Co to jest lipomastia – czyli problem męskich piersi

Wygląd stanowi dla wielu z nas istotny element. Spoglądasz w lustro i oceniasz swoją atrakcyjność na podstawie budowy ciała, widocznych mięśni czy wzrostu. Bez wątpienia to jak wyglądasz, może wpływać na Twoje samopoczucie. Jeśli jesteś mężczyzną, może zaniepokoić Cię fakt nadmiernego powiększenia piersi. Czy wiesz co to jest lipomastia?

Lipomastia – wstydliwy problem mężczyzn

Lipomastia to rozrost tkanki tłuszczowej w obrębie męskich piersi. Najczęściej dotyka osób otyłych lub z nadwagą. Rzadko zdarzają się przypadki szczupłych mężczyzn z lipomastią. Dodatkowo, ta przypadłość pojawia się często w wieku nastoletnim, po czym samoistnie następuje. Jest wtedy związana z burzą hormonów w okresie wzrostu. Może jednak przysporzyć wielu kompleksów na etapie dojrzewania. 

Reklama

Powiększenie gruczołu piersiowego u mężczyzn jest zauważalne, natomiast lipomastię można potwierdzić w badaniu USG. 

Inne stosowane nazwy lipomastii to:

– steatomastia

ginekomastia tłuszczowa

– pseudoginekomastia

męskie piersi piersi u mężczyzn co to jest lipomastia

Lipomastia – co to jest i jak sobie radzić?

Odpowiedzieliśmy już sobie na pytanie, skąd się bierze lipomastia. Jeśli stanowi dla Ciebie dokuczliwy problem – warto rozważyć kilka rozwiązań, w celu pozbycia się nadmiernej tkanki tłuszczowej. 

Jeśli przyczyną problemu jest nadwaga lub otyłość – warto rozpocząć działania od zbilansowanej diety i odpowiednio dobranej aktywności fizycznej.  Skuteczne mogą się okazać ćwiczenia cardio lub trening interwałowy. Wprowadzenie zdrowego trybu życia pozwoli na zrzucenie zbędnych kilogramów, a co za tym idzie – zbędnej tkanki tłuszczowej.

Męskie piersi – jak się ich pozbyć?

Widząc nadmiar tkanki tłuszczowej, katujesz się ćwiczeniami i restrykcyjną dietą. Jeśli to nie przynosi efektów, warto rozważyć małoinwazyjne zabiegi lub operacje chirurgiczne. W niektórych przypadkach wystarczy wykonanie liposukcji tłuszczu zalegającego w obrębie piersi. Bardziej inwazyjnym zabiegiem jest chirurgiczne usunięcie tkanki tłuszczowej, stosowane w bardziej zaawansowanych formach ginekomastii tłuszczowej

Liposukcja to zabieg polegający na usunięciu komórek tłuszczowych poprzez odessanie tkanki tłuszczowej. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta i zamierzonego celu, można skorzystać z różnych dostępnych metod zabiegu. 

Jeśli borykasz się z problemem lipomastii – skorzystaj z dostępnych zabiegów! Operacje plastyczne i medycyna estetyczna jest przeznaczona również dla mężczyzn, a sam zabieg liposukcji jest przez nich najczęściej wybierany. 

Powiązane wpisy