Zabiegi przed Wigilią – Święta 2020

Spotykając się z rodziną w ten wyjątkowy czas, jakim są Święta Bożego Narodzenia, chcemy wyglądać i czuć się pięknie. Zakładamy przygotowane na tę okazję ubrania, nakładamy makijaż i upinamy włosy… W ferworze świątecznych przygotowań zapominamy zadbać o nasze ciało i skórę. Jakie zabiegi przed wigilią możesz zrobić – przekonaj się sama i wyglądaj pięknie przy świątecznym stole!

Ciało i skóra w okresie zimowym

W okresie zimowym nasza skóra jest często przesuszona i nie prezentuje się najlepiej. W okresie letnim zdecydowanie bardziej o nią dbamy, ponieważ eksponujemy ręce czy nogi, więc chcemy, żeby wyglądały perfekcyjnie. Z kolei zimą nie zwracamy aż tak uwagi na wygląd skóry, ponieważ jest ukryta pod warstwami ubrań. W tym wszystkim nie pomagają także zmniejszona aktywność.

Reklama

Dodatkowymi czynnikami wpływającymi na wygląd naszego ciała jest zatrzymująca się w nim woda. W chłodne dni nasza aktywność fizyczna jest mniejsza i niechętnie ruszamy się z kanapy. Jesienne i zimowe wieczory spędzamy na oglądaniu filmów i seriali a nieodłącznym towarzyszem tej rozrywki są słone przekąski. Zawarta w nich sól także wpływa na zatrzymywanie się wody w organizmie. W efekcie czujemy się opuchnięte, a obcisłe sukienki nie prezentują się tak dobrze. 

Zabiegi przed wigilią - jakie wykonać?

Zabiegi przed wigilią – co możesz zrobić przed świętami?

Jeśli chcesz wyglądać dobrze przy świątecznym stole, warto zadbać o skórę i ciało już teraz! Jeśli twoja twarz jest wysuszona i pozbawiona blasku – poszukaj nawilżających zabiegów np. z kwasem hialuronowym. Możesz również skupić się na oczyszczeniu skóry ze zrogowaciałego naskórka – w tym celu zapisz się na peeling twarzy

Kiedy zauważysz u siebie nagromadzenie się wody, możesz wspomóc się zabiegami endermologii. Ten rodzaj podciśnieniowego masażu oddziałuje na tkankę łączną i pomaga usunąć nadmiar wody z organizmu, a także zwalczyć cellulit. Dodatkowo, nie zapominaj o odpowiednim nawodnieniu organizmu – zbyt mała ilość wypijanych płynów w ciągu dnia, również może skutkować zatrzymywaniem się wody. 

Na jakie zabiegi przed wigilią zwrócić uwagę?

– nawilżające

– wyrównujące koloryt

– niwelujące cienie pod oczami

– ujędrniające

– modelujące ciało

Nie wybieraj inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej, zwłaszcza jeśli do tej pory ich nie robiłaś. Nie wiesz, jak zareaguje Twoja skóra i ciało, a nie chcesz usiąść do wigilijnej kolacji z zaczerwienioną lub opuchniętą twarzą. Postaw na odpowiednią pielęgnację i zabiegi dopasowane do Twoje skóry. Pamiętaj, że poza wyglądem, najważniejsze jest także twoje samopoczucie. Nie zapominaj o dobrze zbilansowanej diecie i odpoczynku, zwłaszcza w intensywnym, grudniowym czasie. Zabiegi przed Wigilią – jeszcze zdążysz je zrobić!

Powiązane wpisy