Co to jest baby botoks?

Co to jest baby botoks?

Chociaż nazwa bywa myląca, to nie jest to wcale zabieg przeznaczony dla dzieci. Baby botoks to wciąż zyskujący na popularności zabieg estetyczny, który zapewnia delikatny i zrelaksowany wygląd. Jego największą zaletą jest odświeżenie rysów twarzy, bez zmian w jej mimice.

Krótka historia, czyli skąd się wziął baby botoks?

Baby botoks dotarł do nas zza oceanu, bowiem ze Stanów Zjednoczonych. Szczególnie upodobały go sobie aktorki i aktorzy, którzy za wszelką cenę próbowali zatrzymać oznaki starzenia się skóry, jednocześnie zachowując pełną mimikę twarzy. Nadużywanie przez gwiazdy filmowe zabiegów z użyciem toksyny botulinowej przyprawiało o zawroty głowy amerykańskich reżyserów. Bowiem po tych zabiegach aktorzy mieli problemy z pokazywaniem swoich emocji na twarzy – uniesieniem brwi czy zmarszczeniem czoła.

Reklama

Jeden z nich, Martin Scorsese, zaproponował nazwę „baby botoks”, która funkcjonuje do dzisiaj. 

baby botoks

Baby botoks a klasyczny botoks – różnice

Podczas zabiegu nazywanego baby botoks, wykonuje się wiele nakłuć, jednocześnie podając niewielką ilość toksyny botulinowej. Dzięki temu zachowana jest pełna mimika twarzy i nie dochodzi do paraliżu mięśni.

Klasyczny botoks wykorzystuje dużo większe dawki toksyny botulinowej i mniej iniekcji. Stąd po zabiegu występuje „zamrożenie” mimiki ostrzykiwanych obszarów twarzy. 

Dla kogo?

Zabieg szczególnie poleca się osobom, którym zależy na zachowaniu mimiki np. z powodu pracy w telewizji. Dlatego też sprawdzi się on u prezenterów, aktorów i aktorek. Jest to dobre rozwiązanie także dla młodszych pacjentek, które chcą subtelnie poprawić wygląd skóry twarzy i zależy im na naturalnym efekcie. 

Baby botoks może poprawić:

– zmarszczki wokół ust

– opadające kąciki ust

– pierwsze zmarszczki poziome na czole

– zmarszczki wokół oczu

– niezbyt głęboką pionową bruzdę między brwiami

– dziurki na brodzie

W przypadku głębokich zmarszczek, baby botoks może nie wystarczyć. Wtedy warto zdecydować się na standardowy zabieg z większą dawką toksyny botulinowej.

Jaki efekt uzyskam po zabiegu?

Zabieg pozwala na delikatne odświeżenie rysów twarzy. Przede wszystkim zmniejsza widoczność linii mimicznych powstających podczas wyrażania przez nas emocji – śmiechu, płaczu czy złości. Zapewnia zrelaksowany i wypoczęty wygląd. Pomimo użycia toksyny botulinowej, Twoja mimika zostanie w pełni zachowana. Regularne stosowanie, również przez osoby w młodym wieku, pozwoli długo cieszyć się młodym i promiennym wyglądem, a także zapobiega powstawaniu głębokich zmarszczek. 

Efekty po zabiegu utrzymują się przez około 2-3 miesiące. Wstrzyknięta toksyna dezaktywuje się powoli, więc nie obawiaj się, że efekt nagle zniknie, będzie się on jednak stopniowo zmniejszał. Kolejne iniekcje mogą przedłużyć działanie. 

Powiązane wpisy