Mommy makeover – chirurgia plastyczna po ciąży

Ciąża jest wyjątkowym okresem w życiu kobiety i wiele wnosi do życia młodej mamy. Nie da się jednak ukryć, że może pozostawić nieodwracalne ślady na Twoim ciele. Jeśli obawiasz się, że Twoja sylwetka już nigdy nie wróci do normy po ciąży – jest na to sposób! Chirurgia plastyczna po ciąży – mommy makeover jest na to rozwiązaniem!

chirurgia plastyczna po ciąży mommy makeover

Co to jest mommy makeover?

W dosłownym tłumaczeniu mommy makeover to „metamorfoza mamusi”. Ta kombinacja zabiegów pozwalających mamie odzyskać swój dawny wygląd staje się trendem w chirurgii plastycznej. W okresie po porodzie ciało kobiety powoli wraca do swojego stanu, wtedy odmienny wygląd brzucha, pośladków oraz piersi nie budzi większego zdziwienia. Jednak po połogu młode mamy powoli zaczynają dostrzegać, że nie wszystkie partie ciała odzyskały swój wygląd sprzed ciąży. Właśnie dla tych kobiet powstała chirurgia plastyczna po ciąży.

Reklama

Jak zmienia się ciało po ciąży? – chirurgia plastyczna po ciąży

Kobiece ciało w trakcie ciąży nabiera zupełnie innych kształtów. Niestety pełne kształty i zaokrąglony brzuszek zmieniają się po porodzie – naciągnięta wcześniej skóra na brzuchu traci swoją jędrność, a jej nadmiar nieestetycznie wystaje znad bielizny. Piersi również tracą swoją objętość, a grawitacja jest wobec nich bezwzględna. Częstym „skutkiem ubocznym” jest rozejście się mięśni prostych brzucha. Za te zmiany odpowiedzialne jest nie tylko mechaniczne rozciągnięcie skóry, ale także intensywnie wydzielane hormony – relaksyna i elastyna.  Powodują one rozluźnienie mięśni oraz więzadeł miednicy, aby ułatwić przebieg porodu.

mommy makeover zabiegi po ciąży
jak przywrócić wygląd sprzed ciąży

Mommy makeover – co wchodzi w skład metamorfozy?

Chirurgia plastyczna po ciąży, która przybyła zza oceanu pod nazwą mommy makeover to szereg zabiegów, których celem jest przywrócenie młodej mamie formy sprzed ciąży. Do zabiegów wykonywanych podczas metamorfozy należy:

  1. Plastyka brzucha, podczas której niweluje się rozstęp mięśni prostych brzucha oraz likwiduje nadmiar skóry.
  2. Plastyka piersi skupiająca się na podniesieniu ich, a niekiedy również powiększeniu.
  3. Liposukcja umożliwiająca wymodelowanie sylwetki dzięki usunięciu nadmiaru tłuszczu z niepożądanych obszarów.

Chirurgia plastyczna po ciąży – dlaczego kobiety się na nią decydują?

Podczas ciąży kobieta skupia się na tym, co jest najlepsze dla jej dziecka. Dodatkowe kilogramy nie przeszkadzają tak bardzo, gdy pod sercem rozwija się nowy człowiek. Jednak po porodzie przychodzi taki moment, kiedy pragniemy przywrócić sobie swój dawny wygląd. Nie ma zapewne kobiety, która podczas ciąży nie zastanawiała się, jak będzie wyglądało jej ciało i ile zajmie jej powrót do poprzedniej sylwetki. Niestety rozstępy, zwisająca skóra na brzuchu czy piersi, które straciły swoją jędrność, są powodem kompleksów i utraty poczucia atrakcyjności. Mordercze treningi i rygorystyczna dieta nie zawsze zdają sprawdzian i często wkroczyć musi skalpel i chirurgiczna precyzja.

Rozważ zabiegi stosowane w mommy makeover, jeśli z utęsknieniem myślisz o swoim wyglądzie sprzed ciąży. Chirurgia plastyczna po ciąży daje nadzieję, że jeszcze nie wszystko stracone i dawny wygląd można przywrócić! Więcej informacji znajdziesz w zakładce KONTAKT.

Powiązane wpisy