Czy warto zrobić operację plastyczną?

Czy warto zrobić operację plastyczną?

Decyzja o zrobieniu operacji plastycznej dojrzewa w nas latami. Poprawa swojego wyglądu jest często bardzo długo wyczekiwanym momentem. Niektórzy z kolei odwlekają podjęcie ostatecznej decyzji i umówienie się na konsultację w sprawie operacji plastycznej. Wielokrotnie potrzebny jest silny impuls i pewność, że to dobry wybór. Czy warto zrobić operację plastyczną?

Reklama

Dla kogo są przeznaczone operacje plastyczne? 

Oferta klinik chirurgii plastycznej kieruje się zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Wśród pacjentów znajdziemy zarówno osoby młode, w średnim wieku, ale także seniorów, którzy chcą poprawić swój wygląd. Zdarza się także, że operacje plastyczne przeprowadza się również u dzieci. Jednak z tą różnicą, że ich przesłanką są wady anatomiczne lub rekonstrukcje pourazowe. Decyzja o tym, że warto zainwestować i zrobić operację plastyczną może wynikać z różnych przyczyn. 

Statystycznie więcej pacjentów klinik chirurgii plastycznej stanowią kobiety, jednak panowie nie odbiegają daleko. Do czołówki najczęściej przeprowadzanych korekcji w 2020 roku należą:

– powiększenie  biustu;

– liposukcja;

– blepharoplastyka;

– korekcja nosa;

– lifting twarzy.

czy warto zrobić operację plastyczną?

Czy warto zrobić operację plastyczną?

Przede wszystkim to czy warto zdecydować się na operację plastyczną, powinno być indywidualną sprawą każdego pacjenta. Opinia bliskich może pomóc w podjęciu decyzji, ale nie powinna być jedyną przesłanką za poprawą swojego wyglądu. Operacji plastycznych nie wykonuje się bez powodu, wielokrotnie nasz dotychczasowy wygląd nie może sprostać naszym oczekiwaniom, a zwykłe spojrzenie w lustro bywa dla nas nieprzyjemnym doznaniem. „Mankamenty”, które zauważamy w budowie swojego ciała, zaburzają naszą pewność siebie i są powodem narastających kompleksów. Poprawa naszego wyglądu, pozbycie się wad w budowie ciała lub rekonstrukcja po wypadkach, mają zbawienny wpływ na poczucie własnej wartości. Może to oddziaływać nie tylko na nasze życie prywatne, ale także zawodowe. Pewność siebie i poczucie atrakcyjności ułatwia również ułożenie sobie życia uczuciowego. Warto zrobić operację plastyczną, jeśli obecny wygląd sprawia, że czujesz się niekomfortowo we własnym ciele.   

Operacja plastyczna nie jest bez znaczenia nie tylko dla naszej psychiki, ale również dla naszego organizmu. Naruszenie ciągłości tkanek i wielokrotnie kilkugodzinny zabieg mogą skutkować powikłaniami. Zwłaszcza w przypadku nieprawidłowej higieny rany pooperacyjnej i niezastosowaniu się do zaleceń lekarza. Dlatego decydując się czy warto zrobić operację plastyczną, należy rozważyć wszelkie „za i przeciw”. 

Od czego zacząć?

Każda operacja plastyczna jest zawsze poprzedzona konsultacją z chirurgiem. Spotkanie i rozmowa z lekarzem bardzo ułatwia podjęcie decyzji o tym, czy warto zrobić operację plastyczną. Podczas wizyty w klinice, dr Czopkiewicz wytłumaczy Ci, na czym polega zabieg i jak zostanie przeprowadzony. Podczas konsultacji dowiesz się także o tym, jak długo potrwa okres rekonwalescencji i zostaniesz poinformowany o możliwym ryzyku związanym z operacją. Konsultacja to moment, w którym możesz zadać wszelkie nurtujące Cię pytania i opowiedzieć o swoich oczekiwaniach względem efektów operacji. W celu umówienia wizyty u dr Czopkiewicza zapraszamy do zakładki KONTAKT.

Powiązane wpisy