Jak osiągnąć super wyniki po plastyce brzucha?

Celem plastyki brzucha jest przywrócenie mu napiętej skóry oraz ładnego kształtu. Ludzie z różnych powodów mają problemy z wyglądem tej części ciała. Czasem jest to utrata wielu kilogramów w krótkim czasie, innym razem przebyta ciąża, a jeszcze inny powód to naturalne skłonności do odkładania się tkanki tłuszczowej właśnie w tym miejscu. Efekty po operacji mogą być bardzo zadowalające i długotrwałe pod warunkiem, że pacjent zdecyduje się na operację we właściwym dla siebie czasie i będzie przestrzegał zaleceń chirurga plastyka. Oto kilka wskazówek, jak osiągnąć super wyniki po poddaniu się plastyce brzucha.

Wiesz, że zakończyłaś już etap rodzenia dzieci

Po abdominoplastyce można zajść w ciąże i urodzić dziecko. Nie jest to zabieg, który jest przeciwwskazaniem do reprodukcji lub który stwarzałby jakieś niebezpieczeństwo dla mamy lub dziecka. Kolejna ciąża prawdopodobnie zniweczy efekty przebytego zabiegu i konieczne będzie poddanie się kolejnej operacji, a tego z pewnością wolałabyś uniknąć. Kobietom, które chcą poddać się temu zabiegowi zaleca się poczekanie do czasu, aż uznamy, że nie planujemy już rodzenia dzieci. Każda interwencja chirurgiczna jest pewnym obciążeniem dla organizmu, dlatego lepiej podjąć decyzje wówczas, gdy będziemy pewne, że operacji nie trzeba będzie powtarzać.

Reklama

Twoja waga jest stabilna

Każdy z nas ma swoją idealną wagę. W pewnym wieku, z oczywistych powodów trudniej ją osiągnąć niż wtedy, kiedy byłyśmy nastolatkami. Zanim poddasz się plastyce brzucha upewnij się, że Twoja waga jest stabilna co najmniej od pół roku. Wahania wagi na poziomie 2, 3 kilogramów są czymś naturalnym i nie spowodują negatywnych skutków w Twoim wyglądzie po operacji. Wahania wagi na poziomie 10 kilogramów mogą już zniweczyć efekt operacji. Skóra zacznie się źle układać i brzuch nie będzie wyglądał już tak atrakcyjnie. Stabilna waga jest warunkiem dobrego efektu operacji. Pacjent powinien być pewien, że nie wahania wagi nie będą znacznie i nie przytyje ani nie chudnie zbyt wielu kilogramów.

Rozstań się z papierosami

Twój chirurg plastyk z pewnością zaleci Ci rozstanie się z nałogiem co najmniej na 4 tygodnie przed planowaną operacji oraz 4 tygodnie po niej. Rzucenie palenia jest szczególnie ważne przy takich operacjach jak lifting twarzy oraz plastyka brzucha. Niektórzy chirurdzy odmawiają wykonania zabiegu wówczas, gdy pacjent nie potrafi poradzić sobie ze swoim nałogiem i zaleca zaplanowanie operacji na czas, w którym z całą pewnością nie będzie palił. Dym tytoniowy utrudnia transport tlenu do krwi, co znacznie utrudnia gojenie i może wpłynąć na wystąpienie niepożądanych powikłań. Potraktuj to zalecenie bardzo poważnie. W końcu chodzi tu o twoje zdrowie. A może to jest właśnie najlepszy powód, żeby w końcu rzucić ten niezdrowy nałóg?

Wybierz doświadczonego chirurga plastyka

Zwracaj uwagę na doświadczenie, certyfikaty lub przynależność do towarzystw lekarskich. Oprócz tych najważniejszych spraw, opieraj się na swoim wrażeniu. Zwracaj uwagę na to jak wygląda biuro, jak odnosi się personel i czy czujesz się bezpiecznie rozmawiając z chirurgiem plastykiem. Zanim umówisz się na konsultację, zapoznaj się z opiniami dostępnymi w internecie. Nie przekreślaj chirurga tylko dlatego, że ma jedną czy dwie opinie negatywne na kilkadziesiąt pozytywnych, jednak poczytaj o wrażeniach innych ludzi. To z pewnością ułatwi Ci dokonanie pierwszego, wstępnego wyboru.

Powiązane wpisy