Korekcja nosa – fakty i mity

Korekcja nosa to jedna z najczęściej wykonywanych operacji plastycznych. Nos jest niezwykle istotną częścią ludzkiego ciała. Dzięki niemu oddychamy, odczuwamy zapach a nawet smak (węch jest odpowiedzialny za poczucie smaku w około 70-80%, reszta to kubki smakowe znajdujące się na języku). Nos spełnia jeszcze jedną niezwykle ważną funkcję- wizualną, jest odpowiedzialny za charakterystykę wyglądu naszej twarzy. Czasami minimalna różnica potrafi całkowicie zmienić nasz wygląd.

Mity na temat korekcji nosa

Wokół operacji korekcji nosa narosło jednak wiele mitów, które sprawiają, że część pacjentek ma wiele obaw przed poddaniem się zabiegowi. Niekiedy mylne przeświadczenia powodują, że niektóre osoby w ogóle nie podejmują się operacji, choć bardzo by chciały. Zrywamy dzisiaj z mitami i przedstawiamy rzetelne fakty na temat korekcji nosa.

Reklama

Mit 1: korekcja nosa jest bardzo bolesną operacją

Ten mit jest całkowicie nieprawdziwy. Wielu pacjentów obawia się, że będą musieli znieść silny ból podczas operacji nosa.

Fakt:

Chirurdzy plastyczni wykonują operację w znieczuleniu ogólnym. Dlatego też pacjent nie odczuwa bólu, a nawet minimalnego dyskomfortu. Korekta kształtu nosa zależy od specjalnej wiedzy i doświadczenia chirurgów plastycznych. Musisz więc skonsultować się tylko z doświadczonymi chirurgami plastycznymi. Nieprzyjemne odczucia w pierwszych dniach okresu rehabilitacji można łatwo wyeliminować za pomocą środków znieczulających i odpowiedniej opieki medycznej.

Mit 2: po korekcie nosa nie ma blizn

Niektórzy uważają, że po po operacji nosa nie występują blizny, co nie jest w 100% prawdą.

Fakt:

W pierwszych dniach po operacji interwencja chirurgiczna jest wyraźnie zauważalna. Jeśli korekcja nosa zostanie wykonana w sposób otwarty, ślad po nacięciu pozostanie w środku columelli. Ale po kilku miesiącach staje się dyskretny. Jeśli operację wykonuje wykwalifikowany chirurg, pacjent z pewnością będzie miał problem w znalezieniu jakichkolwiek blizn już po roku.

Mit 3: Twój nosa przykuwa uwagę innych po operacji

Jeśli korekcja nosa przeprowadzana jest przez ekspertów chirurgów plastycznych, pamiętając o wyglądzie pacjenta, nowy nos będzie wyglądał absolutnie naturalnie. Po wyeliminowaniu wad estetycznych, nos z pewnością nie będzie nadmiernie przykuwał uwagi innych, jednak różnica będzie widoczna.

Fakt:

W kilku przypadkach takie operacje są wykonywane przez stażystę lub niewykwalifikowanego chirurga. Tak więc operowany nos będzie miał nienaturalny kształt, nienaturalnie szeroki kształt tylnej części nosa w twarzy, nienaturalnie postrzępiony, odcięty czubek nosa i otwarte nozdrza w twarzy. Dlatego powinieneś skorzystać z usług kompetentnego chirurga wszelkimi możliwymi środkami.

Powiązane wpisy