Męski błysk w oku – korekcja powiek dla panów

Świeże, młodzieńcze spojrzenie to znak młodości oraz zdrowia. Niestety, skóra wokół oczu jest cienka i w porównaniu zresztą skory na twarzy – nie posiada zbyt wielu gruczołów łojowych, przez co szybko traci elastyczność. Pierwsze zmarszczki, zarówno u kobiet jak i mężczyzn pojawiają się wokół oczu. Twój wzrok zaczyna wyglądać jakbyś był ciągle zmęczony? Zmień to i odzyskaj błysk w oku! Korekcja powiek to zabieg, który coraz częściej wybierają także mężczyźni.

Dlaczego skóra powiek opada?

Opadające powieki u mężczyzn mogą być spowodowane zmianami zachodzącymi w skórze wraz z wiekiem. Kolagen, naturalny składnik skóry, zaczyna stopniowo maleć już od wczesnej dorosłości, co prowadzi do utraty jej elastyczności i jędrności. Kiedy skóra traci kolagen, staje się cieńsza i bardziej wiotka, co skutkuje pojawieniem się zmarszczek oraz opadaniem powiek. Z biegiem lat, grawitacja pogłębia ten proces, a skóra wokół oczu staje się coraz bardziej podatna na opadanie.

Reklama

Niestety, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego problemu, dopóki nie stanie się on dość widoczny. Jednakże, istnieją rozwiązania, a jednym z nich jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Tylko specjalista może zalecić odpowiednie metody leczenia, które mogą poprawić wygląd opadających powiek i przywrócić młodzieńczy wygląd spojrzeniu.

Jak starzeje się skóra wokół oczu u mężczyzny?

Warto wiedzieć, że męska skóra starzeje się inaczej. Z jednej strony, kobiety mogą pozazdrościć panom tego, że pierwsze zmarszczki pojawiają się później niż u większości pań. Mężczyźni zazwyczaj mają grubszą skórę, która wyposażona jest w większą ilość gruczołów łojowych. Pierwsze zmarszczki pojawiają się zatem nieco później niż u pań. Problem polega na tym, że u mężczyzn zmarszczki pojawiają się dość gwałtownie i są dużo głębsze. Podobnie jest ze skóra wokół oczu. Kiedy u Pań po 30 roku życia pojawiają się już pierwsze „kurze łapki”, panowie jeszcze nie mają z tym problemu. Nieestetyczna i obwisła skóra wokół oczu pojawia się najczęściej po 40 roku życia, jednak raczej rzadko zaczyna się od drobnych zmarszczek. Opadają powieki górne, a pod oczami tworzą się nieestetyczne worki.

Takie zmiany często nadają posępny, groźny i zmęczony wygląd u mężczyzny. Worki pod oczami mogą być także kwestią genetyki. Wtedy problem zarówno o mężczyzn jak i u kobiet pojawia się dość wcześnie i nadaje twarzy zmęczonego, „chorego” lub „poimprezowego” wizerunku.

Skąd coraz większa popularność korekcji powiek wśród mężczyzn?

Okazuje się, że 5% spośród wszystkich zabiegów korekcji powiek górnych lub dolnych (czasem i jednych i drugich) przeprowadzane są u mężczyzn. Nie jest to zawrotna wartość procentowa, jednak wśród panów jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Mężczyźni najczęściej nie lubią ingerować w poprawki swojego wyglądu – raczej rzadko decydują się na powiększenie ust czy wypełnienie policzków. Korekcja powiek jest natomiast zabiegiem, który usuwa skutki upływu lat i przywraca bystre i świeże spojrzenia, ale nie zmienia rysów twarzy. 

Po pierwsze, mężczyźni czują, że chirurdzy inaczej traktują damskie powieki a inaczej męskie. Mają poczucie, że są zrozumiani. Po drugie, mężczyźni chcą przywrócić spojrzeniu młodzieńczy wygląd. Nie chcą radykalnych widocznych zmian a bardziej efektu „byłem na wakacjach”. Korekcja powiek to idealny sposób na zachowanie żywotności twarzy i odmłodzenie jej w bardzo dyskretny sposób. Trzeci powód do dość szybki powrót do codzienności po zabiegu. Właściwie już po dwóch tygodniach można spokojnie wrócić do pracy. Blizny umiejscowione są w załamaniach i zupełnie niewidoczne, a po zasinieniu i i obrzęku nie ma śladu już po 14 dniach od zabiegu.

Korekcja powiek – dlaczego warto?

Mężczyźni starzeją się inaczej, co do tego nie ma wątpliwości. Nie ma także niczego dziwnego w tym, że lubią swoją twarz z historią – tej akceptacji siebie mogłyby choć w części nauczyć się kobiety. Jednak zmęczone spojrzenie, opadnięta powieka i worki pod oczami nie dodają urody nikomu. Zmęczony wygląd może wpływać także na kontakty z innymi ludźmi i wizerunek w pracy. Jeśli nie odpowiada Ci wygląd skóry wokół oczu – zapraszamy na konsultacje. Jesteśmy pewni, że znajdziemy rozwiązanie.

Korekcja powiek – jaką metodę wybrać?

Zmagasz się z opadającymi powiekami? Otóż chcemy zaproponować Ci do wyboru dwie główne metody radzenia sobie z nimi: chirurgiczną plastykę powiek (zwana blefaroplastyką) lub bezoperacyjne zabiegi laserowe. Która opcja będzie najlepsza dla Ciebie?

Jeśli priorytetem dla Ciebie jest maksymalna skuteczność, warto rozważyć plastykę powiek. To zabieg chirurgiczny wykonywany przez okulistę lub chirurga okulistycznego (okuloplastyka), podczas którego usuwany jest nadmiar skóry powiek za pomocą skalpela. Choć brzmi to dość inwazyjnie, sam zabieg nie jest aż tak traumatyczny. Jednak trzeba liczyć się z kilkoma dniami rekonwalescencji, szwami i pewnym dyskomfortem. Plastyka powiek jest bez wątpienia najskuteczniejszym rozwiązaniem.

Jeśli natomiast wolisz uniknąć zabiegu chirurgicznego, warto rozważyć laserowy lifting powiek. To bezbolesna metoda wykorzystująca wiązkę laserową do stymulacji skóry, co prowadzi do jej ujędrnienia. Działając na włókna kolagenowe, laserowe zabiegi powiek przyczyniają się do poprawy jędrności skóry, zmniejszając opadanie powiek. Mimo że efekty tego zabiegu są mniej natychmiastowe i wymagają serii sesji, warto zainwestować w tę metodę, biorąc pod uwagę długoterminowe rezultaty.

Powiązane wpisy