Które dietetyczne produkty wpływają na starzenie się skóry?

Świadomość dotycząca zdrowego stylu życia wciąż rośnie i szczęśliwie zwracamy coraz większą uwagę na to co znajduje się na naszym talerzu. Jesteś tylko ludźmi i czasem próbujemy iść na skróty lub zwyczajnie popełniamy błędy i to zwłaszcza wtedy, kiedy planujemy zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Dietetyczne pokarmy, które włączamy do swojej diety mogą przyspieszyć pozbycie się tkanki tłuszczowej, ale jednocześnie niebyt dobrze wpływać na produkcję kolagenu, a co za tym idzie – stan skóry. Zobacz, które dietetyczne produkty wpływają na starzenie się skóry.

Wafle ryżowe

Dziś już mniej popularne, jednak wciąż znajdują się w diecie osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. To prawda, że wafle ryżowe mają bardzo mało kalorii. Jednocześnie składają się z cukrów prostych i nie mają praktycznie żadnych wartości odżywczych. Wysoki poziom glukozy źle wpływa na produkcję kolagenu w skórze, dlatego wprowadzenie ciasteczek na stałe do diety, może źle odbić się na Twojej skórze i przyspieszyć jej starzenie się. Lepiej zjeść kromkę pełnoziarnistego chleba, który wprawdzie ma trochę więcej kalorii, za to dłużej utrzyma w Tobie energię oraz ma sporo błonnika.

Reklama

Gotowe muesli

Muesli jest zdrowe, pod warunkiem, że mamy pod kontrolą to co się w nim znajduje. Najczęściej gotowe opakowania pełne „zdrowia”, zawierają także mnóstwo cukru, co źle wpływa na poziom kolagenu. Muesli to naprawdę pomysł na zdrowe śniadanie, ale spróbuj skomponować je samodzielnie. Ma to także swoje plusy, bo może dodać do nich te zdrowe składniki, które lubisz najbardziej. Ponadto, do muesli dodawaj także wartościowe tłuszcze jak np. olej kokosowy, który naturalnie wpływa na produkcję kolagenu.

Soki ze sklepu

Nawet jeśli soki kupione w sklepie mają dobry skład i rzeczywiście robione są z owoców, prawie zawsze posiadają spory dodatek cukru. Kolejny produkt, który szkodzi niepotrzebną zawartością cukru szkodzącą Twojej skórze. Naturalne wyciskane soki z warzyw i owoców, to bogate źródło witamin i składników odżywczych. Lepiej zaopatrz się w sokowirówkę i staraj się przygotowywać soki na bieżąco. W dzisiejszymi sprzętami, naprawdę nie jest to aż tak czasochłonne.

Agawa

Syrop z agawy uważany jest za zdrowy zamiennik białego lub brązowego cukru. Syrop z agawy zawiera przede wszystkim fruktozę, która jest cukrem naturalnie znajdującym się w owocach, jednak w nadmiarze, może być szkodliwy na zdrowia oraz finalnie, także dla Twojej skóry. Ponadto, syrop z agawy nie jest produktem całkowicie naturalnym, bo zanim znajdzie się na sklepowych półkach, powinien być poddany obróbce technologicznej i termicznej. Podobno przeciętnie w ciągu trzech miesięcy można odzwyczaić się od słodkiego smaku. Spróbuj, a być może odkryjesz, że słodzenie wcale nie jest Ci potrzebne. Jeśli jednak trudno Ci jest zrezygnować ze słodkiego smaku, spróbuj używać stewii.

Dietetyczne produkty, to kolejny dowód na to, że zdrowa dieta opiera się przede wszystkim na różnorodności. Jeśli ograniczasz znacznie kalorie, ograniczasz także składniki odżywcze, które powinny znaleźć się w pożywieniu aby dobrze funkcjonował cały organizm. Produkty dietetyczne, czyli takie, których zadaniem najczęściej jest ograniczenie kalorii mają sporo wad. Jeśli chcesz schudnąć i zupełnie nie masz pomysłu jak się do tego zabrać – wybierz się do dietetyka, który skomponuje dietę w taki sposób, aby nie skończyło się to ze szkodą dla Twojego organizmu oraz skóry.

źródło:

https://www.beautysmoothie.com/is-your-diet-aging-you-foods-that-can-damage-your-skins-collagen/

Powiązane wpisy