Duży biust – jak go zmniejszyć?

Jeśli wydaje Ci się, że chirurgia plastyczna dotycząca biustu skupia się tylko na jego powiększaniu – to jesteś w ogromnym błędzie. Tak samo, jak małe piersi, tak i duży biust może być powodem kompleksów, a czasami nawet problemów zdrowotnych. Jak zmniejszyć duży biust?

Duży biust też może być problemem…

Kobiety z niewielkim biustem mają do wyboru dwie opcje – jego chirurgiczne powiększenie lub noszenie odpowiednio dobranej bielizny, która optycznie powiększa piersi. Natomiast w przypadku posiadaczek obfitego biustu sposób jest jeden i jest nim chirurgiczna redukcja piersi. Ten zabieg może być przeprowadzony nie tylko ze względów estetycznych, ale także zdrowotnych. Szacuje się, że prawidłowo zbudowana pierś może ważyć ok. 0,5 kg, podczas gdy duży biust może składać się z piersi ważących nawet 3 kg każda! Nieproporcjonalnie duże w stosunku do sylwetki piersi mogą być przyczyną bólu kręgosłupa i wad postawy. Kobiety obdarzone obfitym biust skarżą się na utrudnione wykonywanie prostych codziennych czynności i związany z tym dyskomfort. Uciążliwe jest także znalezienie odpowiednich ubrań, zwłaszcza gdy piersi są nieproporcjonalne w stosunku do sylwetki. Kobiety, które zastanawiają się, jak zmniejszyć duży biust, mogą się zgłosić na konsultację z chirurgiem plastycznym.

Reklama
jak zmniejszyć duży biust - sposoby na zbyt duży biust

Jak zmniejszyć duży biust – na czym polega zabieg redukcji piersi?

Mammoplastyka to zabieg usunięcia nadmiaru gruczołu piersiowego, tkanki tłuszczowej oraz skóry piersi. Podczas operacji lekarz zmniejsza rozmiar jednej piersi, następnie ważąc usuniętą zawartość gruczołu i tłuszczu.  Dzięki temu chirurg może precyzyjnie określić ilość tkanki, którą musi usunąć z drugiej piersi, aby zachowały symetryczny wygląd. Następnie, po usunięciu nadmiaru skóry, następuje modelowanie kształtu sutka oraz umieszczenie go na odpowiedniej wysokości. Ostatecznym etapem jest formowanie docelowego kształtu piersi. W zależności od początkowego wyglądu i wielkości biustu, metody przeprowadzenia operacji mogą się różnić między poszczególnymi pacjentkami. Pacjentki, które chciałyby wiedzieć jak zmniejszyć duży biust, mogą liczyć na konsultację w Klinice Czopkiewicz, gdzie szczegółowo usłyszą o przebiegu operacji dopasowanej do ich indywidualnych wymagań. Każda kobieta ma różne oczekiwania względem swojego biustu, dlatego doświadczony i dobry lekarz powinien wziąć je pod uwagę podczas ustalania przebiegu zabiegu. 

Chcę mieć mniejszy biust – liposukcja

Jedną z metod zmniejszenia zbyt obfitych piersi jest usunięcie nadmiaru skóry poprzedzone zabiegiem liposukcji. Liposukcja to jeden ze sposobów jak zmniejszyć duży biust. W niektórych przypadkach możliwe jest zmniejszenie piersi bez wykonywania nacięć. Pozwala to maksymalnie ograniczyć pozostające po zabiegu blizny. Dodatkowym atutem wykorzystania liposukcji w zmniejszaniu piersi jest zmniejszone ryzyko zaburzenia czucia w brodawkach i sutkowych. To samo tyczy się możliwości karmienia piersią – ryzyko jej utraty również jest mniejsze. 

Aby uzyskać więcej informacji dotyczących tego, jak zmniejszyć duży biust, skontaktuj się z nami i umów się na konsultację z dr Czopkiewiczem. Rozmowa z lekarzem pozwala na zadanie wszelkich nurtujących Cię pytań odnośnie do zabiegu oraz okresu rekonwalescencji. 

Powiązane wpisy