Jak możesz zmaksymalizować efekty zabiegów odmładzających twarz?

Jak możesz zmaksymalizować efekty zabiegów odmładzających twarz?

Gładka i pozbawiona zmarszczek twarz jest atrybutem młodości. Kiedy na naszych twarzach pojawiają się pierwsze linie, wiemy już, że właśnie rozpoczął się proces starzenia. Niektóre z nas godzą się z tym procesem bez żalu, inne natomiast podejmują nierówną walkę z czasem i różnymi sposobami próbują ten proces zatrzymać lub odwrócić. Jednymi z najskuteczniejszych metod rozprawienia się ze zmarszczkami są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Jak możesz zmaksymalizować efekty zabiegów odmładzających twarz?

Obecnie istnieje naprawdę sporo możliwości, które pozwalają na uzyskanie znacznie młodszej twarzy. Operacje plastyczne są chirurgicznymi, inwazyjnymi sposobami, które przynoszą długotrwałe efekty, ale wymagają pewnego okresu rekonwalescencji i często wiążą się z koniecznością zastosowania znieczulenia ogólnego. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej z reguły są mniej inwazyjne, jednak ich największym minusem jest czasowość uzyskanych efektów. Jeśli pacjentka chce utrzymać rezultaty, po kilku miesiącach zabiegi trzeba będzie powtórzyć. A jak możesz sama sobie pomóc i zmaksymalizować efekty zabiegów, którym zamierzasz się poddać?

Reklama

Podczas konsultacji mów otwarcie o swoich oczekiwaniach

Każdy pacjent przed operacja lub zabiegiem odmładzającym ma co do niego konkretne wyobrażenia i oczekiwania. Podczas spotkania z lekarzem warto jasno przedstawić swoje oczekiwania. Ich realizacja nie zawsze będzie możliwa i być może chirurg dość mocno skonfrontuje Twoje wyobrażenia z rzeczywistością, jednak rozmowa jest bardzo ważna. Być może chirurg lub lekarz medycyny estetycznej zaproponuje inny zabieg, którego nie brałaś pod uwagę, a który pozwoli na uzyskanie oczekiwanych rezultatów. Pamiętaj o tym, że chirurgia plastyczna czy medycyna estetyczna nie sprawi, że stanie się cud a Ty będziesz wyglądać młodziej o 40 lat.

Czasem potrzebna jest kombinacja zabiegów

Weź pod uwagę, że specjalista może zaproponować Ci kilka zabiegów. Czasem, dla uzyskania maksymalnej poprawy potrzebne jest połączenie procedur. Chirurg może zaproponować lifting twarzy i zasugerować dodatkowy zabieg plastyki powiek. W ten sposób udaje się uzyskać maksymalnie pozytywne efekty, dlatego weź to pod uwagę. Poddanie się operacji plastycznej twarzy nie wyklucza także zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które pomogą dodatkowo sprawią, że skóra będzie jędrna i promienna.

efekty zabiegów

Unikaj słońca i solarium

… przynajmniej przez kilka miesięcy po zabiegach z zakresu chirurgii plastycznej i kilka tygodni po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Już dawno udowodniono, że promieniowanie w dużym stopniu przyczynia się starzenia się skóry a także może negatywnie wpłynąć na wygląd blizn po zabiegach. Unikaj dużego nasłonecznienia, a jeśli lubisz kąpiele słoneczne, stosuj kremy z wysokim filtrem.

Stosuj się do wskazań lekarza

Kluczem do uzyskania jak najlepszych efektów jest współpraca ze specjalistą i bezwzględne stosowanie się do wskazań zarówno przed zabiegiem jak i po nim. Wskazania obejmują dietę, rzucenie palenia papierosów, unikanie przez określony czas fizycznej aktywności, odpoczynek po operacji, unikanie słońca, abstynencję jakiś okres czasu oraz kontrolę lekarską. Jeśli będziesz słuchać wskazań lekarza, z dużym prawdopodobieństwem uzyskasz jak najlepsze efekty a przede wszystkim, unikniesz ryzyka powstania niepożądanych powikłań.

Jeśli oczekujesz jak najlepszych efektów operacji, pamiętaj o tym, że także masz wpływ na to w jaki sposób będą one wyglądać. Słuchaj swojego chirurga, miej realne oczekiwania i otwartą głowę, a z pewnością efekty będą zadowalające.

Powiązane wpisy