Zwierciadło duszy – jak wydobyć głębię z oczu i podkreślić ich kształt?

Oczy. Wyrażają emocje i przyciągają uwagę innych ludzi. Ich kształt i kolor w dużym stopniu wpływają na rysy twarzy. Duże i wyraziste oczy kojarzą się z młodością i witalnością, a także wzbudzają zaufanie. Oczy małe, zbyt blisko lub głęboko osadzone, zwiotczała skóra wokół oczu odbiera urody każdemu człowiekowi. W jaki sposób podkreślić atuty i ukryć wady? W jaki sposób poprawić kształt oczu i stan skóry, aby zwierciadło duszy przyciągało uwagę i intrygowało?

Akcentowanie wyglądu oczu – historia

Podkreślanie oczu nie jest niczym nowym. Presja na ładny wygląd dotyczy nie tylko współczesnych kobiet. Już starożytne Egipcjanki malowały oczy, aby podkreślić ich wygląd oraz uchronić przed insektami, kurzem oraz słońcem. Ówcześnie popularne było malowanie oczu w tzw. migdał kolorem zielonym. To chińczykom zawdzięczamy wynalezienie tuszu do rzęs, który do dziś jest podstawowym narzędziem do makijażu współczesnej kobiety. XX wiek, to czas kiedy świat zaczął kręcić się szybciej pod wieloma względami. Także upiększanie ciała oraz makijaż stał się łatwiejszy, dzięki produkowanym kosmetykom. W powszechnym użyciu zaczęły być tusze do rzęs jakie znamy współcześnie, podkłady, pudry, cienie do powiek i róże do policzków. Co dekadę pojawiały się zupełnie nowe trendy w makijażu. Niezmiennie, od kilku tysięcy lat, kobiety zdają sobie sprawę jaka siła tkwi w dobrym makijażu oczu. Jest niewielkie prawdopodobieństwo, że w najbliższych dekadach się to zmieni.

Reklama

Jak poprawić wygląd oczu z pomocą makijażu?

Oczy dzieci są błyszczące, ciekawe i ufne. Z wiekiem, nabierając doświadczeń życiowych, wyraz naszych oczu się zmienia. Zmienia się także skóra wokół oczu, a co za tym idzie – także ich kształt. Poza tym, nie wszyscy rodzimy się z idealny kształtem i osadzeniem oczu, dlatego makijaż to świetny sposób aby doraźnie poprawić defekty.

Małe oczy

Błędem wielu właścicielek małych oczu jest stosowanie czarnych kredek i ciemnych cieni. Kolorystyka powinna być dokładnie odwrotna – małe oczy najlepiej podkreślić jasnymi, pastelowymi kolorami, które rozświetlą oczy i optycznie je powiększą. Jedynym wyjątkiem jest ciemny tusz do rzęs. Osoby o małych oczach śmiało mogą stosować błyszczące i rozświetlające cienie, a także jasną kredkę na linię wodną. Ciemniejszy cień może zostać delikatnie użyty wyłącznie pod łukiem brwiowym, w miejscu, gdzie zaczyna się oczodół.

Oczy głęboko osadzone

Tu działa podobna zasada jak w przypadku oczu małych – jasne, opalizujące kolory, które podkreślą i optycznie spowodują, że oczy będą wydawały się „bliżej” siebie. Duże znaczenie może mieć tutaj cieniowanie trzema kolorami w podobnych odcieniach. Najjaśniejszy cień nakładamy od wewnętrznego kącika oka. Mniej więcej na środku stosujemy cień o pośredni, a najciemniejszy aplikujemy po zewnętrznej stronie oka, tuż pod łukiem brwiowym.

Oczy blisko osadzone

Aby optycznie zmienić zbyt małą odległość pomiędzy oczami, trzeba pamiętać o prostej zasadzie – jasny cień zawsze powinien zostać nałożony przy wewnętrznych kącikach oka, a ciemniejszy po stronie zewnętrznej. Dzięki temu oczy nie tylko będą wyglądały na dobrze rozstawione, ale także wydadzą się większe.

Brwi

Brwi nazywane są oprawą oczu. Nie bez powodu, bo dobrze wyregulowane włoski na łuku brwiowym potrafią dodać charakteru i poprawić symetrię każdej twarzy. Dużym błędem wielu kobiet jest samodzielne skubanie brwi, co czasem prowadzi do ich całkowitego zaniku. Zanim zaczniesz samodzielnie kombinować z brwiami, najpierw odwiedź dobry gabinet kosmetyczny. To nie jest droga usługa, a warta zachodu, przemyślenia i wprawnej ręki.

źródła:

http://www.wizaz.kobiety.net.pl/79,0,Historia-makijazu,2192.html
https://kobieta.wp.pl/kontrowersyjna-historia-makijazu-5982673008178305a

Powiązane wpisy