Jak będziesz wyglądać po liftingu twarzy? Sprawdź czego możesz się spodziewać

Jedna z najczęstszych obaw pacjentek i pacjentów przed poddaniem się chirurgicznemu liftingowi twarzy, jest wygląd po operacji. Przed operacją najczęściej pojawiają się myśli dotyczące funkcjonowania po zabiegu, powrotu do aktywności fizycznej i życia towarzyskiego. Czy rzeczywiście istnieją powody do obaw? Jak będziesz wyglądać po liftingu twarzy? Rzetelna informacja będzie Twoim najlepszym przewodnikiem i im więcej dowiesz się przed operacją, tym lepiej będziesz rozumieć wszystkie etapy dochodzenia do zdrowia. Oto krótki przewodnik opisujący, czego możesz spodziewać się po operacji. Jednocześnie pamiętaj, że proces dochodzenia do siebie u każdego może nieco się różnić. Przede wszystkim, opieraj się na informacjach od swojego lekarza. Być możesz poniższe wskazówki podpowiedzą Ci, o co zapytać chirurga podczas konsultacji.

1. Spodziewaj się „gorszego”, zanim nastąpi „lepsze”

Młodsza twarz nie pojawi się w lustrze w godzinę po wybudzeniu ze znieczulenia ogólnego. Co najmniej przez kilka dni, nie będziesz poznawać się w lustrze (tym bardziej, że w pierwszym etapie możesz przypominać zabandażowaną mumię) i może pojawić się nieco gorszy nastrój. Staraj się do tego przygotować i uznać z góry, że to co widzisz w lustrze jest stanem przejściowym. Stosuj się do wskazań lekarskich. Prawdopodobnie będą one obejmowały takie zalecenia jak spanie w pozycji półsiedzącej oraz unikanie schylania głowy. Dzięki temu obrzęk będzie szybciej zanikał, a Twoja twarz wracała do normalności.

Reklama

2. Przez pewien okres unikaj makijażu

Dla niektórych kobiet może to być trudne, zwłaszcza wtedy kiedy ich codziennym nawykiem jest stosowanie makijażu. Zwykle zaleca się unikanie nakładania kosmetyków na twarz przez okres około trzech tygodni, o ile lekarz nie nie będzie miał dla Ciebie innych wskazówek. Po tym czasie najczęściej można już kamuflować delikatny obrzęk, który czasem jeszcze się utrzymuje. Jest to też czas, w którym pacjentki najczęściej powoli wracają do życia zawodowego i towarzyskiego. W tym czasie aktywność fizyczna jeszcze nie jest zalecana. Wszystko na co najczęściej można sobie pozwolić, to spacery na świeżym powietrzu.

wygląd po liftingu twarzy

3. Powrót do aktywności fizycznej

Jesteśmy sobie w stanie wyobrazić, że jako osoba aktywna masz pewne nawyki dotyczące codziennej aktywności sportowej. Jeśli regularnie odwiedzasz siłownię, biegasz, jeździsz na rowerze lub uprawiasz sporty ekstremalne – będziesz musiała przez jakiś czas powstrzymać się od tego rodzaju aktywności, aby nie narażać się na niepotrzebne powikłania. Powracaj do codziennych zajęć sportowych ostrożnie z zgodnie z zaleceniami chirurga plastyka. Jeśli masz wątpliwości czy np. możesz zacząć wykonywać lekkie ćwiczenia na siłowni, zapytaj najpierw swojego chirurga.

4. Pamiętaj, że na efekt ostateczny trzeba trochę poczekać

Efekty liftingu twarzy najczęściej widoczne są już po dwóch tygodniach. W tym czasie twarz wygląda na odświeżoną i odmłodzoną, chociaż jeszcze może utrzymywać się delikatny obrzęk. Ostatecznej oceny swojej twarzy będziesz musiał dokonać po sześciu miesiącach, a nawet roku. Przez ten czas blizny zdążą już się uformować, obrzęk zejdzie całkowicie a Ty będziesz mogła finalnie ocenić efekty zabiegu.

5. Naturalny efekt

Dobrze przeprowadzona operacja liftingu twarzy przynosi naturalny efekt. Jeśli znajdziesz się w dobrych rękach, nie musisz obawiać efektu sztucznie naciągniętej twarzy. Ostatecznie, efekt ma polegać na tym, że twarz wygląda na odświeżoną odmłodzoną, bez nadmiarów zwisającej skóry, jednak z zachowaniem naturalnej mimiki.

Powiązane wpisy