Nowoczesne sposoby na poprawienie wyglądu brwi

Brwi często nazywane są oprawą oczu, a nawet twarzy. Ich kształt może skutecznie poprawić proporcje rysów, ale także znacznie oszpecić wygląd ludzkiego oblicza. Obecnie, niewiele jest kobiet, które pozostawia kształt i kolor swoich brwi naturze. Najczęściej, od nastoletnich lat zaczynamy zmieniać coś w wyglądzie brwi – poprzez próby nadawania im odpowiedniego kształtu oraz używanie kredek czy cieni do ich stylizacji. Coraz częściej o wygląd brwi dbają także mężczyźni. Znaczenie ich wyglądu jest coraz istotniejsze. Nie dziwi więc fakt, że z biegiem czasu pojawiają się nowe metody zagęszczania brwi i nadawania im modnego na dany moment wyglądu.

Trendy a kształt brwi

Jeszcze dwadzieścia lat temu, wszystkie młode kobiety, które chciały dobrze wyglądać, skubały swoje brwi do momentu, aż nie pozostała z nich cienka linia. Niektóre z nich decydowały się na całkowite pozbywanie się włosów i nadawanie ich kształtu tylko z pomocą kredki lub henny. Dziś, efekty tych zabiegów wydają nam się komiczne, jednak wówczas, wąskie brwi naprawdę były modne i trudno oceniać ten trend w jakichkolwiek racjonalnych kategoriach.

Reklama

Dziś z kolei, modne są brwi grube i krzaczaste. Te trendy wyznaczają modelki i celebrytki, takie jak Cara Delevingne, Rihanna czy Kim Kardashian. Niestety, nie każdy kto chciałby mieć mocno zarysowaną oprawę oczu, może sobie je po prostu zapuścić. Gęstość naszych brwi determinowana jest wieloma czynnikami, między innymi genami, częstotliwością depilowania oraz naturalnym kolorem. Podczas gdy jedne z nas przeklinają swoje zbyt bujne owłosienie w tym miejscu, inni próbują wypełnić ubytki metodami domowymi lub z pomocą profesjonalnych zabiegów. Co można zrobić, aby brwi wydawały się bardziej gęste i kształtne.

Tradycyjna henna i regulacja

Ten zabieg przeprowadzany jest w większości gabinetów kosmetycznych funkcjonujących na rynku. Jest to zabieg dość prosty, przynoszący oczekiwany efekt na okres od kilku dni do dwóch, trzech tygodni. Polega na usunięciu zbędnych włosków pod łukiem i nad nim z pomocą pęsety, nitki lub wosku i uzupełnienie ubytków w łuku z pomocą henny w kolorze dobranym do typu urody. To popularny zabieg, wykonywany zwykle u kobiet, które nie mają większych problemów z ubytkami włosków oraz gęstością brwi. Niektóre osoby mogą odczuwać ból podczas usuwania włosków. Inną wadą tego zabiegu jest krótkotrwałość efektów i konieczność powtarzania zabiegu przynajmniej raz w miesiącu.

Makijaż permanentny

Powinien być wykonywany przez profesjonalną lingeristkę. Polega na wykonaniu tatuażu na łuku brwiowym, jednak nie on tak głęboki jak tradycyjny tatuaż wykonywany na innych częściach ciała. Współczesne metody przynoszą coraz lepsze efekty. Najbardziej popularną techniką obecnie jest tzw. metoda piórkowa, która polega na wprowadzaniu tuszu w naskórek z pomocą igły. W ten sposób tworzy się wrażenie naturalnie wyglądających włosków. W metodzie bardzo ważny jest dobór koloru tuszu, który będzie pasował do typu urody pacjentki.

Microblading

To metoda podobna, a nawet stanowiąca część sztuki wykonywania makijażu permanentnego. Polega na wprowadzaniu tuszu z pomocą ostrzy. Po zakończeniu zabiegu i krótkim okresie gojenia się, efekt jest bardzo satysfakcjonujący a brwi rzeczywiście przypominają naturalne włoski. Efekt utrzymuje się krócej niż w przypadku tradycyjnego makijażu permanentnego i zabieg najczęściej trzeba po jakimś czasie powtórzyć.

Metody trwałego poprawiania wyglądu brwi mają także znaczenie dla osób po przebytej chorobie nowotworowej i chemioterapii i warto o tym pamiętać. Zabieg jest często przyczyną poprawy samopoczucia i spojrzenia na swój wizerunek nieco łagodniejszym okiem.

Powiązane wpisy