Piersi – małe czy duże. W odpowiednim ubraniu mogą się świetnie prezentować!

Piersi – małe czy duże. W odpowiednim ubraniu mogą się świetnie prezentować!

Kobiety, ogólnie rzecz biorąc, najczęściej lubią swoje piersi. W naturze niemal każdej z nas, leżą jednak spore pokłady samokrytyki i nie zawsze jesteśmy zadowolone z wyglądu swoich piersi. Piersi są dla nas albo zbyt duże, albo zbyt małe, ale największa trudność polega na tym, aby dobrać odpowiednie ubranie, które podkreśli atuty.

Po pierwsze: dobry biustonosz

Dobrze dobrany biustonosz jest niemal najważniejszym elementem garderoby, szczególnie w przypadku dużych piersi. Odpowiedni stanik powinien podtrzymywać biust, nadać mu pożądany kształt i trzymać go w ryzach. Biustonosz najlepiej kupić z pomocą specjalistki – braffiterki, która pomoże dobrać zarówno rozmiar jak i jego typ. Kobiety najczęściej zaniżają rozmiar swojego biustu. Po wizycie u profesjonalistki okazuje się, że biust jest nawet kilka rozmiarów większy niż oceniałyśmy to wcześniej. Dobrze dobrany biustonosz to nie tylko ładny wygląd piersi, ale także komfort noszenia. Biust nie wypada, nie jest nadmiernie ściśnięty lub zbyt luźny. Możemy mieć pewność, że podczas wykonywania codziennych czynności, biust pozostanie na swoim miejscu.

Reklama

Biust mały – kilka trików na nadanie sylwetce odpowiednich proporcji

Małe biusty mają sporo zalet. Przede wszystkim, jest dużo mniejszy problem z doborem odpowiedniej bielizny. Duży biust, to także spore obciążenie dla kręgosłupa, co kompletnie nie dotyczy posiadaczek małych piersi. Dużo łatwiej także zakupić strój kąpielowy. Wszystkie kostiumy bikini są wręcz stworzone dla małych piersi. Male rozmiary później się starzeją i rzadko obwisają. Zalet jest z pewnością znacznie więcej, jednak czasem właścicielki małych piersi nie czują się zbyt kobieco ze swoimi niezbyt obfitymi kształtami. Na szczęście, wszystko można poprawić z pomocą odpowiednio dobranych bluzek i sukienek. Na co stawiać, czego unikać będąc dumną posiadaczką małych piersi?

Głębokie dekolty – niestety nie dla właścicielek małych biustów. Zamiast podkreślać, tylko przyciągnie uwagę do braków, które chcemy ukryć. Wszelkie bluzki z dekoltami w serek, kwadrat i dużą łódkę, najlepiej zostawić w sklepie.

Kieszonki i koszule – koszule świetnie wyglądają na drobnych sylwetkach charakteryzujących się małymi piersiami. Kieszonki na klatce piersiowej to obowiązkowy detal dla małych piersi. Wąska klatka piersiowa doskonale wygląda w koszulach, nie ma także obaw, że rozejdą się guziki. Kieszonki optycznie powiększą biust.

Żaboty i marszczenia – wszelkie bluzki, powszechnie uznane za „pogrubiające” są jak najbardziej dla Ciebie. Żaboty, drapowania i marszczenia sprawią, że biust będzie wydawał się pełniejszy.

Golfy i stójki – są jak najbardziej dla właścicielek małych piersi. Sylwetka wygląda smukło, a mały biust ładnie odznacza się pod materiałem. Możliwości noszenia golfów i stójek, biuściaste mogą tylko zazdrościć.

Duże piersi – jak wysmuklić sylwetkę?

piersi male czy duzeDuży biust sprawia, że czasem kobiety czują się „większe” niż są w rzeczywistości. Ponadto ciężar dużych piersi przypomina o nich przy każdym intensywniejszym ruchu. Bujniejsze kształty są marzeniem wielu kobiet, jednak sylwetka charakteryzująca się dużymi piersiami nie wygląda dobrze w każdym ubraniu. Mając duży biust, dość łatwo się przebrać i wyglądać niestosownie i zbyt wulgarnie. Co podkreśli atuty, a czego zdecydowanie unikać?

Dekolty w kształcie litery V – lub bluzki i sukienki kopertowe. Nie dość, że w ładny sposób podkreślą biust, to wysmuklą sylwetkę i nadadzą jej lekkości. Kobiety o bujnym biuście powinny unikać „krótkich” dekoltów np. w łódkę, bo obciążają cała sylwetkę i sprawiają, że biust wydaje się jeszcze większy.

Symetria sylwetki – jeśli biust jest proporcjonalnie znacznie większy od bioder, postaraj się wyrównać asymetrię z pomocą spódnicy w kształcie litery A lub spodni typu dzwony. Dzięki takiemu trikowi odwrócisz uwagę od ciężkiej górnej partii ciała.

Wąska talia – staraj się ją podkreślić. Duży biust, wąska talia i proporcjonalne biodra to ideał sylwetki. „Klepsydrę” łatwiej uzyskać przy figurze o większym biuście.

Nie zakrywaj się – golfy, stójki nie są dla Ciebie. Górna partia ciała w golfie będzie wyglądała na nienaturalnie ściśniętą. Golfy pozostaw koleżankom o mniejszych piersiach.

Małe czy duże – każde piersi są piękne. Odpowiednie ubranie to narzędzie do nadania im właściwego wyglądu. Nie rezygnuj z tego!

Powiązane wpisy