Kształt ust – rodzaje, przypisywane cechy osobowości i możliwości korekty

W naszej kulturze odpowiedni kształt ust stał się ważnym atrybutem atrakcyjności. Stąd też wiele kobiet decyduje się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej, których celem jest nadanie wargom odpowiedniego kształtu oraz wielkości. Już od wieków kobiety chętnie podkreślały usta lub starały się skorygować ich kontury, stosując różne triki. Choć usta każdego człowieka wyglądaj nieco inaczej, możemy mówić o pewnych rodzajach kształtów warg, którym przypisywane są odmienne cechy charakteru.

Usta wąskie

Wiele kobiet posiadających wąskie wargi postrzegane są przez otoczenie jako osoby atrakcyjne. Osobom, które mają wąskie usta przypisuje się takie cechy jak introwertyzm, pozorny chłód, powściągliwość ale także indywidualizm i spokój. Sławne kobiety posiadające wąskie usta to między innymi modelka Lilly Cole lub księżna Kate i obie panie trudno wyobrazić sobie z pełnymi ustami. Jeśli jesteś dumną właścicielką wąskich ust, ale chcesz aby wyglądały nieco pełniej, nie stosuj zbyt ciemnych i matowych szminek. Delikatne, pastelowe kolory i obrysowanie ust konturówką tuż nad górną wargą i poniżej dolnej, delikatnie nadadzą im objętości. Na koniec, możesz dodatkowo pociągnąć usta błyszczykiem.

Reklama

Pełne usta

Naturalnie pełne usta są marzeniem wielu kobiet. Kanony piękna w tym obszarze od lat wyznaczają takie piękności jak Angelina Jolie lub Scarlett Johansson. Wydaje się, że obie panie to obecnie symbole najbardziej pożądanych ust w cywilizacji zachodniej. Osobom mającym pełne usta przypisuje się takie cechy jak otwartość, pogoda ducha oraz wysokie umiejętności interpersonalne. Obecnie, kobiet dążą raczej do optycznego lub realnego powiększenia swoich ust aniżeli do ich zmniejszania, jednak jeśli chcesz nieco skorygować swoje pełne wargi zastosuj konturówkę delikatnie obrysowując linię ust od wewnętrznej strony i użyj matowego wykończenia szminek. Usta pełne doskonale prezentują się w głębokich, a nawet ciemnych kolorach takich jak mocna czerwień, brązy, a nawet fiolety.

Usta asymetryczne

Asymetria może mieć różny charakter. Czasem jest to dolna warga pełniejsza, a dolna wąska, innym razem jest na odwrót. Brak symetrii pomiędzy górna a dolną wargą dodaje twarzy charakteru i wcale nie musi odejmować urody. Asymetrię można skorygować makijażem stosując np. obrysowanie konturówką ust poniżej górnej wargi (jeśli akurat ta wymaga korekty). Aby nie przyciągać do asymetrii zbyt dużej uwagi, bezpieczniej jest stosować jasne, pastelowe i naturalne kolory szminek. Sławne kobiety, które mają naturalnie asymetrycznie usta to Katy Perry oraz Kayah.

Usta symetryczne

Czyli niezbyt pełne, ale także nie wąskie. Charakteryzują się harmonią i mniej więcej równą wielkością górnej i dolnej wargi. Taki kształt ust dodaje twarzy szlachetności i najczęściej nie wymaga korekty. Wygląda równie dobrze w makijażu, jak i bez niego. Szczęśliwa posiadaczka tego rodzaju ust może stosować właściwie wszystkie kolory i wykończenia szminek. Podobne osoby, które mogą pochwalić się symetrycznymi ustami, są z natury spokojne i zrównoważone.

Kształt i wielkość ust można także skorygować z pomocą zabiegów z zakresu medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej. Rodzaj zabiegu dostosowany być powinien indywidualnie do kształtu warg pacjentki oraz jej oczekiwań. Nie mniej, każda pacjentka pragnąca skorygować kształt ust powinna mieć świadomość, że dobry fachowiec będzie miał na względzie przede wszystkim jej dobro i nie zgodzi się na wykonanie zabiegu, które mogłoby zaszkodzić jej wizerunkowi. Zabiegi korekty kształtu oraz wielkości ust nalezą obecnie do jednych z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Powiązane wpisy