Typy urody, czyli co pasuje Pani Wiośnie?

Rozróżniamy cztery typy urody odpowiadające porom roku: jesień, zima, lato i wiosna. Ponieważ wiosna powoli zaczyna wysyłać pierwsze sygnały o nadejściu, już teraz warto pomyśleć, jak dobrze czuć się i wyglądać wraz z pierwszymi promieniami słońca. Zgodnie z porą roku, omówimy dziś Panią Wiosnę, których w Polsce jest całkiem sporo. Jaki to typ urody i jak dobrać do niego kolory garderoby oraz makijaż?

Czym charakteryzuje się wiosenny typ urody?

Cera pani wiosny ma jasny i ciepły odcień – może to być odcień porcelany lub jasnej brzoskwini. Latem łatwo łapie kolor i raczej nie ma skłonności do poparzeń.

Reklama

Ustom daleko do intensywnej czerwieni. Jest to także dość blady jasny kolor – jasno różowy, koralowy lub podobnie jak skóry – brzoskwiniowy.

Włosy u wiosennego typu urody niemal zawsze mają chłodny odcień. Może to być jasny lub ciemny blond lub zimne odcienie brązu.

Oczy są jasne: najczęściej niebieskie, szare lub jasno brązowe, jednak rzadko jednowymiarowe. Źrenice są często wyraźnie oddzielone od tęczówki i ozdobioną są plamkami.

Jaki makijaż dla wiosny?

Wiosna powinna unikać ciężkiego i ciemnego makijażu i malowania oczu czarna kredką. Cienie do powiek powinny mieć jasny odcień kremu, łososia i brzoskwini a rzęsy delikatnie muśnięte czarnym lub ciemno brązowym tuszem. Usta u pani wiosny nie będą dobrze wyglądały w ciemnych kolorach. Jeśli intensywnie – niech będą to jasne czerwienie, odcienie koralu, brzoskwini i różu. Zrezygnuj z ciemnych fioletów, koloru bordo i ciemnych brązów. Cera u wiosny jest delikatna i najczęściej gładka, pozbawiona rozszerzonych porów. Podkład powinien być delikatny: bardziej krem typu BB niż kryjący podkład sceniczny. Unikaj także dużej ilości pudru, a latem, kiedy skóra jest muśnięta słońcem, najlepiej w ogóle unikaj nakładania podkładu i pudru.

Kolory i wzory dla pani wiosny

Do urody wiosennej pasuje wiele kolorów, jednak nie w każdej tonacji. Pani wiosna bardzo świeżo wygląda w jasnych kolorach, takich jak biel w odcieni skorupki jaja, delikatny łososiowy, jasna brzoskwinia, jasna czerwień, a przede wszystkim odcienie niebieskiego: od jasnego błękitu, po turkus aż do chabrowego. Dobrze wygląda także w szarościach i zieleniach. Jeśli jednak decyduje się na kolor szary, powinna przełamać ją jakimś żywszym dodatkiem. Ciemne zestawienia zdecydowanie nie są dobre dla wiosny. Czernie, ponure ciemne brązy oraz mocne fiolety lub ciemna butelkowa zieleń może spowodować, że pani wiosna będzie wyglądała na zmęczoną. Kobiety o wiosennym typie urody mogą stosować wzory, jednak delikatne – drobna krata, cienkie paski, lub drobne graficzne wzory. Aby nie przytłoczyć urody najlepiej unikać dużych wzorów – kwiatów, wyraźnych krat. Jeśli nie lubisz wzorów na ubraniach, zastanów się nad fakturą materiału, która czasem doskonale zastępuje wzory i nie przytłacza urody. Pani wiosna powinna przede wszystkim starać się rozjaśnić – makijażem i ubiorem. Wtedy zawsze będzie wyglądała świeżo i promiennie.

Dziś wszystko można bardzo łatwo zmienić – kolor włosów, ust a nawet kolor oczu. Wiosna to jednak bardzo wdzięczny typ urody, któremu niewiele trzeba aby wyglądać dobrze. Przestrzeganie kilku zasad najczęściej wystarczy aby wydobyć z wiosny to, co najlepsze. Najważniejsze w przypadku pani wiosny, to pozwolenie urodzie emanowanie naturalnym pięknem. Minimalizm, jasne kolory – tak. Obciążający, ciemny makijaż oraz ponure kolory – zdecydowanie nie!

Powiązane wpisy