Co to jest baby botoks?

Chociaż nazwa bywa myląca, to nie jest to wcale zabieg przeznaczony dla dzieci. Baby botoks to wciąż zyskujący na popularności zabieg estetyczny, który zapewnia delikatny i zrelaksowany wygląd. Jego największą zaletą jest odświeżenie rysów twarzy, bez zmian w jej mimice.

Krótka historia, czyli skąd się wziął baby botoks?

Baby botoks dotarł do nas zza oceanu, bowiem ze Stanów Zjednoczonych. Szczególnie upodobały go sobie aktorki i aktorzy, którzy za wszelką cenę próbowali zatrzymać oznaki starzenia się skóry, jednocześnie zachowując pełną mimikę twarzy. Nadużywanie przez gwiazdy filmowe zabiegów z użyciem toksyny botulinowej przyprawiało o zawroty głowy amerykańskich reżyserów. Bowiem po tych zabiegach aktorzy mieli problemy z pokazywaniem swoich emocji na twarzy – uniesieniem brwi czy zmarszczeniem czoła.

Reklama

Jeden z nich, Martin Scorsese, zaproponował nazwę „baby botoks”, która funkcjonuje do dzisiaj. 

baby botoks

Baby botoks a klasyczny botoks – różnice

Podczas zabiegu nazywanego baby botoks, wykonuje się wiele nakłuć, jednocześnie podając niewielką ilość toksyny botulinowej. Dzięki temu zachowana jest pełna mimika twarzy i nie dochodzi do paraliżu mięśni.

Klasyczny botoks wykorzystuje dużo większe dawki toksyny botulinowej i mniej iniekcji. Stąd po zabiegu występuje „zamrożenie” mimiki ostrzykiwanych obszarów twarzy. 

Dla kogo?

Zabieg szczególnie poleca się osobom, którym zależy na zachowaniu mimiki np. z powodu pracy w telewizji. Dlatego też sprawdzi się on u prezenterów, aktorów i aktorek. Jest to dobre rozwiązanie także dla młodszych pacjentek, które chcą subtelnie poprawić wygląd skóry twarzy i zależy im na naturalnym efekcie. 

Baby botoks może poprawić:

– zmarszczki wokół ust

– opadające kąciki ust

– pierwsze zmarszczki poziome na czole

– zmarszczki wokół oczu

– niezbyt głęboką pionową bruzdę między brwiami

– dziurki na brodzie

W przypadku głębokich zmarszczek, baby botoks może nie wystarczyć. Wtedy warto zdecydować się na standardowy zabieg z większą dawką toksyny botulinowej.

Jaki efekt uzyskam po zabiegu?

Zabieg pozwala na delikatne odświeżenie rysów twarzy. Przede wszystkim zmniejsza widoczność linii mimicznych powstających podczas wyrażania przez nas emocji – śmiechu, płaczu czy złości. Zapewnia zrelaksowany i wypoczęty wygląd. Pomimo użycia toksyny botulinowej, Twoja mimika zostanie w pełni zachowana. Regularne stosowanie, również przez osoby w młodym wieku, pozwoli długo cieszyć się młodym i promiennym wyglądem, a także zapobiega powstawaniu głębokich zmarszczek. 

Efekty po zabiegu utrzymują się przez około 2-3 miesiące. Wstrzyknięta toksyna dezaktywuje się powoli, więc nie obawiaj się, że efekt nagle zniknie, będzie się on jednak stopniowo zmniejszał. Kolejne iniekcje mogą przedłużyć działanie. 

Powiązane wpisy