Jak dbać o piersi, aby były jędrne?

Wiele z kobiet marzy, aby ich biust nie tracił na jędrności. Nic dziwnego – według wielu z nas wygląda on wtedy atrakcyjniej, niezależnie od jego rozmiaru i kształtu. Jednakże naturalnym zjawiskiem jest, że z czasem ten atrybut piękna zaczyna się zmieniać. Jak dbać o piersi, aby były jędrne niezależnie od wieku? Podajemy kilka sprawdzonych sposobów.

jak dbać o piersi

Jak dbać o piersi – z czasem nie wygramy

Przyczyny opadających piersi nie są żadną tajemnicą. Z biegiem naszego wieku skóra wiotczeje, a co za tym idzie – nasze piersi zaczynają być nieco bardziej opadnięte. Dokładniej dochodzi do tego w wyniku rozpadania się włókien skórnych – kolagenu i estragenu. Jednakże niejednokrotnie na opadnięte piersi zaczynają skarżyć się coraz młodsze kobiety. Przyczyn może być wiele. Na pierwszym miejscu należy wymienić czynniki genetyczne – jeśli nasze mamy i babcie nie cieszyły się zbyt długo sprężystością, najpewniej i my będziemy musiały bardziej uważać, aby zatrzymać elastyczność naszej skóry. Kolejnym czynnikiem może być ciąża i karmienie piersią. Jednakże coraz częściej można zauważyć jako przyczynę opadających piersi po prostu złe nawyki. Mowa tu o garbieniu się, złej diecie, braku aktywności fizycznej, stosowania nadmiaru używek, braku wystarczającej ilości snu, nieodpowiednim nawadnianiu, braniu gorących kąpieli bądź noszenie źle dobranej bielizny.

Reklama

Aktywność fizyczna, czyli jak dbać o piersi

Po pierwsze, ćwiczenia fizyczne pomagają nam uchronić się przed nadwagą, która ma ogromny wpływ na jędrność skóry. Jednakże kiedy mowa o piersiach, istnieją specjalne ćwiczenia na biust, czyli ćwiczenia na wiązadła Coopera. Właśnie te wiązadła dbają o sprężystość naszego biustu. Wysiłek fizyczny w tym przypadku naprawdę nie jest skomplikowany i wymagający, jednakże należy pamiętać o regularności. Do tych ćwiczeń należą chociażby motylki czy pompki, a także różne ćwiczenia wykonywane na klatkę piersiową.

jak dbać o piersi - zachować jędrność

Nie zapominaj o masażach

Aby zachować jędrność biustu, wykonuj specjalny masaż na nie do trzech razy w tygodniu. Do jednym z najskuteczniejszych sposobów należy masaż z kostkami lodu zawiniętymi w tkaninę. Oprócz tego do masażu można użyć oliwy z oliwek bądź też specjalnego kremu ujędrniającego. Masaż wykonuj kolistymi ruchami przez kilka minut.

Jak dbać o biust – zamień ciepłe prysznice na zimne

Wiadomo jest nie od wczoraj, że ciepłe prysznice czy też kąpiele w wannie kocha każdy. Zapewniają nam one chwile błogiego relaksu po ciężkim dniu. Dlatego mówiąc o zimnych prysznicach, nie chcemy Ci odbierać ciepła w zupełności. Niezwykle dobrze działają naprzemienne prysznice. Jeśli jednak jest to dla Ciebie za dużo – kończ kąpiele zimną wodą i pamiętaj o sferach, które wymagają ujędrnienia.

Zabiegi na jędrny biust

Nie można zapominać, że w szczególnych wypadkach warto pomyśleć o zabiegach, które mają nam nadać piękny wygląd piersi. Należy do nich operacyjne ujędrnianie, które podnosi nasze piersi, nadając im młody wygląd.

Powiązane wpisy