Nadmiar skóry na brzuchu – zobacz, co można z tym zrobić!

Wiele kobiet, które już nastolatkami nie są, mają problem z nadmiarem skóry na brzuchu. Czasem, oprócz samej skóry, w okolicach brzucha pojawia się także tkanka tłuszczowa, która tworzy nieestetyczne wałeczki. Co możesz zrobić z nadmiarami skóry i tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha?

Nadmiar skóry w okolicach brzucha

Najczęściej spowodowany jest ciążą lub utratą wagi w krótkim czasie. Skóra ma duże zdolności do kurczenia się i rozciągania, jednak i one są ograniczone. Dlatego, w sytuacji kiedy brzuch po ciąży jest dość duży, a wracamy do normalnej wagi, skóra może pozostać obwisła i rozciągnięta. Duże znaczenie w zdolności kurczenia się skóry mają nasze indywidualne predyspozycje. Geny nie są rozdzielane sprawiedliwie i u jednej osoby skóra może skurczyć się niemal do pierwotnego stanu, u innej natomiast – pozostać rozciągnięta i obwisła.

Reklama

Nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej

Jeśli w okolicach brzucha, oprócz rozciągniętej skóry znajduje się także sporo tkanki tłuszczowej – najczęściej oznacza to złą dietę i brak ruchu. Nie zawsze jednak, bo wiele kobiet mających normalną wagę – ma problem ze skórą oraz tkanką tłuszczową wyłącznie na brzuchu, pomimo właściwego odżywiania i aktywności fizycznej.

Nieinwazyjne sposoby na rozciągniętą skórę na brzuchu

Nadmiary skóry i tkanki tłuszczowej wyłącznie w okolicach brzucha może być dla wielu osób problemem, szczególnie w sytuacjach kiedy konieczne jest rozebranie się na basenie lub w saunie. Nadmiar skóry ogranicza także przy dobieraniu odzieży, bo sylwetka nie jest proporcjonalna i cała uwaga skupia się na wałeczkach. Pierwszym krokiem w walce z obwisłą skórą, może być regularne używanie kosmetyków ujędrniających skórę z zawartością kofeiny lub guarany. Na rynku dostępne są zele, kremy, koncentraty. Należy pamiętać o tym, że skuteczność tych kosmetyków w dużej mierze zależy od systematyczności och stosowania oraz połączenia z dietą oraz aktywności fizyczną. Nie spodziewaj się spektakularnych efektów. Kosmetyk, to tylko kosmetyk i nie jest w stanie radykalnie zmienić wyglądu skóry, szczególnie wtedy, kiedy jest ona nadmiernie rozciągnięta.

Zabiegi w gabinecie kosmetycznym

skóraJeśli stopień problemu nie jest ogromny – zabiegi w gabinecie kosmetycznym mogą bardzo pomóc. Podobnie jak z kosmetykami – ważne jest przy tym wzmacnianie mięśni brzucha. W gabinetach kosmetycznych dostępnych jest wiele zabiegów, które wspomogą skórę w ujędrnieniu i obkurczeniu. Najpopularniejsze są różnego rodzaje masaże – od typowo manualnych po takie, które wykorzystują np. elektrostymulację. Dość popularne oraz skuteczne są ćwiczenia w specjalnej kapsule wykorzystującej podciśnienie lub podczerwień. Przy stosunkowo niskim zaangażowaniu fizycznym możemy osiągnąć całkiem niezłe efekty. Specjalista w gabinecie kosmetycznym pomoże dobrać właściwy zabieg. Należy pamiętać o tym, że jeden zabieg niewiele pomoże. Konieczne jest skorzystanie z całej serii zabiegów – dopiero wtedy będzie można dostatecznie ocenić efekt.

Zabiegi chirurgiczne

Zabiegi w gabinecie chirurga plastyka to najbardziej inwazyjne, ale też najskuteczniejsze sposoby na rozprawienie się z nadmiarem skóry i tkanki tłuszczowej. W celu nadania brzuchowi odpowiedniego kształtu stosuje się liposukcję – czyli odsysanie tłuszczu oraz plastykę brzucha, której zadaniem jest pobycie się nadmiaru skóry. Liposukcję stosuje się w przypadku, kiedy oprócz nadmiaru skóry mamy do czynienia także z nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. Liposukcja nie jest receptą na otyłość. Stosuje się ją wtedy, kiedy tłuszcz kumuluje się w jednym obszarze ciała i pomimo diety i ćwiczeń – wciąż wygląda nieestetycznie.

Plastyka powłok brzucha jest zabiegiem operacyjnym, którego zadaniem jest nadanie brzuchowi odpowiedniego kształtu przez co sylwetka staje się ładniejsza i smuklejsza. Lekarz chirurg modeluje brzuch poprzez nacięcia w odpowiednich miejscach. Blizny po zabiegu praktycznie są niewidoczne ponieważ zwykle znajdują się w naturalnych zgięciach skóry.

Plastyka brzucha pozostawia trwały efekt. Jest to jednak zabieg chirurgiczny, któremu nie każdy może się poddać ze względów zdrowotnych. Jeśli jednak brzuch jest bardzo obwisły i przeszkadza -warto udać się na konsultację i rozwiać wszystkie wątpliwości.

Powiązane wpisy