Naturalne sposoby na rozszerzone pory

Najczęściej występują w tak zwanej strefie „T”, czyli na brodzie, nosie i czole. Są problemem wielu z nas i mogą pojawić się nie tylko w czasie dojrzewania, ale także w późniejszym okresie życia. Rozszerzone pory, bo o nich mowa w tym artykule, to nic innego jak skutek nieprawidłowej pracy gruczołów łojowych. Nieestetyczne czarne kropki na twarzy zwane wągrami to dość częste zjawisko, na które jednak możemy mieć wpływ. 

Jak dbać o skórę z rozszerzonymi porami?

Przede wszystkim warto pamiętać o codziennym i prawidłowym oczyszczaniu skóry. Zamiast mydła zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest stosowanie delikatnych żeli i pianek oczyszczających. Aby rozszerzone pory nie były widoczne, skórę twarzy należy oczyszczać maksymalnie dwa razy dziennie, ponieważ zbyt częste jej mycie usuwa całkowicie sebum – a to prowadzi niestety do jeszcze intensywniejszej jego produkcji przez gruczoły łojowe. Stosowanie łagodnych peelingów oczyszczających, maseczek i używanie specjalnej szczoteczki do mycia twarzy to również skuteczne sposoby na rozszerzone pory.

Reklama

Domowe sposoby na rozszerzone pory

Gabinety kosmetyczne oferują szereg skutecznych zabiegów pomagających uporać się z problemem rozszerzonych porów. Na rynku dostępnych jest też sporo kosmetyków. Warto jednak mieć na uwadze, że istnieją również domowe sposoby, które ułatwią nam walkę z niechcianymi wągrami. Jednym z nich jest stosowanie na twarz prostej maseczki z ogórka. Jego sok ma właściwości, które zamykają nadmiernie rozszerzone pory. Wystarczy na 10 minut położyć plasterki ogórka na oczyszczoną skórę i gotowe.

Innym naturalnym sposobem walki z niedoskonałościami cery jest maseczka z ubitego białka jaja kurzego. Po nałożeniu jej na twarz i spłukaniu po 20 minutach skóra stanie się bardziej napięta, a pory – zwężone. Do tej maseczki można dodać też łyżeczkę soku z cytryny i pół łyżeczki miodu. Dobrym sposobem jest również stosowanie toniku z octu jabłkowego. Jak go przygotować? Do 100 ml wody mineralnej dodaj 2 łyżki octu jabłkowego i dobrze wymieszaj. Przechowuj go w lodówce nie dłużej niż tydzień i używaj po każdym myciu twarzy. W ten sposób szybko zminimalizujesz pory i uregulujesz pH skóry.

Powiązane wpisy