Co zdradza Twój wiek? Zobacz z czym walczyć w pierwszej kolejności!

Wiek i metryka podobno nie mają znaczenia, jeśli w duchu wciąż czujemy się młodzi. Jeśli akceptujesz widoczne skutki upływających lat – jesteś szczęśliwa osobą. Dzisiejszy świat jednak nie jest kolorowy – a w każdym razie nie dla tych, którzy nie wyglądają z okładek czasopism, za to czują presję wyglądania młodo w zasadzie przez całe życie. Zabiegi kosmetyczne, zdrowy styl życia, a także medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna daje nam wiele możliwości „zatrzymania”, a nawet „cofnięcia” skutków upływających lat. Są jednak pewne szczegóły w naszym wyglądzie, które zmieniają się z wiekiem i zdradzają go nawet wówczas, kiedy wyglądamy świetnie. Co zdradza Twój wiek?

Gęstość i objętość włosów

Z wiekiem, włosy przerzedzają się nie tylko mężczyznom. Kobiety co prawda rzadko łysieją tak jak mężczyźni, ale także mają problem z przerzedzającymi się włosami. Jeśli zauważysz, że włosy przestają się układać, są coraz rzadsze i cieńsze – nie czekaj do ostatniego momentu. Dzisiejsza medycyna estetyczna może sporo zdziałać na tym polu i im wcześniej zareagujesz na problem, tym większe szanse na wyeliminowanie go.

Reklama

Wąsik i broda

Z wiekiem włosy zaczynają się pojawiać tam gdzie nie powinny. Za pojawianie się ciemniejszych i grubszych włosków na wardze oraz pod nosem najczęściej odpowiada gospodarka hormonalna. Włoski potrafią rosnąć bardzo szybko i zdarza się, że są bardzo widoczne. Jest to jedna z najbardziej widocznych oznak tego, że lata lecą. Nie musisz jednak godzić się z nieestetycznymi włoskami na twarzy. Raczej nie próbuj zabiegów z woskiem w domu, bo podrażnisz skórę. Zabiegi depilacji wykonuj w gabinecie kosmetycznym lub zdecyduj się na laserowe usuwanie włosków.

Szyja i dekolt

Na szyi i na dekolcie nie znajduje się zbyt wiele gruczołów łojowych. Na szyi dość szybko pojawiają się zmarszczki, bo jest narażona na wielokrotne ruchy w ciągu dnia. Dekolt wymaga uwagi i tak naprawdę widać na nim lata zaniedbań – złej postawy, garbienia się lub ściskania biustu biustonoszem. Dużą rolę w ładnym wyglądzie szyi i dekoltu odgrywa profilaktyka. Nakładając krem na twarz nie zapominaj o nawilżeniu także okolic dekoltu szyi. Jeśli jednak jest już za późno i skóra szyi i dekoltu nie jest w najlepszym stanie – z pomocą mogą przyjść zabiegi medycyny estetycznej takie jak np. mezoterapia.

Zęby

W związku z tym, że z wiekiem organizm wytwarza coraz mniej kolagenu, dziąsła kurczą się i odsłaniają część korzeni. Przez to zęby wydają się być dłuższe. Ponadto, szkliwo naturalnie zmienia kolor i często, nawet jeśli mamy zdrowe uzębienie – nasz uśmiech nie wygląda już tak dobrze jak kiedyś. Na szczęście, stomatologia estetyczna oferuje dziś wiele rozwiązań. Warto zadbać o piękny uśmiech, który odejmie lat skuteczniej niż twarz całkowicie pozbawiona zmarszczek.

Dłonie

Skóra na dłoniach starzeje się równie szybko, co skóra na szyi. Dłonie narażone są na różne warunki atmosferyczne, działanie detergentów oraz wody. Systematyczne nawilżanie dłoni może uchronić dłonie przed przedwczesnym starzeniem się. Z czasem na dłoniach mogą pojawić się plamy oraz może zwiększyć się widoczność żył. Szczególnie w przypadku osób szczupłych, dłonie zwracają szczególną uwagę, bo skóra na nich jest bardzo cienka i delikatna. Obecnie, nawet dłonie w bardzo złej kondycji mogą wyglądać lepiej dzięki zabiegom medycynie estetycznej. Często stosowanym zabiegiem jest mezoterapia z użyciem osocza bogatopłytkowego, który realnie poprawia wygląd dłoni.

 

 

źródło:

http://mamadu.pl/122443,7-rzeczy-o-ktorych-nawet-nie-wiesz-ze-zdradzaja-twoj-wiek

https://kobieta.wp.pl/7-czesci-ciala-ktore-zdradzaja-twoj-wiek-5983127528473729g

Powiązane wpisy