Dlaczego decydujemy się na operację plastyczną?

Operacja plastyczna to nie tylko długo wyczekiwane efekty, ale również dodatkowe badania, okres rekonwalescencji, oraz spore koszty. Jak każda z ingerujących w ciągłość tkanek procedur medycznych, tak i zabiegi chirurgii plastycznej niosą za sobą ryzyko powikłań. Mimo wszystko jednak ciężko odwieść pacjenta od decyzji o jego wykonaniu. Skąd bierze się chęć poprawy swojego wyglądu? Dlaczego decydujemy się na operację plastyczną?

Operacje plastyczne – Photoshop w codziennym życiu

Tak jak wprawny fotograf może poprawić nasz wygląd w ułamku sekundy, tak chirurg plastyk ma do wykonania o wiele trudniejsze zadanie. Skutki operacji plastycznej są długotrwałe i tylko w niektórych przypadkach cofnąć ich efekty i wrócić do swojego dawnego wyglądu. Czasami są to drobne, kosmetyczne zmiany, które poprawiają nasze samopoczucie, ale nie są znacznie widoczne dla otoczenia. Niektóre zaś korekcje plastyczne mocno ingerują w wygląd pacjenta, a niekiedy całkowicie go odmieniają. I chociaż efekt przed i po wygląda jak po dotknięciu czarodziejską różdżką, to jest to zasługa skalpela i czasami kilkugodzinnej precyzyjnej pracy chirurga. Dlaczego więc decydujemy się na operację plastyczną?

Reklama
kobieta przegląda się w lustrze dlaczego decydujemy się na operację plastyczną

Powody wykonywania operacji plastycznej

Operacje plastyczne stają się coraz bardziej popularne, a dostęp do nich jest również z roku na rok łatwiejszy. Praktycznie we wszystkich większych miastach można znaleźć klinikę chirurgii plastycznej. 

Operacje plastyczne można rozdzielić na dwa rodzaje: chirurgię rekonstrukcyjną oraz estetyczne operacje plastyczne. Zasadność tych pierwszych jest niepodważalna. Defekty wad wrodzonych oraz pourazowych, a także blizny pooparzeniowe są nie tylko niekorzystne dla naszego wyglądu, ale także generują wiele kompleksów. 

Z kolei powody decyzji o operacji plastycznej dla poprawy elementów wyglądu niespowodowanych wrodzonymi wadami anatomicznymi czy pourazowymi nie zawsze bywają zrozumiałe dla innych. Często nasz wygląd nie jest dla nas wystarczająco dobry, nawet pomimo tego, że nie zawiera w sobie żadnych blizn ani zniekształceń.

Fakty – dlaczego decydujemy się na operację plastyczną?

Wykonywanie operacji plastycznych dla celów estetycznych wciąż wywołuje u niektórych skrajne emocje. Jednak liczba przeprowadzanych zabiegów rośnie z roku na rok, a chirurgiczne poprawianie swojego wyglądu zrzesza wokół siebie coraz więcej fanów. 

Chociaż mówi się, że wygląd nie powinien mieć znaczenia dla innych, to dla postrzegania nas samych może być zupełnie odwrotnie. Obraz, który widzimy, patrząc w lustro i na zdjęcia niekoniecznie musi nam się podobać. Poddanie się operacji plastycznej często jest ostatecznym etapem poprawy swojego wyglądu, ale nie da się ukryć, że najbardziej efektywnym. Dlaczego więc decydujemy się na operację plastyczną?

Zmieniając swoje ciało, pacjenci dążą do zaakceptowania swojego wyglądu i często pozbycia się poważnych kompleksów. Taka zmiana wielokrotnie przywraca poczucie pewności siebie i atrakcyjności. Te cechy nie są bez znaczenia dla funkcjonowania w społeczeństwie – ułatwiają nawiązywanie nowych znajomości, a także znalezienie partnera lub partnerki. Pewność siebie to także uwierzenie w swoje możliwości, również w sferze zawodowej. 

Przy podejmowaniu decyzji o operacji plastycznej, kluczowe znaczenie ma również wybór chirurga plastycznego. Tylko udając się do wykwalifikowanego chirurga można mieć pewność, że nowy wygląd spełni Twoje oczekiwania. Listę zabiegów, które możesz wykonać w Klinice Czopkiewicz znajdziesz, TUTAJ.

Powiązane wpisy