Kształt brwi – korekta może znacznie poprawić proporcje twarzy!

Brwi to zaledwie dwa niewielkie paski włosków tuż nad brwiami. Te drobne elementy na twarzy, mogą znacznie poprawić jej wygląd i proporcje lub odwrotnie – zwyczajnie oszpecić. Nie bez powodu brwi nazywamy oprawą oczu, a nawet całej twarzy. Jak poprawnie dobrać kształt brwi do twarzy? Poniżej kilka zasad!

Każdy z nas jest inny. Pomimo istniejących wzorców dotyczących np. kształtu twarzy, na twarz zawsze trzeba patrzeć indywidualnie uwzględniając jej proporcje, koloru włosów, odcień skóry, kształt nosa, ust i uszu. Kilka cech wzorca, które nosi nasza twarz, mogą nas naprowadzić na ustalenia dobrego dla nas kształtu brwi. Co to takiego?

Reklama

Nie próbuj zmienić kształtu brwi na siłę

Nawet jeśli określisz idealny dla siebie kształt brwi, staraj się przede wszystkim podążać za swoim naturalnym kształtem i kierunkiem w jakim rosną włosy. Ideały nie istnieją, a dążąc za wszelką cenę do perfekcyjnego wyglądu, możesz tylko stworzyć sztuczny efekt.

Sugeruj się kształtem twarzy

Twarz owalna – to ideał do którego dążymy, a którym rzadko może pochwalić się ktokolwiek. To takiego kształtu pasuje delikatny, łagodny łuk.

Twarz okrągła – brwi nie mogą być zbyt łagodne i zaokrąglone, bo to dodatkowo podkreśli krągłość twarzy. Przy okrągłych, pucołowatych twarzach sprawdzi się kształt o bardziej wygiętym łuku w górę.

Twarz kwadratowa – łuk powinien łagodzić nieco rysy twarzy. Dobrym kształtem będzie delikatny łuk wygięty w górę.

Twarz podłużna – aby nieco optycznie skrócić twarz, najlepszy będzie kształt poziomy – nie mogą być to jednak po prostu poziome kreski, bo będą wyglądały karykaturalnie. Należy złagodzić łuk w taki sposób, aby brwi nie utraciły swojego naturalnego kształtu.

Jakiego rodzaju brwi unikać?

W skrócie: wszelkich nienaturalnych, dziwnie wygiętych, zbyt szerokich lub zbyt wąskich.

Zbyt wąskie brwi, wygięte w łuk i dodatkowo zbyt ciemne mogą wyglądać śmiesznie, niezależnie od typu twarzy. Wybiegi dla modelek od jakiegoś czasu lansują dość grube i krzaczaste brwi, jednak trzeba pamiętać, że to co dobre dla modelek, niekoniecznie musi być dobre dla nas. Taki rodzaj brwi sprawia, że twarz wygląda srogo i posępnie. Unikaj regulowania brwi w taki sposób, aby łuk znacznie opadał w dół. Taki kształt nadaje twarzy smutny wyraz, a tego przecież chcemy uniknąć. Uważaj także, aby brwi nie były zbyt krótkie. Kobiety często zapominają się podczas regulacji lub wycierają boki podczas snu. W takiej sytuacji trzeba przeciągnąć henną lub kredką, aby oprawa nie wyglądała jak „pół oprawy”.

brwi

Kolor – mniej znaczy więcej

Czarna henna lub intensywnie czarna kredka nie będzie wyglądała dobrze przy żadnym kształcie brwi. Nawet egzotyczny typ urody, charakteryzujący się ciemnymi włosami i ciemną karnacją niekoniecznie będzie dobrze wyglądał, kiedy brwi będą czarne – zdecydowanie lepiej aby były ciemne, ale w odcieniu gorzkiej czekolady. Robiąc hennę lub uzupełniając brwi kredką, zdecyduj się raczej nie mniej określone kolory np. brąz lub grafit. Taki rodzaj kolorowania brwi sprawi, że będą wyglądały naturalnie i nie będą przyciągały uwagi.

Lepiej zaufać profesjonaliście

Wiele kobiet samodzielnie wyrywa włoski z pomocą pęsety. Warto poradzić się profesjonalisty i czasem pozwolić włoskom odrosnąć, aby stworzyć możliwość dobrania kształtu to rodzaju twarzy. Zbyt często wyrwanie brwi może doprowadzić do zaniku wzrostu włosa. Wtedy można posiłkować się np. olejkiem rycynowym. W przypadku bardzo rzadkich brwi, które mają sporo ubytków, warto pomyśleć o makijażu permanentnym. Jest to jednak decyzja na lata, dlatego wybór profesjonalisty jest niezwykle ważny, a sam zabieg powinien być poprzedzony szczegółową konsultacją.

Powiązane wpisy