Najpopularniejsze mity o operacjach plastycznych

Świat jest pełen plotek i informacji, które delikatnie określając – mijają się z prawdą. Szeroki dostęp do internetu zamiast szerzyć prawdziwą wiedzę – często dodatkowo pogłębia nieprawdę na temat różnych zagadnień. O wielu błahych, ale i poważnych sprawach krąży sporo mitów. Chiński mur widoczny jest z kosmosu? Nie! A jednak wszyscy w to wierzą. Nieprawdziwe informacje rozprzestrzeniają się po internecie lotem błyskawicy, a takie dotyczą także chirurgii plastycznej. Jakie mity dotyczące tej dziedziny należy obalić?

Operacje plastyczne sprawiają, że człowiek wygląda sztucznie

To mit. Nie wierz we wszystko co widzisz w ekranie telewizora. W świecie gwiazd telewizyjnych zdarzają się złe przykłady, jednak z pewnością nie jest to norma. Celem operacji plastycznej jest subtelnie i naturalnie wyglądająca poprawa wyglądu – wtedy możemy mówić o udanych zabiegach. Udana operacja plastyczna powinna sprawić, że wyglądasz i czujesz się lepiej, jednak bez pokazywania oczywistego powodu. Otoczenie widzi, że wyglądasz lepiej, jednak nie do końca zna powód.

Reklama

Efekty po operacji plastycznej będą takie same już zawsze

Operacje plastyczne zwykle dają długotrwały efekt, jednak nie ma żadnej gwarancji, że jej efekt będzie widoczny do końca naszego życia. Skóra i organizm starzeje się i biologii nie da się ominąć. Wiele zależy zatem od charakteru zabiegu, indywidualnych predyspozycji oraz wieku w jakim został zabieg wykonany.

Operacjom plastycznym oddają się tylko próżni ludzie

Aby zrozumieć, że jest to absolutna nieprawda trzeba cofnąć się do początków wykonywania operacji plastycznych, które miały przede wszystkim służyć ludziom szczególnie dotkniętym przez los, po poważnych urazach twarzy lub obciążonych genetycznymi wadami. Zabiegi, które mają poprawić wygląd nie są wykonywane wyłącznie przez osoby, które postrzegają siebie z perspektywy wyglądu. Zabiegi chirurgii plastycznej mają poprawiać wygląd, ale też jakość życia i ogólne samopoczucie.

Operacja plastyczne są tylko dla bogatych

Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej nie są tanie. Wiele zależy od rodzaju zabiegów, indywidualnych preferencji i skali problemu. Nie jest prawda jednak, że mogą sobie na nie pozwolić wyłącznie bardzo bogaci ludzie. Istnieją także systemy finansowe, które pozwalają na spłatę należności za zabieg w czasie.

Liposukcja to dobry sposób na otyłość

Mit. Zadaniem liposukcji jest usunięcie tkanki tłuszczowej z obszarów w których nadmiernie się ona odkłada. Osoba, która poddaje się zabiegowi nie może być otyła i powinna cieszyć się względnie dobrym zdrowiem. Lekarz często zaleca zrzucenie kilku kilogramów przed zabiegiem liposukcji, bo efekty zabiegu są wtedy lepsze i trwalsze.

Botoks pozostawia twarz bez wyrazu

Tak, jeśli zabieg jest wykonany w sposób nieprofesjonalny. Fachowiec dokładnie wie gdzie i ile preparatu może wprowadzić aby efekt był naturalny. Często od pacjenta zależy jak dobrze sprawdzi osobę do której wybiera się na zabieg. Warto zawsze pytać o doświadczenie, wykształcenie i szkolenia z zakresu wprowadzania tego preparatu.

Tylko kobiety poddają się operacjom plastycznym

Kobiety rzeczywiście poddają się operacjom plastycznym częściej niż mężczyźni, nie oznacza to jednak, że płeć „brzydka” z nich rezygnuje. Z roku na rok, coraz więcej mężczyzn decyduje się na zabiegi i coraz bardziej otwarcie się do tego przyznaje.

Operacje plastyczne nie są bezpieczne

Każdy zabieg chirurgiczny niesie za sobą pewne ryzyko, o którym z pewnością zostaniesz poinformowany przed zabiegiem. Chirurgia plastyczna jest jednak dziedziną, która bardzo szybko się rozwija, co pozwala zminimalizować ewentualne wystąpienie skutków ubocznych.

Powiązane wpisy