Plastyka piersi – jak spać?

Po każdym zabiegu chirurgicznym przechodzimy przez okres powrotu do zdrowia. Rekonwalescencja po zabiegu korekcji piersi może nam sprawić trochę trudności, szczególnie jeśli chodzi o spanie po plastyce piersi. Dotychczas ulubione pozycje mogą stać się niekomfortowe lub nie być wskazane. Dlaczego plastyka piersi powoduje trudności ze spaniem oraz co robić, aby ułatwić sobie przejście przez proces rekonwalescencji?

Plastyka piersi – zdrowy sen to podstawa

Zabieg plastyki piersi to operacja inwazyjna, dlatego jak po każdym innym zabiegu, organizm potrzebuje regeneracji i odpoczynku. Stąd tak ważne jest, aby zapewnić sobie odpowiednią ilość snu, podczas którego nasz organizm będzie mógł się regenerować. W ten sposób na pewno zauważymy szybsze gojenie się ran pooperacyjnych, a co za tym idzie – poprawę naszego samopoczucia i sprawności ruchowej. Ponieważ sen po korekcji piersi może nam sprawiać trudność, istnieją pewne wskazania co do przyjmowanych pozycji, aby łatwiej nam było zasnąć i poprawić jakość swojego snu.

Reklama

Spanie po plastyce piersi – jakie pozycje będą najlepsze?

Chociaż większość z nas ma swoje ulubione pozycje, które przybiera podczas snu, po korekcji piersi niektóre z nich mogą nie być wskazane. Wszystko to w trosce o pacjentki, aby nie uszkodziły implantów lub nie doprowadziły do rozerwania szwów. Jak powinno się spać po zabiegu plastyki piersi?

Najważniejsze w dniach po operacji jest minimalizowanie napięcia górnej części ciała oraz mięśni brzucha, dlatego najlepiej spać z uniesionym torsem. Wtedy o wiele łatwiej będzie nam się podnieść. Taka pozycja pozwoli nam też uniknąć nadmiernego nagromadzenia płynów i uchroni przed powstawaniem obrzęków.

Po zabiegu najważniejsze jest kilka pierwszych dni. Wraca się do większości czynności codziennych (oczywiście z pominięciem tych, które wymagają podnoszenia ciężkich przedmiotów i nadmiernego wysiłku). Jeśli chodzi o sen, po tym czasie można też zacząć spać na plecach, ewentualnie w pozycji embrionalnej. Te pozycje najlepiej przyjmować przez kilka tygodni po zabiegu.

Po plastyce piersi nie można spać na brzuchu, ponieważ może to doprowadzić do spłaszczenia i przesunięcia implantów, a piersi mogą stać się obwisłe. Jeśli nie jest się pewnym, czy będzie się potrafiło spać w innej pozycji, niż ta, można kilka tygodni przed zabiegiem stopniowo się przyzwyczajać, codziennie starając się zasypiać na plecach.

Dbanie o poprawne ułożenie ciała po korekcji piersi bezpośrednio przekłada się na jakość naszego snu, poprawiając go. Dzięki temu nasz organizm jest w stanie efektywniej się regenerować. Jeśli zależy nam na tym, aby długo cieszyć się pięknym biustem, warto przyjmować pozycje zalecane przez lekarza.

Powiązane wpisy