Nieoperacyjne zabiegi, które pomogą Ci pozbyć się worków pod oczami

Podpuchnięte oczy nikomu nie dodają urody ani nie odejmują lat. Powodują, że wyglądamy na starszych i bardziej zmęczonych niż w rzeczywistości jesteśmy. Przyczyn tworzenia się worków pod oczami może być wiele. Do najpopularniejszych należą geny, zbyt duże spożycie alkoholu, nadmiar soli w diecie, alergie oraz niewłaściwa pielęgnacja. Nie zawsze jednak, wyeliminowanie większości tych czynników, poprawia wygląd skóry pod oczami. W końcu worki wynikające z czynników genetycznych lub starzenia się skóry trudno wyeliminować nawet najzdrowszym stylem życia.Jakie nieoperacyjne zabiegi będą skuteczne w walce z nieestetycznymi workami?

Najskuteczniejszym i najtrwalszym sposobem na worki pod oczami jest poddanie się plastyce powiek. Zabieg przynosi widoczne efekt, które utrzymują się wiele lat. Nie każdy z nas jednak, z wielu powodów, chce poddać się interwencji chirurgicznej. Ostatnie kilkanaście lat, to prężny rozwój medycyny estetycznej oraz przemysłu kosmetycznego. Obecnie, także nieinwazyjne sposoby, pomagają w pozbyciu się nieestetycznych worków. Sposoby te, najczęściej rzeczywiście przynoszą widoczne efekty. Jakie nieoperacyjne zabiegi, skutecznie pomogą Ci w zniwelowaniu worków pod oczami.

Reklama

Wypełniacze z kwasu hialuronowego

Technologia pozyskiwania i wprowadzania kwasu bardzo szybko się poprawia. Choć sam zabieg należy do dość młodych osiągnięć, to już zdążono znacznie poprawić efekty jego podania w porównaniu z tymi, które mogliśmy obserwować jeszcze kilka lat temu. Doświadczony lekarz będzie potrafił dobrać preparat oraz zastosować taką technikę iniekcyjną, która rzeczywiście pozwoli na zniwelowanie worków pod oczami. Warunkiem dobrych rezultatów jest doświadczenie i umiejętności lekarza, który będzie przeprowadzał zabieg. Minusem z pewnością jest nietrwałość efektów. Dla utrzymania ładnego wyglądu skóry pod oczami, konieczne będzie powtarzanie zabiegu. Z drugiej strony, metoda ta nie wymaga użycia skalpela, a pacjentka już następnego dnia może wrócić do codziennej aktywności zawodowej i towarzyskiej.

Botoks

Botoks najczęściej stosuje się w przypadku dużych zmarszczek mimicznych, takich jak zmarszczka między brwiami oraz fałda nosowo-wargowa. W zależności od charakteru i wyglądu skóry wokół oczu, czasem zastosowanie botoksu przynosi efekty także w tej strefie. Musimy pamiętać, że możliwość podania oraz efekty zależą od indywidualnego wyglądu skóry pod oczami. Czasem lekarz może odradzić to rozwiązanie uznając, że nie przyniesie ono oczekiwanego rezultatu lub może wręcz pogorszyć wygląd skóry wokół oczu.

Wysokiej jakości kosmetyki

Technologia pozyskiwania wartościowych kosmetyków, które rzeczywiście przynoszą efekty, jest coraz lepsza. Obecnie, kremy pod oczy nie spełniają wyłącznie funkcji nawilżającej natłuszczającej. Profesjonalne kosmetyki, właściwie dobrane, rzeczywiście mogą pomóc w odpowiednim napięciu skóry i znacznie zniwelować obrzęk pod oczami. Tego rodzaju kosmetyków, raczej ie znajdziesz na drogeryjnych półkach. Poradź się lekarza dermatologa, doświadczonego kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej. Pomogą Ci dobrać krem, którego stosowanie rzeczywiście przyniesie widoczne efekty.

Tradycyjne sposoby

Naturalne sposoby naszych babć, mogą przydać się wówczas, gdy spuchnięte oczy są wynikiem nieprzespanej nocy lub zatrzymania się wody w organizmie. Okłady z herbaty, zimnego ogórka lub ziemniaka, pomogą w zwężeniu naczyń krwionośnych i na krótki czas, przyniesie delikatne efekty. Plusem naturalnych metod jest niski koszt oraz nieinwazyjność. Minusem – mniej widoczne efekty niż w przypadku profesjonalnych zabiegów, szczególnie tych z użyciem igły.

Przy wielu zaletach mało inwazyjnych sposobów na pozbycie się podpuchniętych oczu, finalnie wiele osób decyduje się na rozwiązanie chirurgiczne. Długotrwałość efektów i widoczna poprawa wyglądu skóry, najczęściej przekonują pacjentki i pacjentów do poddania się operacji.

Powiązane wpisy