Cellulit – współczesna zmora niemal każdej kobiety

Problemy z cellulitem wydają się być najbardziej powszechnym problemem estetycznym współczesnych kobiet. Kobiet, bo skłonność do powstawania cellulitu nie jest sprawiedliwe podzielona pomiędzy płcie i mężczyźni nie mają z tym problemu. Walczymy z nim różnymi sposobami i z różnym skutkiem. Z pewnością niejednokrotnie zastanawialiście się, dlaczego problemu z cellulitem nie miały nasze babki. No właśnie. Dlaczego?

Współczesny problem – dlaczego tak powszechny dopiero teraz?

Tryb życia ma tutaj kluczowe znaczenie. Nasze babki najczęściej prowadziły zupełnie inny styl życia, gdzie ruch był wymuszony przez rodzaj pracy a dieta znacznie lepsza – bo bardziej naturalna. Z pewnością i sto lat temu wśród niektórych kobiet cellulit zdarzał się, jednak skala problemu była znacznie mniejsza. Niepisaną prawdą jest również, że gdyby nie kobiety – mężczyźni nie wiedzieliby co to cellulit, bo nie zwróciliby na niego uwagi. Dziś cellulit dotyczy niemal każdej grupy kobiet: młode, dojrzałe, szczupłe, okrągłe, po porodach i przed – niemal w każdej z grup znajda się kobiety, które z cellulitem mają spory problem. Jak z nim walczyć?

Reklama

Potraktuj problem całościowo

skórka pomarańczowaJeśli daleko Ci do jakiejkolwiek aktywności fizycznej – być może problem nie zostanie rozwiązany nigdy. Gładka skóra, to także zasługa pracy mięśni. Siedząca praca i siedzący tryb życia po pracy to sprzymierzeniec cellulitu. Problem będzie nasilał się pod wpływem złej diety: zbyt dużo spożywanych tłuszczów, soli oraz przetworzonej żywności nie tylko sprzyja cellulitowi, ale także chorobom i otyłości. Styl życia może mieć kluczowe znaczenie. Jeśli uda Ci się znacznie zmienić styl życia na zdrowszy, polubić aktywność fizyczna i zdrowe jedzenie – nawet się nie obejrzysz jak problem skórki pomarańczowej zniknie sam.

Sposobem na cellulit

W walce z cellulitem mogą nas wspomóc odpowiednie zabiegi i pielęgnacja:

Masaż – codzienne, regularne masowanie skóry z pomocą odpowiedniej myjki lub urządzenia masującego pobudzi krążenie i wpłynie na gładkość skóry. Regularne masaże, stosowanie także masaży wodnych pod prysznicem naprzemiennie ciepłą i zimną wodą wspomoże pracę układu krwionośnego i spowoduje równiejsze rozkładanie się wody oraz tkanki tłuszczowej. Kondycję skóry z pewnością poprawią także profesjonalne masaże np. bańką chińską lub masaże w kapsułach próżniowych. Każde pobudzenie układu krwionośnego w obszarze objętym cellulitem poprawi wygląd skóry.

Kosmetyki antycellulitowe

W drogeriach znajdziemy całą masę balsamów, kremów i olejków, które teoretycznie powinny wpływać na redukcję tkanki tłuszczowej i cellulit. Preparaty te najczęściej zawierają takie składniki jak kofeina, brzoza, grejpfrut czy rozmaryn. Składniki te mają właściwości przyspieszające spalanie tłuszczu oraz pobudzające krążenie. Codzienny rytuał może poprawić wygląd skóry i ją wygładzić – jednak pod warunkiem, ze będzie wykonywany systematycznie. Przy stosowaniu kosmetyków zwalczających cellulit ważne jest przygotowanie skóry. Gruboziarnisty peeling wykonywany raz w tygodniu sam w sobie będzie miał działanie antycellulitowe, a dodatkowo przygotuje skórę na przyjęcie substancji zawartych w balsamach.

Zabiegi profesjonalne

Współczesna medycyna pozwala na szybką redukcje cellulitu. Są to jednak najczęściej zabiegi dość kosztowne. Do najbardziej skutecznych można zaliczyć:

Mezoterapię bezigłową – to jeden ze skuteczniejszych zabiegów zwalczających cellulit. Dzięki owoczesnej technologii, w skórę wprowadzane są substancje rozpuszczające tkankę tłuszczową oraz rozkładające tłuszcz pod skórą.

Kriolipolizy – zabieg powodujący śmierć komórek tłuszczowych. Nie tylko redukuje cellulit, ale także powoduje znaczny ubytek tkanki tłuszczowej. Stosowany nie tylko na standardowe okolice zajęte cellulitem, ale także na redukcje tkanki tłuszczowej, która odkłada się np. nad kolanami lub w bocznej stronie ud.

Cellulit można próbować zwalczać różnymi sposobami. Bez zmiany stylu życia jednak efekty będą krótkotrwałe. Dla zdrowia i zgrabnej figury warto podejść do problemu z cellulitem całościowo i zwalczyć go dobrą zmianą w stylu życia.

Powiązane wpisy