Palisz? Spodziewaj się zmarszczek palacza!

Poza niebezpieczeństwem udaru, wad serca, płuc oraz powszechnych nowotworów palenie posiada jeszcze jedną ważną wadę – postarza w szczególnym tempie. Już po paru latach palenia na twarzy {można zauważyć|widać} skutki. Choć zdajemy sobie sprawę z tego, że prędzej czy później nasza cera utraci swoją sprężystość, to przecież wolałybyśmy ten moment ciągle odkładać w czasie. Zmarszczki palacza pojawiają się na twarzy szybko oraz są szczególnie głębokie. Sprawdź, jak starzeje się skóra osoby palącej.

Palenie a zmarszczki

Nikotyna jest szkodliwa zarówno dla aktywnych, jak również biernych palaczy. Osoby, które codziennie palą posiadają szarą skórę. Jej struktura jest niemal 3 razy bardziej uszkodzona niż u osób w tym samym wieku, które nie palą. Dzieje się tak, {dlatego że|ponieważ} cera jest pozbawiona odpowiedniej ilości tlenu. Staje się przy tym mniej elastyczna, pozbawiona blasku oraz zgrubiała. Zęby palących stają się żółte, a oddech nieświeży. Osoby uzależnione od papierosów można również zidentyfikować po zżółkniętych palcach i kruchych włosach. Zmarszczki palacza to widoczne bruzdy na twarzy, jakie pojawiają się przez silniejsze wytwarzanie wolnych rodników. Poprzez palenie potrafią na skórze pojawiać się zmiany trądzikowe oraz zatkane pory.

Reklama

Zmarszczki palacza: bezsilny kamuflaż

Zmarszczki palacza, czyli pionowe linie nad ustami są wyjątkowo trudne do zakamuflowania makijażem. Przy odrobinie praktyki oraz z pomocą korektora i pudru jesteśmy w stanie zatuszować przed światem trądzik, cienie pod oczami, blizny i sińce, ale względem tych zmarszczek jesteśmy bezradne. Nie ma sensu, aby sama musiała się o tym przekonać na własnej skórze. Korektor pod wpływem wilgotności i temperatury wpada w zagłębienia zmarszczek i powoduje efekt całkowicie odmienny od zamierzonego – zmarszczki są coraz bardziej uwypuklone.

Skuteczna walka ze zmarszczkami palacza?

Nawet trzy papierosy dziennie przyspieszają powstawanie zmarszczek, więc nie ograniczaj, a całkowicie rzuć. Po drugie – powiększ ilość produktów bogatych w przeciwutleniacze w swojej diecie. Spożywaj więcej brokułów, szpinaku, czosnku, marchwi oraz pomidorów, na deser zamiast lodów zrób sobie jagody i winogrona, a białe pieczywo zastąp pełnoziarnistym. Możesz natomiast spodziewać się rezultatu zmniejszenia lub zupełnego ich usunięcia po zabiegu mezoterapii. Zabieg ten polega na ostrzykiwaniu skóry środkami dopasowanymi do specyficznych potrzeb i aby rezultat był odpowiednio zadowalający, trzeba powtórzyć go kilka razy. Zadaniem wstrzykniętego preparatu nie jest tylko wypełnienie zmarszczek palacza, ale również odżywienie i odbudowa tkanki.

Powiązane wpisy