Rozmiar piersi – międzynarodowe trendy w chirurgii plastycznej

Wiele kobiet nie jest zadowolonych z naturalnego rozmiaru swoich piersi. Często w ich ocenie, biust jest zbyt mały lub zdecydowanie za duży. Operacje zmiany rozmiaru piersi, zwłaszcza powiększania, to wciąż jeden z najpopularniejszych zabiegów za zakresu chirurgii plastycznej. Naturalny rozmiar piersi zależny jest od wielu czynników. Czy miseczki biustonoszy noszone przez kobiety w różnych krajach znacznie się od siebie różnią?

Tylko u płci żeńskiej rodzaju ludzkiego, piersi wyglądają w taki sposób. W przypadku żadnych innych ssaków, piersi nie są wypukłe i powiększone przez całe życie. U pozostałych ssaków piersi powiększają się na czas karmienia, po czym znowu wracają do swojej pierwotnej postaci. Biust zaczyna rosnąć w okresie pokwitania. Na jego wielkość wpływ ma genetyczna reakcja na estrogen, stąd jedne kobiety są bujniej obdarowane przez naturę, a inne nieco mniej. W okresie dojrzewania, piersi najczęściej przysparzają młodym dziewczynom zmartwień – albo nie rosną tak szybko i obficie, jakby sobie tego życzyły, albo są według nich zbyt duże. Piersi także zmieniają nieco swój kształt przez całe życie. W czasie karmienia są znacznie większe, a z czasem poddają się sile grawitacji i ich forma wygląda zupełnie inaczej niż przed kilkunastu czy kilkudziesięciu laty.

Reklama

Gdzie kobiety mają największe naturalne piersi?

Kilka lat temu, na portalu targetmap.pl, opublikowane mapę świata, gdzie zaznaczono w których regionach kobiety mają największe naturalne piersi. Według autorów mapy, największy naturalny biust należy do Rosjanek oraz Skandynawek. Podobno tamtejsze kobiety noszą przeciętnie większy rozmiar niż D. Najmniejsze piersi należały do Azjatek oraz mieszkanek Afryki. Polki podobno przeciętnie noszą miseczkę C, podobnie jak mieszkanki Wielkiej Brytanii, Włoch i Francji. Niemki, mieszkanki Wenezueli, Kolumbii oraz Stanów Zjednoczonych, przeciętnie noszą rozmiar nieco większy – bo D. Nie wiadomo, na jakiej podstawie naukowej opierali się autorzy mapy, ale trzeba przyznać, że to dość ciekawa wizja.

Międzynarodowe trendy w powiększaniu piersi

Kanony piękna zmieniają się wraz biegiem czasu, są zależne od kultury i regionu. Skaryfikacja będąca symbolem atrakcyjności w niektórych plemionach Afryki, będzie symbolizowała zupełnie coś odwrotnego w Europie. Jak mówi stare powiedzenie „piękno tkwi w oku patrzącego” i rzeczywiście, to co atrakcyjne w danym okresie i regionie świata, może być zupełnie nieatrakcyjne w tym samym okresie i w innej części świata. Operacje powiększenia piersi cieszą się coraz większa popularnością we wszystkich regionach globu. Ale czy wszędzie kobiety chcą nosić ten sam rozmiar piersi? Okazuje się, że nie. W Brazylii, która przecież jest jednym ze światowych liderów operacji plastycznych, kobiety nie dążą do posiadania dużych piersi. Na świecie funkcjonuje określenie „brazylijskie B”, bo nawet młode kobiety w tym kraju, dość często poddają się operacji redukcji piersi. Brazylijki wolą powiększać pośladki aniżeli piersi. W Stanach Zjednoczonych, wybierane przez kobiety rozmiary są nieco większe, jednak to zależy od regionu tego kraju. Ten brak jednomyślności można także tłumaczyć wielokulturowością tego kraju, gdzie przecież żyją ludzie o różnych korzeniach. Natomiast w krajach takich jak Chiny, Indie i Japonia, zmiana rozmiaru piersi nie jest tak popularna jak inne zabiegi, na przykład wybielanie skóry czy korekcja powiek dolnych i górnych.

Podczas wybierania odpowiednich implantów lub decyzji o zmniejszeniu swoich piersi, powinnaś brać pod uwagę przede wszystkim całość swojej sylwetki. Chirurg plastyk, podejmujący si e przeprowadzenia operacji, z pewnością zasugeruje Ci najlepsze rozwiązanie.

źródło:

https://www.beautysmoothie.com/a-closer-look-at-international-trends-in-breast-augmentation/

Powiązane wpisy