Brwi jak Rita Ora – czy da się zmienić brwi?

Każda z nas marzy, aby mieć piękną linię brwi, która ma za zadanie nie tylko nadać piękny wygląd naszym oczom. Uniesione brwi z wiekiem opadają, a więc podniesienie ich odejmuje nam lat. Jak zachować młody wygląd? Zdecyduj się na zabieg, aby zmienić brwi.

jak zmienić brwi - linia brwi

Jak zmienić brwi – co się dzieje z brwiami na przestrzeni lat?

Jak już pisaliśmy w naszym niedawnym poście o starzeniu się skóry, upływ czasu nie objawia się jedynie za pomocą zmarszczek. Skóra traci na elastyczności i sprężystości, a pod wpływem grawitacji zaczyna opadać. Z upływem lat nasza twarz więc wydłuża się, opada linia włosów czy właśnie linia brwi. Zanika również tłuszcz w wielu miejscach, a w tym właśnie za brwiami. Aby zachować młody wygląd, należy więc zadbać, aby przywrócić swojej twarzy jej wcześniejsze kontury.

Reklama

Czy warto zwrócić uwagę na coś więcej, niż lifting brwi?

Najczęściej, w przypadku starzenia się, mamy do czynienia nie tylko z opadającą linią brwi. Pojawiają się bruzdy na czole czy zmarszczki mimiczne. Mamy również do czynienia z utratą elastyczności powiek, czyli tzw. opadającymi powiekami. Dlatego kiedy już decydujemy się na zabieg podniesienia linii brwi i liftingu, warto jest pomyśleć o tym, czy nie lepiej przeprowadzić kilka zmian za jednym zamachem. Po co w końcu przechodzić przez stres związany z zabiegiem i okres rekonwalescencji kilka razy. Przykładowo, lifting powiek bez podniesienia górnej powieki nie da nam w pełni zadowalającego efektu, jeśli chodzi o odmłodzenie czy uwydatnienie naszych oczu.

jak zmienić brwi - lifting brwi

Jestem młoda, ale chce zmienić swoje brwi

Nie zawsze na kształt linii brwi narzekają jedynie te osoby, które dotknął upływ czasu. Niejednokrotnie osoby są niezadowolone z linii ich brwi już w młodym wieku. Nie podoba im się kształt lub ich wysokość. W tym przypadku również można zdecydować się na zabieg. Możliwe jest podniesienie, a nawet obniżenie danego odcinka brwi, dzięki czemu uzyskamy pożądany wygląd.

Na czym polega zabieg? Czyli jak dokładnie zmienić brwi

Aby zmienić swoje brwi, należy przede wszystkim najpierw udać się do lekarza specjalisty. On, po dokładnym wywiadzie, będzie wiedział, czy można zakwalifikować pacjenta do zabiegu. Sam zabieg polega na wykonaniu nacięć najczęściej w okolicy skroniowej, a następnie ponownym zszyciu. Czas trwania zabiegu nie jest długi. Przebiega on najczęściej pod znieczuleniem miejscowym, dzięki czemu pacjent szybko może wrócić do codziennego funkcjonowania. Po zabiegu mogą wystąpić obrzęk i zasinienie. Wynik operacji będzie widoczny w finalnej wersji po około 3 miesiącach od wykonania zabiegu.

Powiązane wpisy