Skóra na lato – przygotowanie

Lato to wyjątkowy czas dla naszej skóry. Nasza pielęgnacja powinna być zatem odpowiednio dobrana ze względu na silne promieniowanie słoneczne. Po okresie zimowym nasza skóra często wymaga przygotowania, ponieważ w kontakcie z niskimi temperaturami staje się przesuszona i często popękana. Skóra na lato powinna być odżywiona, a przede wszystkim nawilżona. Polecamy zatem  skuteczne sposoby na to, jak przygotować swoje ciało na pierwsze promienie letniego słońca. Sprawdź to!

Skóra na lato – właściwe przygotowanie

Niskie temperatury, mroźny wiatr, czy częste zmiany pogody z pewnością wpłynęły na kondycję skóry niejednej z nas. Często po zimie mamy wrażenie, że jest ona przemęczona, przesuszona, a także wygląda na poszarzałą. Odpowiednio nawilżona skóra na lato stanowi również dla wielu z nas wyzwanie, ponieważ większość pomieszczeń, w których przebywamy, jest klimatyzowanych, co znacznie wysusza naszą cerę. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na ciągłe emitowanie promieni UV, które oprócz dostarczania witaminy D, wpływają negatywnie na kondycję naszej skóry. Aby jednak móc cieszyć się piękną i zdrową skórą przez całe lato, powinniśmy o nią odpowiednio zadbać. 

Reklama

Jak zacząć?

Pamiętajmy, że przygotowanie skóry na lato nie powinno odbywać się zaraz przed wyjazdem na urlop. Wtedy zazwyczaj jest już za późno na odpowiednie odbudowanie, a także przywrócenie równowagi cerze. Najlepszym okresem na właściwe przygotowanie skóry jest czas wiosenny. Wtedy ma ona szansę zaadaptować się do warunków ciepła, a my zyskujemy czas, który pozwoli na wprowadzenie rutyny w pielęgnacji. 

Skóra na lato – jak się przygotować?

W zabiegach dedykowanych na okres letni zwraca się uwagę na dwie główne kwestie. Przede wszystkim należy pamiętać o kuracjach regenerujących, a także nawilżających, jak również zabezpieczyć skórę przed działaniem promieni słonecznych. Warto skoncentrować się również na zabiegach modelujących, ujędrniających i wyszczuplających sylwetkę, które w szczególności sprawdzą się w okresie letnim. 

Odpowiednie nawilżenie

Stosowanie oliwek czy balsamów, mających za zadanie odpowiednio nawilżyć naszą skórę, nie wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. O wiele ważniejsze okazuje się zastosowanie właściwego nawilżenia organizmu od środka. Tutaj warto zwrócić uwagę na wypijanie dziennie, co najmniej 1,5 litra niegazowanej wody mineralnej. Tylko taka minimalna ilość pozwoli na najlepsze nawilżenie najgłębszych warstw skóry. Skóra na lato to również kwestia, którą zajmują się profesjonalne gabinety medycyny estetycznej. Zarówno przed, jak i po powrocie, warto poddać się zabiegom nawilżającym, takim jak mezoterapia igłowa

Powiązane wpisy