Skuteczne sposoby na cellulit

Nieestetyczny, często będący przyczyną powstawania kompleksów, a jednocześnie bardzo powszechny. Dla wielu kobiet wróg numer jeden. Czy istnieją skuteczne sposoby na cellulit? Oczywiście! Zarówno naturalne, jak i wymagające pomocy specjalistów. W artykule przedstawiamy najpopularniejsze sposoby na pozbycie się cellulitu, których zastosowanie pozwoli cieszyć się gładką, zdrową skórą.

Cellulit – rodzaje i przyczyny powstawania

Aby wybrać skuteczny sposób na cellulit, najpierw trzeba sprawdzić, jaki typ cellulitu nas dotyczy, ponieważ od tego zależy działanie danej metody. Skórka pomarańczowa może być wodna (twarda) lub tłuszczowa (miękka).

Reklama

Cellulit wodny zazwyczaj dotyka osób utrzymujących w miarę stałą wagę, a mechanizm jego powstawania opiera się na gromadzeniu wody i toksyn w tkance podskórnej. Powoduje to rozrost i nieprawidłowe rozmieszczenie w niej lipidów.

Z kolei cellulit tłuszczowy posiadają najczęściej osoby mało aktywne fizycznie oraz te, które szybko i dużo straciły na wadze. Miękki cellulit powstaje poprzez rozrost komórek tłuszczowych, które zaczynają uciskać naczynia krwionośne, blokując prawidłowy przepływ wody i odprowadzanie toksyn.

Jeśli po ściśnięciu skóry pod pośladkiem czujemy ból, a sama skóra ma jasne grudki, to posiadamy cellulit tłuszczowy. Jednak gdy bólu nie odczuwamy, a skóra jest biaława, nabrzmiała i przypomina w dotyku budyń, mamy do czynienia z cellulitem wodnym.

Naturalne sposoby na cellulit

Zanim wybierzemy się do specjalisty, warto spróbować pozbyć się cellulitu w naturalny sposób. Przede wszystkim trzeba się przyjrzeć swojej diecie – przetworzona żywność, fast foody, alkohol, słodycze i nadmiar soli sprzyjają powstawaniu skórki pomarańczowej. Warto je ograniczyć.

Do diety powinno się włączyć preparaty zawierające flawonoidy, które wspierają uszczelnianie naczyń włosowatych. Można wybrać kosmetyki lub pić herbatę z rumianku, szałwii, czy nagietka. Pomocne będą także cytrusy i algi morskie.

U osób z cellulitem wodnym ważne jest pozbycie się jej nadmiaru, dlatego powinny one unikać soli, która tę wodę zatrzymuje. Dodatkowo warto stosować zioła o działaniu moczopędnym, jak pokrzywa, kwiat bzu czarnego i skrzyp. Cellulit tłuszczowy przede wszystkim trzeba zwalczać aktywnością fizyczną, nastawioną na redukcję tkanki tłuszczowej.

Inne skuteczne sposoby

Jeśli sami nie jesteśmy w stanie pozbyć się cellulitu, warto skorzystać z usług gabinetów kosmetycznych, po których skóra zostanie ujędrniona peelingiem i masażem. Często w takich gabinetach wykonuje się masaże chińskimi bańkami oraz rozbija tkankę tłuszczową ultradźwiękami bądź pompami ssącymi.

Jonofereza, oxyterapia i mezoterapia bezigłowa to zabiegi, które również są bardzo pomocne w zwalczaniu cellulitu. Bez przerywania ciągłości skóry, wprowadzane są substancje pobudzające krążenie i spalanie tkanki tłuszczowej.

Świetnym sposobem na pozbycie się cellulitu jest drenaż limfatyczny. Jego działanie opiera się na poprawie krążenia limfy, odpowiadającej za usuwanie toksyn z organizmu. Seria takich zabiegów jest gwarancją widocznej poprawy wyglądu skóry.

Niezależnie od tego, jaki sposób wybierzemy, nasza skóra z pewnością odwdzięczy nam się zdrowym wyglądem.

Powiązane wpisy