7 rzeczy, które warto zrobić zanim nadejdzie wiosna

Luty jest miesiącem, w którym większość z nas z ogromną niecierpliwością wypatruje wiosny i pierwszych słonecznych dni. Po kilku miesiącach zimna, krótkich dni, czapek i kurtek, często czujemy się zmęczeni i brakuje nam energii do codziennego działania. Postanowienia noworoczne dawno poszły w odstawkę i oprócz braku energii, nęka nas jeszcze poczucie winy. A dlaczego nie wrócić do postanowień właśnie teraz? Zadbaj o swoje samopoczucie i urodę! Do wiosny jest jeszcze czas!

Zacznij się ruszać!

Zimą rzadko chce nam się zejść z kanapy. Spróbuj się zmusić i wybrać jakąś formę aktywności dla siebie. Możliwości masz naprawdę wiele. Fitness, siłownia, basen, zajęcia grupowe, zajęcia indywidualne, taniec, joga i wiele innych. Grunt to znaleźć coś dla siebie. Jakie są korzyści aktywności fizycznej? Przede wszystkim lepsze samopoczucie, więcej energii, kontakt z ludźmi oraz lepsza sylwetka, co z pewnością przyda się, kiedy trzeba będzie w końcu zrzucić gruby płaszcz i pokazać ramiona oraz nogi. Nawet jeśli najdzie Cię kompletny brak motywacji – nie odpuszczaj. Nie tylko będziesz lepiej się czuła, ale także będziesz z siebie zadowolona.

Reklama

Zrób przegląd w swojej szafie

Często w naszych szafach trzymamy rzeczy w których nie chodzimy już od miesięcy, a czasem od lat. Lepiej mieć kilka zestawów ubrań w których dobrze się czujemy a przede wszystkim – używamy, niż całą szafę ubrań w których nie chodzimy. Zrób przegląd szafy, wyrzuć lub oddaj to czego nie potrzebujesz i idź na zakupy. W sklepach już pojawiły się wiosenne kolekcje. Zamiast płakać nad stanem swojej garderoby wraz z nadejściem pierwszych słonecznych dni, przygotuj się już teraz.

Zadbaj o włosy

Noszenie czapek, przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach, wiatr oraz niskie temperatury na zewnątrz sprawiają, że prawie zawsze po zimie mamy problem z kondycją naszych włosów. Zanim załamiesz ręce nad swoją fryzurą jak przyjdzie wiosna, zadbaj o nie już dziś. Idź do fryzjera, podetnij chociaż końcówki i zaaplikuj sobie kurację regenerującą na bazie gotowych kosmetyków lub naturalnych produktów.

Odśwież znajomości

Zamknęłaś się w domu na zimę niczym niedźwiedź podczas zimowego snu? Najwyższy czas się obudzić i odświeżyć zaniedbane relacje. Odwiedź stare koleżanki, zadzwoń do znajomych, których dawno nie widziałaś. Wraz z nadejściem wiosny nie będziesz czuła się samotna i być może poczujesz wiosenny „nowy początek”.

Wiosenna dieta

Zimą, w sposób naturalny zjadamy więcej produktów kalorycznych. Luty jest czasem, kiedy powoli można zacząć przestawiać się na nieco lżejsze jedzenie. Do pojawienia się nowalijek pozostało jeszcze trochę czasu, jednak z pewnością przyda się wprowadzanie większej ilości warzyw do codziennego jadłospisu. Postaw przede wszystkim na warzywa zielone – brokuł, fasolkę szparagową brukselkę oraz zieleninę jak nać pietruszki, koperek lub zieloną cebulkę. Zdrowsza dieta spowoduje, że będziesz mieć więcej energii, ładną sylwetkę i zdrową skórę.

Odśwież mieszkanie

Nie musi być to gruntowny remont. Zwyczajnie przygotuj się mentalnie do wiosny. Zadbaj o kwiaty w swoim otoczeniu i wprowadź do wnętrza trochę koloru. Czasem, aby poczuć się lepiej wystarczy pomalować ściany lub powiesić na nich kwietnik. Z pewnością przyjemniej Ci będzie, jeśli wraz z nadejściem cieplejszych dni, będziesz wracała do mieszkania przygotowanego na wiosnę.

Pozytywne nastawienie

Najważniejsze jest Twoje nastawienie do zmian. Nie myśl o tym, że nie chce Ci się czegoś zrobić. Po prostu wstań i to zrób. Początki są najtrudniejsze. Kiedy wejdziesz w rytm nowych zajęć, diet i wszystko sobie poukładasz – będzie dużo łatwiej.

 

Powiązane wpisy