Kiedy mogę lecieć samolotem po operacji piersi?

Kobiety decydujące się na powiększenie piersi, kierują się różnymi powodami. Zdecydowana większość z nich chce pozbyć się kompleksów, którymi są piersi o zbyt małym rozmiarze. Dokonanie operacji powiększenia biustu pozytywnie wpływa na samoocenę pacjentek. Kobiety te nie mogą się doczekać, kiedy pochwalą się swoim poprawionym wyglądem. Czekają, aż zaprezentują swoje nowe piersi w kostiumie kąpielowym, a najlepszą do tego okazją będzie wakacyjne plażowanie. Lot samolotem po operacji piersi – czy to jest bezpieczne

Reklama
kobieta na plaży po operacji piersi powiększenie biustu

Zabieg powiększenia piersi – na czym polega?

Powiększenie piersi jest bardzo popularnym zabiegiem wśród kobiet, które zmagają się z zaniżoną samooceną spowodowaną niewielkim rozmiarem biustu. Nowoczesna chirurgia plastyczna wychodzi naprzeciw tym kompleksom, oferując zabiegi powiększenia piersi do preferowanego przez pacjentkę rozmiaru. Operacja powiększenia biustu odbywa się w znieczuleniu ogólnym, a podczas niej wszczepiane są implanty o wybranej wielkości. Jeśli stan pacjentki po operacji jest dobry – lekarz wypisze ją do domu jeszcze w tym samym dniu. Po zabiegu zalecamy noszenie specjalnego biustonosza, pełniącego również rolę bandaża. Finalny efekt będzie widoczny po około 2 miesiącach, jednak do tego czasu w obrębie piersi mogą utrzymywać się obrzęki. W takim razie – kiedy możliwy jest lot samolotem po operacji piersi?

Lot samolotem po operacji piersi – co z implantami w samolocie?

Wśród społeczeństwa przyjął się pewien mit, mówiący o tym, że ciśnienie atmosferyczne w samolocie może prowadzić do deformacji, pęknięć, a nawet eksplozji wszczepionych implantów! To krążące przekonanie sprawiło, że pacjentki boją się wybrać na wakacje, bo lot samolotem po operacji piersi wydaje im się niebezpieczny. Chociaż dało się kiedyś usłyszeć o podobnych sytuacjach w mediach, obecnie korzystamy z nowoczesnych implantów wypełnionych substancjami, które nie ulegają rozprężeniu, kiedy dochodzi do zmiany ciśnienia. Co więcej – warto pamiętać, że w kabinie samolotu panuje stałe ciśnienie i nie ulega one tak gwałtownym wahaniom. Dlatego lot samolotem po operacji piersi jest jak najbardziej możliwy i przede wszystkim – bezpieczny. 

lot samolotem po operacji piersi kiedy mogę lecieć?

Kiedy mogę lecieć samolotem po powiększeniu biustu?

Jeśli zastanawiasz się, na kiedy możesz zarezerwować podróż samolotem po operacji piersi – przede wszystkim zapytaj swojego lekarza. Czas rekonwalescencji po zabiegu jest kwestią indywidualną i chociaż z reguły po ok. 2-3 tygodniach lekarz wyraża zgodę na podróż samolotem po operacji piersi, to w niektórych przypadkach ten czas może się wydłużyć. Wstrzymywanie się z podniebnymi podróżami wynika z tego, że po zabiegu zaleca się odpoczynek i niewykonywanie nadmiernych ruchów – zwłaszcza rękami. Dlatego też lot samolotem po operacji piersi należy odłożyć do czasu, aż możliwe będzie dźwiganie walizki lub włożenie bagażu podręcznego na górną półkę na pokładzie samolotu. 

Czy lot samolotem po operacji piersi jest niebezpieczny?

Odpowiadamy zatem – nie, nie jest. Należy tylko zastosować się do zaleceń lekarza i odczekać, zanim wsiądziemy do samolotu. Jak wspomnieliśmy – unikanie lotu samolotem po operacji piersi nie jest niebezpieczne z powodu uszkodzenia implantów. Chodzi natomiast stan pacjentki po operacji i czas rekonwalescencji. Po zabiegu może pojawić się krwawienie z rany, dlatego pacjentka powinna stale obserwować swoje ciało. W razie potrzeby należy udać się do kliniki, w której była operowana. Utrzymanie odpowiedniej higieny rany pooperacyjnej jest utrudnione w samolocie, zwłaszcza przy długich, międzykontynentalnych podróżach. Jest to też wyczerpujące dla organizmu, tym bardziej, jeśli jesteśmy po operacji. Dlatego chcąc uniknąć powikłań i wydłużenia okresu rekonwalescencji po zabiegu – lot po operacji piersi zaplanuj dopiero po kilku tygodniach i ciesz się swoim nowym wyglądem w kostiumie kąpielowym. 

Powiązane wpisy