Hipertrofia piersi – jak zmniejszyć przerośnięte piersi?

Nie dla każdej kobiety duże piersi są spełnieniem marzeń. Posiadaczki większego biustu również mogą być z tego powodu niezadowolone, dlatego coraz częściej wykonuje się zabiegi zmniejszenia piersi. Zwłaszcza gdy pacjentki zmagają się z przerośniętymi piersiami, nieproporcjonalnie do ich sylwetki. Czym jest hipertrofia piersi?

Duży biust to też może być problem! Hipertrofia piersi.

Nadmierny rozrost tkanki gruczołowej i tłuszczowej w obrębie piersi, który prowadzi do nieproporcjonalnego do sylwetki wyglądu biustu, nazywamy hipertrofią piersi lub gigantomastią. Często towarzyszy temu również asymetria piersi. Pacjentki poza względami estetycznymi zgłaszają również trudności z wykonywaniem nawet prostych codziennych czynności, a nawet problemy z doborem odpowiedniego ubioru. Może to być także problematyczne podczas uprawiania sportów, gdyż duże piersi mogą utrudniać ruchy lub prowadzić do bólu kręgosłupa. Hipertrofia piersi mogą przyczynić się do rozwoju zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa oraz do utrwalenia wad postawy. 

Reklama
hipertrofia piersi jak zmniejszyć za duży biust?

Kiedy piersi są za duże?

To czy piersi są za duże, podlega subiektywnej ocenie pacjentki. To od posiadaczki biustu zależy czy przeszkadza jej on w codziennych czynnościach. Z medycznego punktu widzenia za zbyt duże piersi uznaje się takie, których waga przekracza ok. 3 kg (1,5 kg waży jedna pierś). Czasami od gigantomastii wyróżnia się także makromastię, kiedy tkanka piersiowa nie przekracza masy 2,5 kg. Lekarz może również zalecić zabieg zmniejszenia piersi, jeśli pacjentka skarży się na bóle zwyrodnieniowe kręgosłupa lub gdy jego statyka została zaburzona.  Powodem przerostu piersi mogą być zarówno czynniki hormonalne, jak i genetyczne. Niektóre kobiety zmagają się z hipertrofią piersi po ciąży.

gigantomastia za duży biust leczenie redukcja piersi

Jak zmniejszyć przerośnięte piersi – hipertrofia piersi i jej leczenie.

Hipertrofia piersi może być leczona wyłącznie chirurgicznie. Jest to zabieg, który nazywamy także redukcją piersi i polega na usunięciu nadmiaru tkanki skórnej, tłuszczowej oraz gruczołowej. Podczas zabiegu chirurg plastyczny może nadać piersiom pacjentki pożądaną wielkość oraz kształt. Zmniejszenie dużego biustu ma oczywiście wiele korzyści zdrowotnych i może zapobiec problemom z wadami postawy, a także bólom kręgosłupa w przyszłości. Dla większości kobiet jest to jednak przede wszystkim poprawa komfortu psychicznego i jakości życia. 

Zabieg przeprowadzamy w znieczuleniu ogólnym, dlatego pacjentka nie odczuwa żadnego związanego z nim dyskomfortu. Przed operacją lekarz omówi z pacjentką jej oczekiwania, tak aby podczas zabiegu uzyskać jak najlepszy efekt. Rozmiar nowych piersi ustala się indywidualnie z każdą pacjentką. Po zabiegu pacjentka zostaje w klinice na okres 24 godzin, a po tym czasie może bezpiecznie wrócić do domu. Podczas rekonwalescencji po operacji wskazane jest noszenie specjalnego biustonosza przez następne kilka tygodni. Finalny efekt będzie widoczny po około 3 miesiącach. 

Jeśli przeszkadza Ci Twój duży biust – możesz umówić się na konsultację (numery telefonu znajdziesz w zakładce KONTAKT). Podczas wizyty lekarz przedstawi Ci możliwości oraz omówi szczegóły zabiegu. Popraw jakość swojego samopoczucia i uniknij problemów z kręgosłupem w przyszłości.

Powiązane wpisy