Ile potrzebujesz czasu na regenerację po zabiegach?

Planując poddanie się zabiegom z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, bierzemy pod uwagę wiele aspektów dotyczących tych procedur. Najczęściej zastanawiamy się nad efektami, bo to one napędzają nas do działania i motywują do tego, aby wydać pieniądze lub pocierpieć.

Często zastanawiamy się także nad kosztami oraz bólem po zabiegu. Nie zawsze w pierwszym odruchu myślimy o tym, ile czasu będzie nam potrzebne, aby dojść do siebie i na jaki termin zaplanować zabieg, aby w określonym czasie móc się pokazać w sytuacji towarzyskiej. Choć u specjalisty otrzymasz informacje, ile czasu będziesz potrzebował na regenerację po zabiegu, to być może ten artykuł pomoże Ci w zaplanowaniu odpowiedniego terminu niektórych zabiegów i uniknięcie zaskoczenia.

Reklama

Peeling chemiczny

To popularny sposób na widoczne poprawienie stanu skóry, wygładzenie drobnych zmarszczek, rozjaśnienie plam oraz spłycenie blizn po trądziku. Musimy pamiętać jednak, że to nie jest magiczna maseczka, która po zdjęciu pozwoli nam od razu oglądać gładszą i ładniejszą twarz. W zależności od intensywności zaplanowanego zabiegu, Twoja twarz może się regenerować nawet 3 tygodnie, choć oczywiście już wcześniej będziesz mogła pójść do pracy czy na zakupy. Ostatecznymi efektami, przy zastosowaniu głębokiego peelingu będziesz mogła cieszyć się dopiero po około 3 tygodniach, dlatego jeśli planujesz udział w ważnej dla Ciebie uroczystości, weź ten czas pod uwagę.

Plastyka nosa

Większość pacjentów wraca do codziennych obowiązków w okresie od 10 dni do dwóch tygodni od daty wykonania zabiegu. Przez pewien czas po tym, może Ci także towarzyszyć uczucie zatkanego nosa. Te kilkanaście dni to czas, w którym znikają zasinienia i najbardziej widoczny obrzęk, jednak po tym czasie nie możesz się jeszcze spodziewać ujrzenia ostatecznego efektu operacji. Efekty po zabiegu plastyki nosa widoczne są po około roku. Przez ten czas, wygląd nosa cały czas delikatnie się zmienia. Jeśli planujesz pokazać się w ważnym dla Ciebie miejsca o określonej porze, to zaplanuj zabieg co najmniej kilka miesięcy wcześniej.

Operacja piersi

Jest to poważny zabieg chirurgiczny, po którym pacjentka potrzebuje czasu na regeneracje i musi być świadoma konieczności unikania intensywnego wysiłku przez dłuższy czas. Do codziennych obowiązków, takich jak chodzenie do pracy, która nie ma fizycznego charakteru, można wrócić już po około dwóch tygodniach. Do ćwiczeń na siłowni będziesz mogła wrócić dopiero po upływie kilku tygodni i to w porozumieniu ze swoim lekarzem. W zależności od Twojego dotychczasowego trybu życia, powinnaś wziąć pod uwagę, że powrót do codzienności i korzystanie z niektórych uroków życia będą musiały poczekać nawet kilka miesięcy.

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Cenione przez pacjentki i pacjentów właśnie dla tego, że nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego z pewnością mogą znacznie poprawić wygląd. Mimo wszystko, nie zaleca się wielkich wyjść na kilka godzin po poddaniu się zabiegowi. Zwykle dwa dni wystarczą, aby ewentualny obrzęk czy drobny siniak zszedł, jednak warto ten czas mieć na uwadze.

Jakie pytania warto sobie zadać przed poddaniem się niektórym zabiegom?

  • Czy będzie Ci potrzebna opieka nad dziećmi?
  • Czy masz kogoś, kto wesprze Cię przez kilka pierwszych dni po zabiegu?
  • Czy możesz pozwolić sobie na przerwę w pracy i chwilową zmianę stylu życia?
  • Czy możesz sprostać wszystkim zaleceniom?

Jeśli przynajmniej na jedno z pytań odpowiedziałaś przecząco, odłóż zabieg na czas, kiedy będziesz pewna, że w czasie rekonwalescencji będziesz miała wszystko czego potrzebujesz.

Powiązane wpisy