Powrót do formy po ciąży? Nie jest taki trudny!

Ładna sylwetka w kilka tygodni po ciąży jest sprawą indywidualną. Niektóre kobiety bardzo szybko wracają do formy, inne muszą bardziej uważać na to co jedzą. Często trudno szybko wrócić do sylwetki sprzed ciąży, jednak niektóre kobiety mają na to sposoby. Oto najpopularniejsze metody na powrót do formy po ciąży, znalezione w sieci.

Kontrolować w czasie ciąży

sylwetka po ciążyCiąża to nie jest czas na diety. Jednak trzeba przyznać, że wiele kobiet pozwala sobie na dużo smakołyków w ciąży, usprawiedliwiając się swoim stanem. Racjonalne, zdrowe odżywianie to nie tylko dobra sylwetka po ciąży, ale także dobro nienarodzonego dziecka. Jak się okazuje, ogromne znaczenie ma styl życia sprzed ciąży. Jak podaje portal dziecisawazne.pl, Francuzki powszechnie tracą zbędne kilogramy do 3 miesięcy po porodzie. Statystyki są tak dobre nie dlatego, że kobiety tam się głodzą, a dlatego, że mają wpojone pewne nawyki żywieniowe, które stosują także podczas ciąży. Przede wszystkim, kobiety we Francji nie stosują żadnych niskotłuszczowych diet. Jedzą normalne pełnotłuste i pełnowartościowe posiłki, jednak tylko 4 razy dziennie – nie podjadając między posiłkami. Dzień zaczynają o dużego śniadania, co daje energię na sporą część dnia i eliminuje ochotę na przekąski. Francuzi celebrują rodzinne posiłki i często samodzielnie przygotowują je w domu bez użycia półproduktów. Stawiają na jakość produktów, których używają do gotowania. Dość kontrowersyjna jest kontrola lekarska przyrostu masy ciała. Kobiety w ciąży we Francji przyjmują, że w ciąży mogą przytyć 1 kg miesięcznie czyli około 10 kilogramów przez całą ciążę. Nie w każdym wypadku taki przyrost masy ciała może skutkować urodzeniem zdrowego dziecka.

Reklama

Nie za dwoje, tylko dla dwojga – błędy podczas karmienia

Okres po ciąży i porodzie to trudny czas dla ciała. Hormony robią swoje, skóra nie jest w najlepszym stanie a karmienie nie pozostawia piersi w najlepszym stanie. Karmienie piersią jest niezwykle ważne, jednak wiele kobiet popełnia błąd myśląc, że musi jeść za dwoje. To nieprawda – trzeba przede wszystkim jeść rzeczy pełnowartościowe, z dużą ilością witamin i składników odżywczych. Potrzebne jest uzupełnienie niedoborów wapnia, białka, witamin i żelaza. Wskazane jest jedzenie dużej ilości warzyw, a unikanie zbyt wielu węglowodanów, szczególnie tych prostych – czyli słodyczy. Pod żadnym pozorem nie należy stosować restrykcyjnych diet. Osłabią organizm, a brak odpowiedniej ilości składników odżywczych i witamin może spowodować zanik pokarmu.

Ruch po ciąży

Kiedy dziecko pojawia się na świecie, całe dotychczasowe życie wywraca się do góry nogami. Trudno wrócić do codziennych zajęć, nie mówiąc już o zadbaniu o siebie. Dlatego nie stawiaj sobie zbyt wysokich wymagań. Jeśli przytyłaś dużo w ciąży, nie zabieraj się impulsywnie do zrzucania wagi i uprawiania sportu. Poczekaj aż hormony się uspokoją a miesiączka powróci. W pierwszych tygodniach po ciąży naturalnie następuje największa utrata wagi. Nie forsuj się wyczerpującymi ćwiczeniami, ale postaw na spacery z wózkiem. Taka forma aktywności nie tylko zrobi dobrze Twojej sylwetce, ale także maluchowi. Po kilku tygodniach od porodu możesz pomyśleć o innej formie aktywności. Basen, rower czy siłownia na świeżym powietrzu to może być idealne rozwiązanie dla całej rodziny. Jeśli byłaś aktywna przed ciążą, a nawet w trakcie – powrót do aktywności ruchowej nie będzie problemem.

Okres po ciąży do specjalny czas dla całej rodziny. Sylwetka i uroda jest ważna – niezależnie od wszystkiego. Jednak daj sobie czas, nie popadaj w panikę tylko podejdź do sprawy racjonalnie i wyznaczaj małe cele. Wtedy na pewno wszystko pójdzie po Twojej myśli.

źródło:

https://parenting.pl/portal/jak-odzyskac-figure

http://pediatria.mp.pl/karmienie-piersia/80388,powrot-do-figury-sprzed-ciazy-czyli-tempo-chudniecia-po-porodzie

http://dziecisawazne.pl/powrot-figury-sprzed-ciazy-w-trzy-miesiace-czyli-jak-robia-francuzki/

Powiązane wpisy