Dlaczego warto przygotować się do konsultacji u chirurga plastyka?

Konsultacja u chirurga plastyka to pierwszy etap na drodze do zmiany swojego wyglądu. Najpierw decyzja zapada w głowie. Kiedy odwiedzamy gabinet, najczęściej mamy w głowie jasno wyklarowane cele oraz wizję swojej zmiany. Oczywiście, chirurg plastyk nie jest cudotwórcą i nie będzie w stanie spełnić każdego naszego życzenia, jednak jeśli jednak Twoje oczekiwania są realistyczne i potrafisz jasno je przedstawić specjaliście, to jest duża szansa, że zmienisz swój wygląd i co najważniejsze – będziesz zadowolona.

Konsultacja może być dla pacjentów stresująca i jest to normalne uczucie. W końcu musimy opowiedzieć, a co najważniejsze – pokazać lekarzowi źródło swoich kompleksów. Warto zawsze pamiętać, że lekarz nie będzie Cię oceniał. Widział już wiele ciał w swoim życiu i Twój problem nie zrobi na nim wrażenia. Stres towarzyszący konsultacji może sprawić, że zapomnisz zapytać o kwestie, które Cię nurtują lub nie przedstawisz jasno chirurgowi swoich celów. Jak możesz temu zapobiec?

Reklama

Na początek – wyobraź sobie cel

Z pewnością chcesz, aby Twój nos/brzuch/piersi/uda lub cokolwiek z czym masz problem wyglądały inaczej. Zamknij oczy i spróbuj wyobrazić sobie efekt. Czego chcesz się pozbyć lub w którym miejscu chcesz mieć więcej? Następnie spróbuj opisać to głośno słowami i staraj się trzymać konkretów. Nie używaj sformułowań „chcę, żeby mój nos wyglądał inaczej” a raczej „chcę, aby pozbyć się garba” lub „chcę, aby mój nos miał węższe skrzydełka”. Dzięki temu chirurg będzie wiedział, co naprawdę przeszkadza Ci w Twoim wyglądzie. Dla niego samego przecież, problem może tkwić w innym miejscu lub może nie być go wcale. Jasne określenie swojego celu to spora część sukcesu podczas konsultacji, bo pomaga chirurgowi zrozumieć źródło Twoich kompleksów.

Używaj przymiotników i skojarzeń

Określenie takich celów jak rozmiar czy kształt, który ma charakteryzować zmianę może być trudny. Jeśli chcesz powiększyć swoje piersi nie musisz znać rozmiarów implantów (szczególnie, że finalnie może okazać się, że wybrany wcześniej rozmiar nie będzie odpowiedni dla Twojej sylwetki). Używaj takich określeń, które pomogą zrozumieć chirurgowi czego oczekujesz. Powiedz o tym, że np. chcesz aby biust lepiej wypełniał bluzkę, którą masz na sobie, ale nie rozciągał jej. Dla określenia kształtu używaj sformułowań takich jak „okrągły” „bliżej siebie” „naturalny”, „push up”. Możesz także jako przykładu porównywać przyszły efekt z wyglądem znanych postaci np. „bardzo odpowiadałby mi rozmiar piersi jaki ma Jennifer Lopez”. Oczywiście, chirurg nie sprawi, że będziesz wyglądać tak samo jak ulubiona gwiazda, ale przynajmniej będzie wiedział jakiego efektu oczekujesz i jaki typ sylwetki chciałabyś mieć.

konsultacja przed operacją

Zabierz ze sobą zdjęcia

Z pewnością przed konsultacją oglądałaś w internecie wiele zdjęć i wiesz jak powinna wyglądać część ciała, którą chcesz zoperować. Dzięki obrazom, chirurg plastyk uzyska dwie cenne informacje. Po pierwsze, pogłębi swoja wiedzę o Twoich oczekiwaniach. Po drugie, już podczas konsultacji zweryfikuje czy oczekiwany efekt jest w ogóle możliwy do uzyskania. Kilka zdjęć zapisanych w telefonie, może powiedzieć o Twoich oczekiwaniach znacznie więcej niż próba wytłumaczenia swoich wyobrażeń.

Zapisz sobie pytania

Zapisz sobie na kartce wszystkie pytania, które chciałabyś zada” chirurgowi podczas konsultacji. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nie zapomnisz o niczym. Pamiętaj o kwestiach dotyczących przygotowania się do zabiegu, przebiegu rekonwalescencji i oczekiwaniu na efekty końcowe.

Powiązane wpisy