zawsze. Dzięki niemu na zdjęciach wyglądamy świeżo i zdrowo. Równo nałożony podkład bez zastosowania dodatkowego koloru, możesz spowodować, że będziesz wyglądała na zmęczoną i bladą. Nie przesadź jednak! Dość łatwo uzyskać wtedy karykaturalny i sztuczny efekt.

Unikaj efektu hełmu na głowie

Wychodząc w miejsce, gdzie spodziewasz się fotografowania, unikaj sztywnych fryzur okraszonych dużą ilością środków do stylizacji. Postaraj się o naturalną objętość, która zawsze przyciąga uwagę na zdjęciach.

Wysmuklaj się ubraniem

Wąskie spodnie, buty na szpilce, pionowe delikatne paski lub zaszewki. To może spowodować, że cała sylwetka będzie wyglądała na lżejszą. Jeśli nie jesteś bardzo szczupła – unikaj bardzo dopasowanych strojów, które mogą spowodować, że będziesz wyglądała szerzej niż w rzeczywistości.

Unikaj ponurej miny

Poważna mina na zdjęciach raczej nie dodaje tajemniczości. Poćwicz, który uśmiech wygląda na zdjęciach najlepiej i postaraj się wypaść naturalnie. Brak uśmiechu może spowodować, że sprawisz wrażenie smutnej lub rozgniewanej – a to może odwrócić uwagę od tego, jak świetnie wyszłaś w ogólnym odbiorze.

Powiązane wpisy