Przebarwienia latem – jak ich uniknąć?

Nieestetyczne zmiany na skórze w postaci ciemnych przebarwień to problem wielu kobiet.  Nasilają się to często w okresie wakacyjnym, kiedy narażamy skórę na dłuższą i bardziej intensywną ekspozycję na słońce. Osoby o jasnej karnacji są narażone na pojawienie się takich zmian. Warto wiedzieć, jak prawidłowo dbać o swoją skórę, aby przebarwienia latem nie były widoczne. 

Przebarwienia latem – przyczyny

Przebarwienie jest długotrwałym miejscowym nagromadzeniem nadmiaru barwnika w skórze. Jest wynikiem samoobrony organizmu oraz sposobem reakcji na niektóre bodźce. Specjaliści twierdzą, że przebarwienia na skórze to jeden z najtrudniejszych do usunięcia domowymi sposobami defektem. Istnieje wiele powodów powstawania przebarwień latem. Są to między innymi: 

Reklama
  • korzystanie z solarium, ekspozycja na intensywne słońce,
  • zaburzenia hormonalne,
  • trądzik,
  • ciąża,
  • korzystanie z antykoncepcji doustnej i leków z retinoidami.

Kobiety szczególnie skarżą się na nieestetyczne zmiany na twarzy, szyi i dekolcie, które są najbardziej widoczne. Podstawą pielęgnacji takiej skóry powinien być dobry krem z filtrem. 

Jak sobie radzić z przebarwieniami latem?

Dobrym sposobem zadbania o siebie i skutecznego radzenia sobie z przebarwieniami latem są specjalistyczne zabiegi w salonach medycyny estetycznej. Warto zacząć terapię na kilka tygodni przed planowanym urlopem, żeby szczególnie wrażliwa na działanie promieni słonecznych skóra miała czas na regenerację. W okresie wakacji można korzystać z zabiegów opartych na witaminie C, która ma działanie rozjaśniające i przywracające koloryt cery. Dobrym pomysłem mogą okazać się także kuracje z kwasem migdałowym, który dodatkowo reguluje wydzielanie sebum. Coraz większą popularnością wśród kobiet cieszy się mezoterapia igłowa na przebarwienia latem. Zabieg głęboko rewitalizuje skórę, dostarczając niezbędnych składników odżywczych. W efekcie cera jest wyraźnie rozjaśniona, nawilżona i wygładzona. Innym sposobem jest laseroterapia, która szybko i skutecznie pomoże pozbyć się nieestetycznych przebarwień. Warto zapoznać się z bogatą ofertą salonów medycyny estetycznej, żeby znaleźć najlepszy sposób dla siebie.

 

Powiązane wpisy