Kilka faktów o korekcji nosa, o których być może nie wiedziałeś

Podstawowym celem korekcji nosa jest poprawa jego wyglądu, a co za tym idzie, także całej twarzy. Nos znajduje się w centrum twarzy i w wielu przypadkach, zarówno kobiety jak i mężczyźni nie są zadowoleni z wyglądu swojego nosa. Argumenty za korekcją bywają różne: garb, zbyt duży nos, zbyt szeroki lub nie pasujący do twarzy. Korekcja nosa to popularny zabieg, a o to kilka faktów o korekcji nosa, które mogą Cię zaskoczyć.

Popularność zabiegu wciąż rośnie

Z roku na rok, przeprowadzanych jest coraz więcej operacji plastycznych nosa, a spośród wszystkich zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, jest to jeden z najpopularniejszych. Wzrost popularności zabiegu spowodowany jest kilkoma czynnikami. Po pierwsze, zabieg „spowszedniał” przez co jest coraz bardziej akceptowalny społecznie, także u mężczyzn. Ponadto,korekcja nosa wykonywana jest także w przypadku urazów.

Reklama

Techniki chirurgiczne są odmienne dla kobiet i dla mężczyzn

Wybór techniki chirurgicznej zależy od cech fizycznych oraz oczekiwań i pragnień pacjenta. Kobiety zwykle chcą, aby nos miał wyraźnie miękkie linie, natomiast mężczyźni pragną męskich rysów i prostych linii. Przez odmienne cechy fizyczne oraz preferencje zależne od płci, chirurdzy plastycy zwykle stosują odmienne techniki w przypadku obu płci.

Korekcja nosa nie jest wykonywana wyłącznie z powodów kosmetycznych

Wygląd nosa to jeden z najczęstszych powodów, dla których pacjenci decydują się na korekcję. Nie jest to jednak powód jedyny. Istnieją przesłanki medyczne dla wykonania korekcji. Krzywa przegroda nosowa może utrudniać oddychanie i powodować bezdech nocny. Czasem operację wykonuje się zarówno ze wskazań estetycznych, jak i medycznych.

Możliwe, że Twój nos nie będzie wyglądał dokładnie tak, jak sobie to wyobrażasz

Czasem pacjenci mają dokładne wyobrażenie o tym, jak powinien wyglądać jego nos. Niestety, nie zawsze istnieje techniczna możliwość, aby spełnić oczekiwania pacjenta. Ponadto, wyobrażenie idealnego nosa nie zawsze pasuje do twarzy pacjenta. Lekarz chirurg zawsze będzie chciał poprawić wygląd, zamiast go zepsuć i dlatego nie będzie mógł zgodzić się na żądania kandydata do zabiegu. Celem jest uzyskanie naturalnego wyglądu i chirurg wykonujący zabieg, musi mieć pewność, ze pacjent to rozumie.

Dość szybko możesz wrócić do codziennych zajęć

Wielu pacjentów boi się, że nie będą mogli przez długi czasu wrócić do pracy i prowadzić normalnego życia. Każdy inaczej przechodzi okres rekonwalescencji, ale większość osób może już wrócić do aktywności zawodowej po około dwóch tygodniach.

Ostateczny efekt będzie widoczny po około roku

To co zobaczysz w lustrze po zejściu największej opuchlizny, nie będzie tym co ujrzysz za miesiąc, pól roku i rok. W pierwszym roku po zabiegu, wygląd nosa wciąż będzie delikatnie się zmieniał. Prawdopodobnie będzie zauważalne to tylko dla Ciebie i dla Twojego lekarza. Zmiany będą bardzo subtelne, a po około roku będziesz mógł ocenić ostateczny efekt zabiegu.

Przygotuj się, że pierwszej nocy będziesz spać inaczej niż zwykle

Przygotuj sobie miejsce do spania po powrocie z zabiegu. Aby zminimalizować gromadzenie się płynów oraz tworzenie obrzęku, pierwszej nocy po zabiegu, powinieneś spać z uniesiona głową. Przygotuj sobie dużo poduszek i koców w taki sposób, aby było Ci w miarę wygodnie.

Ktoś z Was przeszedł już korekcję nosa i okazało się, że zupełnie inaczej wyobrażaliście sobie sam zabieg oraz okres rekonwalescencji?

źródło: https://www.beautysmoothie.com/13-facts-you-probably-didnt-know-about-rhinoplasty/

 

Powiązane wpisy