O damskich spodniach słów kilka

Spodnie – kiedyś zakazane dla kobiet, dziś są podstawowym elementem ich codziennego ubioru. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze 200 lat temu, kobiety całkowicie obywały się bez spodni w swojej szafie. Dziś, noszenie sukienki lub spódnicy wiąże się z większym wyjściem i specjalną okazją. To spodnie nosimy na co dzień, szczególnie podczas chłodniejszych miesięcy. Kobiety pokochały spodnie i na szczęście obecnie, mogą przebierać w fasonach i kolorach.

Wraz z przyjściem mody na noszenie spodni, pojawił się jednak mały problem – czy pod długą spódnicą nie jest łatwiej ukryć szersze biodra i uda oraz okrągły brzuszek? Dobrze dobrane do sylwetki spodnie mogą optycznie wysmuklić sylwetkę i na odwrót – zły fason, kolor i materiał może tylko uwidocznić mankamenty figury. Sztuka dobierania spodni nie jest wcale taka prosta jak może nam się wydawać. Szczupła, długonoga modelka będzie wyglądała dobrze niemal w każdym fasonie, jednak większość z nas nie może pozwolić sobie na założenie przypadkowej pary. Jakie są najbardziej kultowe fasony spodni i do jakich sylwetek pasują?

Reklama

Spodnie „rurki”

Bardzo popularne, obcisłe, o zwężonych nogawkach. Krojem przypominają legginsy i są blisko ciała. Wiele kobiet pokochało ten krój spodni, jednak zdecydowanie nie jest on dla każdego typu sylwetki. Dobrze wyglądają w tym fasonie kobiety szczupłe, jednak nie przesadnie szczupłe. W tym fasonie mogą niezbyt dobrze wyglądać sylwetki typu gruszka, bo może podkreślić masywne uda i większą pupę.

Spodnie „dzwony”

Kultowe, szczególnie w latach 60’tych i 70’tych. Co jakiś czas powracają do łask. Obcisłe w biodrach i udach, rozszerzające się od kolan w dół. W dzwonach dobrze wyglądają kobiety szczupłe i wysokie. Sylwetki o szerszych biodrach powinny unikać dzwonów, bo optycznie mogą one obciążyć sylwetkę. Niskie, ale szczupłe kobiety mogą dobrze wyglądać w dzwonach, jeśli do stroju dobiorą buty na wyższym obcasie.

Spodnie z „wysokim stanem”

Po długim okresie popularności tzw. biodrówek, pojawienie się spodni z wysokim stanem było dla wielu kobiet jak wybawienie. Co oznacza ów „wysoki stan”? To podwyższona talia, kończąca się nie na biodrach lub nieco powyżej, a w talii lub nawet pod biustem. Wysoki stan spodni jest odpowiedni dla kobiet niskich (wydłuża nogi) i charakteryzujących się kobiecą sylwetką. Taki fason nie tylko sprawia, że sylwetka jest optycznie smuklejsza, ale także powoduje, że czujemy się szczuplej.

Spodnie o prostym kroju

Najbardziej popularny rodzaj spodni. Pasuje w zasadzie każdej sylwetce i w zależności od materiału – na każda okazję. To krój, który biegnie w linii prostej od ud aż do kostek. Szczególnie dobrze się sprawdza a w przypadku sylwetek trudnych np. gruszek, bo przywraca proporcje i wydłuża nogi. Prosty krój spodni może być także bardzo elegancki. Nawet w połączeniu ze zwykłą, białą koszulą będzie wyglądał z klasą.

Spodnie typu „cygaretki”

kolejny, kultowy krój spodni, który doskonale sprawdza się na co dzień jak i w sytuacjach formalnych. Cygaretki najczęściej (choć nie zawsze) mają długość około 7/8. Są nieco luźniejsze w okolicach bioder i delikatnie zwężają się w dół. Dobrze wyglądają w połączeniu z eleganckimi butami, ale także ze zwykłymi trampkami. Krój, który warto mieć w szafie niezależnie od wieku. Niskie kobiety powinny unikać raczej długości 7/8. Ten fason będzie lepiej wyglądał przy tradycyjnej długości.

A jakie są Wasze ulubione fasony spodni?

Powiązane wpisy