Różnice w rozmiarze obu piersi – co można zrobić z asymetrią?

Nasze ciała nie są idealnie symetryczne. Różnice znajdziemy zarówno w twarzy jak i w sylwetce. Z pewnością widzieliście komputerowe grafiki przedstawiające jak wyglądałaby twarz danej osoby, gdyby obie połówki były identyczne. Okazuje się, że byłaby to…zupełnie inna twarz. Takie same różnice dotyczą naszych ciał. Czasem są większe, innym razem mniejsze, jednak nie istnieje idealnie symetryczne ciało.

Asymetria piersi

Różnice w rozmiarze obu piersi występują prawie u każdej kobiety. W większości przypadków są to różnice minimalne, dlatego zupełnie niewidoczne i nieodczuwalne podczas dobierania bielizny. Część kobiet zmaga się jednak z widocznymi różnicami w obwodzie piersi. Jest to asymetria widoczna gołym okiem pod ubraniem lub nawet w ubraniu. Różnice pomiędzy jedna piersią a druga mogą mieć nawet 2 rozmiary co znacznie utrudnia kupowanie bielizny, może być powodem kompleksów i obniżonego samopoczucia. Przyczyną asymetrii jest najczęściej genetyka, jednak zdarza się, że w okresie przemian hormonalnych takich jak ciąża, okres karmienia piersią lub menopauza.

Reklama

Asymetria piersi rzadko jest objawem chorobowym. W niewielkim procencie wypadków może się okazać, że kobieta cierpi na Zespół Polanda, jednak są to przypadki dość rzadkie, którym towarzyszą także inne objawy.

Doraźne sposoby na różnice w rozmiarze obu piersi

Asymetria piersi staje się bardzo problematyczna, kiedy jest widoczna na pierwszy rzut oka, nawet pod ubraniem. Kobiety, których dotyczy ten kłopot często się garbią, próbując ukryć znaczną dysproporcję. Takie nawyki mogą prowadzić do problemów z kręgosłupem. Doraźnym sposobem na ukrycie dysproporcji jest właściwe dobranie bielizny i odpowiednich wkładek. Biustonosz należy dobierać względem większej piersi a mniejszą miseczkę uzupełnić wkładkami. Aby dobrze dobrać biustonosz warto wybrać się do brafitterki, która pomoże ukryć dysproporcję. Takie działanie może pomóc odzyskać pewność siebie, szczególnie w kontakcie z innymi ludźmi, jednak ostatecznie nie likwiduje problemu.

Zabiegi likwidujące dysproporcję

roznice_w_rozmiarze_obu_piersiDysproporcje, które nie są duże, zwykle korygowane są w doraźny, przedstawiony wyżej sposób. W przypadku dużej asymetrii można skorygować różnicę dzięki operacji plastycznej piersi. O tym jak wygląda biust decyduje rozmiar, położenie brodawek oraz kształt. Operacja korekty asymetrii często wiąże się także z korektą kształtu, szczególnie jeśli piersi nie są w najlepszej kondycji np. po długotrwałym karmieniu. Operację przeprowadza się dostosowując rozmiar do większej lub mniejszej piersi i koryguje kształt. Operacja piersi to trwałe rozwiązanie. Kandydatkami do zabiegu najczęściej są kobiety z dużą asymetrią (powyżej jednego rozmiaru), które źle czują się w swoim ciele. Operacja może raz na zawsze zlikwidować problem. Przy niewielkich asymetriach, czasem stosuje się kwas hialuronowy, który koryguje różnicę w wielkości piersi.

Asymetria piersi może być problemem natury psychologicznej, ale nie musi. Wiele kobiet po prostu akceptuje różnice w rozmiarze a bardzo widoczną asymetrię koryguje z pomocą biustonosza i wkładek. Dla niektórych jednak jest to spory problem powodujący utrudnienia w kontaktach z innymi ludźmi, szczególnie z mężczyznami. W takiej sytuacji warto wybrać się do specjalisty, który dokładnie wyjaśni przebieg zabiegu i odpowie na wszystkie pytania. Pomoże także skonfrontować rzeczywistość z oczekiwaniami. Uzyskanie dowolnego kształtu w każdym wypadku nie jest możliwe. Piersi mają swoje indywidualne cechy i posiadanie takich, jakie ma jedna czy druga osoba nie jest możliwe do uzyskania.

Powiązane wpisy