Odpowiednie nawilżenie dłoni

Czy twoje ręce stały się wyjątkowo suche i szorstkie? Dzieje się tak najczęściej, gdy pojawiają się niższe temperatury, a my zaczynamy używać rękawiczek. Niekiedy jednak nieprawidłowe nawilżenie dłoni może wynikać z reakcji stresowych na określone sytuacje w życiu osobistym. Twoje ręce mogą z czasem stać się coraz bardziej suche z powodu różnych czynników. Twoje zajęcie, a nawet pogoda, mogą być sprawcami twoich rąk, tracąc miękkość. Jeśli zastanawiasz się, co mogło spowodować wysuszenie rąk i jak odzyskać miękkość, dowiesz się z tego artykułu.

Nieprawidłowe nawilżenie dłoni: powody

Suche ręce są mniej lub bardziej uruchamiane przez czynniki środowiskowe. Niektóre warunki zdrowotne i drażniące mogą również powodować, że dłonie stają się wyjątkowo suche. Przedstawiamy główne czynniki wpływające na nieprawidłowe nawilżenie dłoni.

Reklama

Pogoda

Pewnie zauważyłeś, że twoje ręce, podobnie jak reszta ciała, stają się bardziej suche w czasie zimy. Jest tak, ponieważ zimy mogą sprawić, że powietrze stanie się suche. W rezultacie dłonie przestają mieć styczność z nawilżonym powietrzem, co powoduje ich stopniowe wysuszenie.

Drażniące czynniki środowiska czy warunki pracy

Ci, którzy myją ręce wiele razy dziennie za pomocą silnych środków odkażających, jak lekarze i pielęgniarki, częściej cierpią na nieodpowiednie nawilżenie dłoni. Nawet ci, którzy spędzają dużo czasu na myciu naczyń, mają zwykle suche ręce. Wynika to z faktu, że silne środki powierzchniowo czynne w detergentach i mydłach mogą pozbawić skórę naturalnych olejków, powodując wyjątkową suchość rąk.

Skłonności zdrowotne

Niektóre choroby, takie jak toczeń i cukrzyca, które wpływają na przepływ krwi do kończyn, mogą również powodować suchość skóry na rękach. Inne zaburzenia, które wpływają na skórę, takie jak łuszczyca, kseroza i egzema, mogą również powodować wysuszanie skóry dłoni.

Sposoby na skuteczne nawilżenie dłoni

Każdy z powyższych czynników może spowodować wysuszenie dłoni. Jednak w większości przypadków bardzo łatwo jest przywrócić miękkość. Poniżej wymieniono kilka ogólnych sposobów, dzięki którym zyskasz odpowiednie nawilżenie dłoni.

Nawilżanie: Droga do przedwczesnego starzenia się jest utwardzona suchą skórą. Znalezienie odpowiedniego balsamu jest kluczem do ochrony dłoni przed słońcem i ostrymi mydłami oraz środkami czyszczącymi poprzez przywrócenie nawilżenia dłoni i naprawę bariery skórnej.

Zadbaj o swoje skórki: wytrzymałe, podarte skórki mogą sprawić, że dłonie będą wyglądać szorstko, więc po gorącym prysznicu delikatnie odsuń skórki za pomocą narzędzia do skórki. Następnie stymuluj przepływ krwi, energicznie pocierając je czystym, suchym ręcznikiem lub szczoteczką do zębów, aż będą różowe i złuszczają się.

Zainwestuj w rękawiczki: zmywanie naczyń robi okropne rzeczy dla twojej skóry, więc weź dobre gumowe rękawiczki do czyszczenia i czyszczenia mydeł i chemikaliów.

 

Powiązane wpisy